Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ilyen helyzetben dupla illeték...

Ilyen helyzetben dupla illeték van?

Figyelt kérdés

Ha valaki eladná közvetett módon az államtól visszavásárolható házát, akkor ott előbb neki, majd nekem is illetéket kell fizetni, mivel két adásvétel történik, ráadásul mivel 5 éven belül történik a továbbadás, még adózni is kell utána az eladónak? Így már nem biztos hogy megéri megvenni...


Egyáltalán hogy oldható az meg, hogy az én pénzemből vegye vissza, de az legyen egyúttal aá általam adott vételár is?



2018. dec. 19. 06:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ezekre elidegenítési tilalom lesz.
2018. dec. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugyanarra az ingatlanra mint eladó, a jövedelem után adót fizetsz, mint vevő, illetéket.Mindkettőt csak akkor, ha először megveszed, és utána eladod.Szerintem nincs más megoldás.
2018. dec. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 előbb visszavásárolja a régi tulaj! Utána bármit lehet véleményem szerint.


#2 előbb a pénzünkből visszavásárolja a tulaj, majd azzal a lendülettel eladja nekünk. Ilyet milyen formában lehet meglépni hogy a pénz útja hivatalosan nyomon legyen követve?


Közben azt találam hogy a régi tulajt ha visszavásárolja akkor nem kell illetéket fizetnie. Viszont földhivatali költségeket neki kell állnia. Azaz nekem... 2x...

2018. dec. 19. 08:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is:

Az illetékekről szóló 1997. évi CXIII. törvény 26. § (1) u) bekezdése értelmében a törvényben meghatározott visszavásárlási jog érvényesítésével történő lakásvásárlás mentes a visszterhes vagyonátruházási illeték alól.

Kettő:

A 2019 januárjában életbe lépő(?) törvény szerint

"A tulajdonszerzés (visszavásárlás) kapcsán felmerülő anyagi és eljárási kötelezettségeket az állam viseli."

Három:

"A tervezet szerint a NET a jogosult kérelmére az adásvételi szerződés megkötését követő öt évig terjedő időszakra, a kedvezmény mértékének megfelelő összeg erejéig az állam javára jelzálogjog, valamint annak biztosítására elidegenítési és terhelési tilalom bejegyzése mellett kedvezményt biztosít a vételár összegéből."

Tehát aki visszavásárolja annak nem kell eljárási és vagyonszerzési illetéket fizetni, viszont a kedvezményes visszavásárlás feltétele az elidegenítési és jelzálog jog bejegyzése.

2018. dec. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 értem, köszönöm! Akkor újabb jó ház fog tönkremenni az idő vasfoga által feleslegesen, másnak meg az otthonát jelenthetné.
2018. dec. 19. 08:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen így is lehet nézni, de azt is lehet nézni, hogy ne nyerészkedjen senki a korábbi tulajdonos és az állam kárára.
2018. dec. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 az a fránya rosszindulat...


Nem nyerészkedés egyáltalán ugyanis mire felújítanánk a házat, annyira jönne ki, kicsit többre mint a környék hasonló kaliberű eladó házai, csak persze új elemek lennének beépítve. Annyi, hogy egyelőre a keret ennyire ad lehetőséget, amit említettem.


Egyébként felét, háromnegyedét éri meg jelen állapotában a ház, tehát még többért is vásárolhatja vissza a régi vevő...ill. én.


Szóval óvatosan a nyerészkedés fogalmával, és a távolról előismeret nélküli ugatással.

2018. dec. 19. 09:48
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom ha magadra vetted, nekem meg se fordult a fejemben a rosszindulat az irányodba.

De tudjuk, hogy bizony vannak olyan bűnözői körök akik simán kihasználnák az ilyen helyzetben lévő embereket.

2018. dec. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Családalapítás előtt álló férjként csak a kedvező lehetőségeket keresem. És nem a CSOK képében...
2018. dec. 19. 12:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer, eszembe sem jutott rosszat feltételezni!

Abszolút átérzem a helyzetedet, én is kerestem a megoldást mikor ilyen helyzetben voltam.

2018. dec. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!