Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az alábbi városok közül...

Az alábbi városok közül melyikben érdemes ingatlant vásárolni?

Figyelt kérdés

Kevés pénzzel rendelkezem, és hitelt sem szeretnék sokat felvenni, így külterületen szeretnék vásárolni házat (nyaralót). Jelenleg Győrben élek, itt eszméletlen magasak az árak, így lemondtam, hogy itt ingatlanhoz jutok. A nyaraló árak is nagyon magasak.


A következő városokat néztem:


Szeged

Pécs

Debrecen

Nyíregyháza


Itt talán mérsékeltebbek az árak, ahogy néztem, bár nem sokkal. Melyiket töröljem a listáról, és melyikben gondolkodjak? Esetleg ha van valakinek további ötlete, azt szívesen meghallgatom. Természetesen az elsődleges szempontok a munkahelyek száma és az ingatlanárak.


2018. dec. 19. 15:02
1 2
 1/19 anonim válasza:
79%
Ebből a Pécs a legolcsóbb. Nyíregyháza drága.
2018. dec. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ott valóban olcsók a nyaralók, már 5 millióért is kapni olyat, ami elmegy... Egy a gond, hogy még fúrt kút sincs, 99%-uk ciszternás megoldású a vízellátás...
2018. dec. 19. 15:06
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Én szegedet, vagy debrecent választanám, vagy pécset, de nyíregyházát semmiképp.
2018. dec. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%
Igazából ha nem gond a napi 1 óra oda - óra vissza utazás, akkor Budapest környéki falvak is szóba jöhetnek. Néhol egészen meglepően alacsonyak az árak.
2018. dec. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
Pest megyében soroljál mát 5 millióért.
2018. dec. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
15%

5.-nek.


[link]

2018. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#6 ezek lyukak, nem házak. Szerinted élhető ingatlanokról van szó? Bár az értékrendek és igények eltérőek...


Nehogy azt hidd hogy pl. Nyíregyháza olcsóbb... Itt is 160-170 ezer / m2 vannak a házak, a lakások pedig 200 ezer forinttól.


Debrecen a legdrágább a listádról, Pécs tele van c-vel, marad Szeged, az legalább egy élhető város, normális árakkal.

2018. dec. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

5-ért találni ezekben a városokban elég jó nyaralókat.


Sok közülük könnyűszerkezetes, de az még nem is zavar. Ami nagyon zavar, az az előbb említett c-k.


Elméletileg Miskolcon néztem legelőször, na de arról ne is beszéljünk inkább.


Itt Győrben egyébként a zártkertekben nem annyira sok a c, csak marha drágák a nyaralók (legalábbis nekem).


10-ért olyan nyaralót kap az ember, amire még sok-sok milliót rá kell költeni.

2018. dec. 19. 20:23
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Találsz munkát ezekben a városokban?

Nézz körül Győr és Tatabánya között. A falvakban ki lehet fogni házat jó áron és van munka mindkét irányban.

2018. dec. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Debreceni vagyok. Debrecen ingatlan szempontból drága, az ittenitől jobbak a pesti, de lehet a győri bérek is, de van egy kedvenc válaszolóm, aki szerint itt mindenki talál munkát (és jól ki is jön belőle). Szerintem ez több dologtól is függ, még a munkavállaló életkorától is például. Nyíregyháza sokkal rosszabb, mint Debrecen, nem ajánlom. A kettő közül abszolút Debrecen. A másik két városhoz érdemben nem tudok hozzászólni.

De! Az ingatlanárak mindig ott magasak, ahol van életszínvonal, munka, infrastruktúra, egyéb lehetőségek, tehát kereslet is. Ahol óccsóér lehet venni ingatlant, ott ma már lefelé tart a színvonal. (pl. kis falvak várostól távolabb, pl Békés megye, Borsodot meg inkább hagyjuk). Született debreceniként pedig gondolkodom a Győrbe költözésen, vagy még arrébb, ha ez segít...

És: a fizetést helyezd első helyre, ne az ingatlanárakat. Ha mostantól húsz éven át havi 60 ezerrel kevesebbet viszel haza, de tudsz venni egy olcsóbb házat, jobban fogod érezni magad? Mert ez Debrecenben is ílyesmi lesz Győrhöz képest. Ja és az ingatlanárak ugyanott vannak mint Győrben.

2018. dec. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!