Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitelnél, hány százalékát...

Hitelnél, hány százalékát haladhatja meg a nettó fizetésemnek a hitel (ek) törlesztőrészlete (i)?

Figyelt kérdés

Az áruhitel és a telefon előfizetés ( 2 év hűség + készülék ára ) is beleszámít e ebbe a százalékba, vagy azokat nem nézik?


Pl. ha van egy személyi kölcsönöm meg egy áruhitelem + telefon előfizetésem, és szeretnék felvenni még egy személyi kölcsönt, akkor a törlesztő részlet %-ánál beleszámolják az áruhitelt is meg a telefon előfizetést vagy csak a személyi kölcsön részletét? Mi teszi ki azt a bizonyos %-ot?

Remélem érthetően fogalmaztam meg.

Köszönöm :)



2019. jan. 9. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, beleszámítanak.

Minden hitelt a bank ad, az áruhitelt is, hiába az áruházban intézted.

Van egy adósnyilvántartás, amin még az a hitelkártyád is szerepel teljes összeggel, amit soha nem is használtál. Úgy tekintik, mintha igénybe vetted volna, mert bármelyik pillanatban felhasználhatod, ha akarod.

2018-ban a havi nettó jövedelmed 50%-ába bele kellett férnie az összes havi törlesztődnek. Ezt 2019-ben csökkenteni fogják 40%-ra. Nem tudom, hogy már életbe lépett e.

Magyarán, ha te keresel nettó 160-at, akkor a régi törvény szerint havi 80ezer lehet az összes törlesztőd, az új szabály szerint 64ezer.

Nem tudod őket átverni, nem is érdemes próbálkoznod, mert a központi adósnyilvántartásban minden megvan rólad.

2019. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még annyit:

A telefon előfizetésed nem számít bele (rezsi, ahogy a villany vagy a gázszámla), de a készülék ára igen(áruhitel)

2019. jan. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Nem akartam átverni őket, nem is tudnám csak kíváncsi vagyok hogyan készüljek mire számítsak:)
2019. jan. 9. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!