Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi értelme van a bérleti jognak?

Mi értelme van a bérleti jognak?

Figyelt kérdés

Minek vesznek emberek 8 millióért 15 milkós lakást bérleti jogon hogy aztán életük végéig fizethetnek havi 100e t a tulajdonosnak.


Ennek mi értelme van, ha nem fizetem a bérleti díjjat akkor tán nem rakhatnak ki ugyan úgy mint ha mezei albérletbe költöztem volna?


És ha nem fizetek akkor mi van , kidobnak és visszaadják a 8 misit mert ugye az az én tulajdonomban van. Vagy hogy kell ezt elképzelni kidobnak és buktam a 8 misit?


Ha azt veszem egy család 18 évig él max együtt egy lakásban , miért éri meg 18 évig brutális bérleti díjat fizetni úgy hogy még 8 milliót is kifizettem a semmiért ami soha nem lesz az enyém. Ki az a h ü lye akinek ez megéri? Akkor már banki kölcsönt fizetek 20 évig havi 80 at és a végén enyém a lakás.



2019. jan. 20. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Semmi! Lakás bérleti jog nem is értékesíthető ilyen formában.
2019. jan. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Mert a tulajdonos nem magánszemély, hanem az állam, és a bérleti díj töredéke a piaci árnak.
2019. jan. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Ja meg azért is, mert legtöbbször megvásárolhatja a bérlő, és így lehet a legolcsóbban saját ingatlanhoz jutni. Mi pl. 170 000 Ft-ért vettük meg a lakást az önkormányzattól 1998-ban, ami másfél-két havi fizetés volt.
2019. jan. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
A bérleti jogot üzlethelyiségeknél szokták eladni, és a célja egyértelmű: lehúzni a bérlőt. Igen, bérelhetsz egy üzlethelyiséget a város legmenőbb pontján, ha leteszel nyolcmillát csak úgy, ami kábé egyhavi profitod lesz. Kell vagy nem kell? Ha neked nem, akkor majd jön más.
2019. jan. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Üzleti értelme, még egy lépcsőfokot beiktatni, ahol pénzmozgás van.
2019. jan. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Egy francot töredéke . Éppen ez az hogy itt is elmondták ugyan úgy kereskedelmi bérleti díja van ezeknek a lakásoknak is . Direkt megkérdeztem.


És nem üzelthelyiségekről beszéltem hanem lakásokról . Rengeteg ilyen lakás van . A szemét hirdető oldalakon direkt kipipálom hogy ne mutassa a bérleti jogosat aztán ugyan úgy besorolja azokat is . Meg ugyan ezt csinálja a panellakásokra is , direkt nem akarok panelt látni azt azokat is beteszi a tégla közé.


Amit nem értek hogy baromi nagy 15 milliós lakások is vannak bérleti díjjal de azt ha megveszed akkor százötvenet fizetsz havonta . Mégis megveszik valakik de minek ? Akinek ennyi bevétele van az hitelképes lenne a banknál . Nem értem.

2019. jan. 21. 16:06
 7/14 anonim ***** válasza:

Nemtom, nekünk kevesebb volt a bérleti díj, mint a közös költség. Most is maradt házanként 2-3 bérlő, aki nem vette meg az önkormányzattól, nem gondolom, hogy tudnák akár csak a felét is fizetni a piaci bérleti díjnak, kisnyugdíjasok, értelmiségiek, szociális szférában dolgozók, ilyesmik. Az egész havi jövedelmük nincs 150 az egész családnak.

Majd megkérdezem.

2019. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem csak önkormányzati lakásokat árulnak így hanem lakóparkban is találkoztam már ilyennel.


Szegeden 50nm es lakóparki lakás 14Mft csak a bérleti joga!


Bérleti díja 110+ rezsi.


És laknak benne ! Ez a lakás kb 25 milkóba kerülne amúgy ott.


Vagyis a bérleti díjból vígan lehetne fizetni 10M ft hitelnek a törlesztőrészleteit 10 évig. És a lakás 10 éve lakott tehát valaki kifizette már ez idő alatt a ház tulajdonosának azt a pénzt amiből meg is vehette volna a lakást.

2019. jan. 22. 13:23
 9/14 anonim ***** válasza:

"Nem csak önkormányzati lakásokat árulnak így hanem lakóparkban is találkoztam már ilyennel."


Ki a tulaja annak?

Nem nagyon tud más lenni, mint az önkormányzat, vagy az állam.

Mutass már ilyet, légyszi!

2019. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hiába linkelem be nem látszik a tulaj .


Ezek szerint az önkormányzat azzal szórakozik hogy új 25 milkós lakásokat vásárol csak hogy máltai jóságos nővér módjára piaci ár alatt adja ki bérbe?


Na ezt ritkán hiszem el. Főleg hogy abban a házban a 35nm es garzon volt annó 70+rezsi az építő cég oldalán.


De eleve miért nem láthatjuk a tulajdonost ha az minden bérleti jognál az állam? Nem kéne ezt odaírni ?

2019. jan. 23. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!