Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit érhet ez a budapesti,...

Mennyit érhet ez a budapesti, második kerületi lakás?

Figyelt kérdés

A napokban bejelentette a főbérlőm, hogy jövőre eladja az albérletem, ha lejárt a szerződésem. Nem ért meglepetésként, már én is mondtam neki korábban, hogy megvenném. Három éve élek ott, és nagyon szeretem a környéket. Szeretném reális áron megvenni.


Szerintetek mit érhet a lakás?


A második kerület nagyon frekventált részén van, a Margit körútról nyíló utcában. A 4-6 villamos 3 perc séta.

Mindössze 30 négyzetméteres, utcai nézetű, hatodik emeleti a lakás. Ez a háztömb legfelső emelete, a lakás mégsem tetőtéri, hanem teljes értékű.

A kis méret ellenére ki van benne alakítva két külön szoba, külön konyha, külön fürdőszoba, mind élhető térrel.

Napfényes, utcai nézetű, az ablakból egyik irányba nézve látni a Dunát (nem közvetlen rálátás, ki kell hajolni az ablakon), de a Gellérthegy is látható.


A berendezés, a lakás viszont teljesen felújítandó. Az összes gépészet, a bútorok a hatvanas éveket idézik, az ablakok korhadtak, a fa padló szintén cserére szorul. A fűtése, melegvíz-ellátása teljesen elektromos, gáz nincs bevezetve. Gyakorlatilag full felújítást igényel.


Köszi!


2018. dec. 23. 12:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%

A lényeg:nagyon jó helyen van, ezt meg kell fizetni. Viszont legfelső emelet még ha nem is tetőtéri, hátrány.

Az,hogy felújítandó szintén, bár ha kevesebb pénzed van megveszed, aztán majd fokozatosan költesz rá.


Irod,hogy élhető méretek...nem tudom,hogy két külön szobával +konyha+ fürdő,hogy lehet élhető méret 30 nm2-en? Inkább 1+fél szoba...


20-25 millióra biztos fogja tartani a tulajdonos, és inkább a felső összeghatárra gondolok.


Sőt, ennyit meg is fog kapni érte.


Jászfényszaru szuper település, a SAMSUNG-tól származó adó/támogatás igencsak élhetővé tette.


Viszont..hiába,hogy a Hungária körútig be lehet jutni - ha be lehet jutni- de naponta onnan munkahelyre ingázni, vagy esetleg gyereket óvodába/iskolába hordani lehetetlen a dugók miatt.Akkor arra kell keresni munkalehetőséget, így tudom elképzelni.


A 4-6-os villamos szuper, a lakás értékét egyértelműen növeli a jó tömegközlekedés.


Én azért ennyi pénzt nem adnék érte, hiszen nem látod át a teljes felújítás költségét.

A bútorok nem számítanak, nem hinném,hogy tetemes költség berendezni.


Gondolom ház se lehet jó állapotban, és ha tégla épület -esetleg még műemlék jelegű is- esély nincs a felújításra.

2018. dec. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Akinek 20-25 milliója van, az a tömegközlekedéstől hányni fog.
2018. dec. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%
Rosszul gondolod! Manapság Budapesten ennyi nem osk egy lakásért, egekben az árak. A tömegközlekedés pedig mindenkinek fontos. Mi ettől többért veszünk, és mégis az egyik fő szempont a jó tömegközlekedés megléte volt.
2018. dec. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%
Kb. 800.000/nm.
2018. dec. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
45%

"Inkább 800e/nm-től indulnak az árak... Csak kis lakásokra szűkítettem."


Válaszom lepontozva. Előző hozzászólás, "kb. 800.000/nm", 100%-os értékelés. Ki érti ezt? :-)

2018. dec. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
27%
Miért gondolom azt, hogy akik ide írnak, azoknak a legnagyobb vagyonuk egy új iphone volt?
2018. dec. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
62%

Te kis 32%-os, aki lepontozol mindenkit.

Ne magadból indulj ki, aki majd világéletedben egy nincstelen semmirekellő leszel.

Hidd el, hogy létezik még olyan, hogy kemény munka, normális munkahely, kimagasló fizetés, jó életkörülmények, jólét.

Sajnállak, hogy neked ebben ne lehet részed, és ilyen hozzáállással soha a büdös életben nem is lesz, és ez téged borzasztóan frusztrál.

Fogadd el azt a tényt, hogy léteznek nálad (sokkal) sikeresebb emberek.

2018. dec. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Én csak annyit írtam, hogy akinek van 20-25m ja, az nem fog bkv zni. Ez saját tapasztalat.

Lakásvásárlás előtt vagyok, bocs.

2018. dec. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Estádio de Felchút ***** válasza:
61%

Tehát egy felújítandó, zárószinti garzonról beszélünk.

25 misi a teteje.

2018. dec. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!