Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás önerő nélkül?

Lakásvásárlás önerő nélkül?

Figyelt kérdés
Átlagos, 25 éves fiatal vagyok, viszonylag jó fizetéssel. Eddig nem gondoskodtam - sajnos és a szüleim sem - lakáskasszáról, így pedig, hogy elkaszálták az állami támogatást, nem is tudom, hogy van-e értelme belefogni. Önerőm így tehát nincs. Az a kérdésem, hogy hogyan tudnék mégis lakást vásárolni önerő nélkül?

2019. jan. 24. 12:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
Igaz, amit a tobbiek irtak, igy meg lesz terheltetve szuleid haza is, nem csak amit veszel. Viszont arra figyelj, hogy meg igy is csak az onerot kerulheted el de egyeb koltsegek megmaradnak. Pl eloleg az eladonak ami jellemzoen 10%, de legyen jo fej, es kerjen 5-ot. Ugyved dija, illetek es kommunalis ado
2019. jan. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

A bank sem hülye.

Ha eddig nem tettél félre semmit, pedig jó fizetésed van, mi a garancia hogy ezután tudnád fizetni a részleteket?

Nem sok...

2019. jan. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
10# ha most nem jössz ki a pénzedből, vagy éppen hogy, akkor hogy a jó életbe akarod a törlesztőt fizetni?
2019. jan. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagy, ha felsőoktatásban tanultál annyira nem is régen végezhettél.

Ha eddig nem tettél félre bizonyára ezután se sokat tudsz, tehát meg kell tanulnod első körben ezt.


Nem tudom,hogy jelenleg albérletben élsz-e, vagy a szülőkkel. Ha albérletben esélyed sincs egyelőre onnan kikerülni. Ha a szülőkkel, akkor spórolva talán igen. Én nem terhelném meg a szülői házat, inkább élj otthon pár évig,meglátod mennyit bírsz félretenni, és az önerőddel milyen lehetőséged van. Vagy veszel egy lakást ott, ahol olcsóbb.

2019. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
32%

Ennél sokkal pontosabban kéne meghatározni a célt.

Rengeteg magyar faluban adnak ingyen házat pusztán azért cserébe, hogy odaköltözöl.

Szicíliában 1 Euróért adnak családi házakat.

2019. jan. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

" nem is tudom, hogy van-e értelme belefogni"

Mibe?

2019. jan. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

A lakaskasszaba van e ertelme belefogni, az allami tamogatas elvetele utan.

A torlesztoreszlet - sok esetben - meg alacsonyabb mint a berleti dijak, ezert gondolom, hogy jobban ki tudnam azt fizetni, mint a berleti dijat.

Sajnos alberletben elek, a szuleim messze laknak es nekem Pesten van a munkam. Ordogi kor ...

2019. jan. 25. 08:30
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Javagyúgy!

Nem, nem érdemes lakáskassza, hiszen se nem kamatozik, se más módon nem gyarapszik. De ha nem tudtál eddig sem félretenni semennyit, akkor hogy tudnál a jövőben, ha fel kell élned?

2019. jan. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

A funda kijött egy új "lakástakarékkal", azt hiszem 5%-os kamattal. Érdemes utánaszámolni, hogy megéri-e, érzésre annyira nagyot nem kaszálsz belőle. Viszont megjegyzem, hogy ha félreteszel havi 30-40 ezer forintot, akkor is kb. ugyanott vagy. Önmagában a lakástakarék nem elég semmire. Mi is azért fizetjük őket, mert előtörlesztésre gyűjtünk és így akkor jobban esik az embernek, ha kap egy kis támogatást is a pénzére, ennyi. No meg minél több volt az embernek, annál több az a "kis" támogatás, tehát így megérte. Nem véletlenül kaszálták el. :)


Budapesten azt gondolom egy tűrhető lakáska ára ma legyen csak 20 millió és akkor nem álmodtunk nagyot. Ha nincs önerőd, akkor annak kb. legjobb esetben is (alacsony fix kamatperiódussal) 80-100 ezer körül van a törlesztője 25-30 évre. Mivan, ha beteg leszel, kiesel a munkából huzamosabb időre? Ha jelentősen megemelkednek a kamatok? Ha úgy alakul, hogy a szülőket is segíteni kell valamiért?

Megterhelik jelzáloggal az ő házukat is, tehát ha nem tudsz fizetni, akkor mindannyian fedél nélkül maradtok.

Szerintem ez több, mint kockázatos, vagyis én mindig azt mondom mindenki addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér.


Nem tudom milyen kereseted van és hol laksz, de lehet pl. azzal spórolni, ha csak egy szobát bérelsz néhány évig. Lehet spórolni utazáson, kaján, szórakozáson. Minden hónapban tegyél el egy fix összeget lakás célra. Ha összejött egy önerő, én akkor gondolkoznék lakásvásárláson, mert nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel, ha a saját hülyeségem miatt válnának földönfutóvá a szüleim is.

Baromi nehéz, de idővel könnyebb lesz. Én is így voltam ezzel még néhány éve.

2019. jan. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Önerő nélkül szerencsére sehogy, mert többek között ez okozta a nagy problémákat a CHF alapúság mellett.

Nem általános, hogy szülői háttér nélkül 25 évesen valaki lakást tudjon venni, úgyhogy ezt te se kezeld tényként.

Mi az a viszonylag jó fizetés? Nettó 250-et vagy 400-at jelent? Szobát bérelsz vagy lakást?

A lakáskassza azért nem egy megváltás, 4 év alatt 1.2 milliót adott, ez most sok pénznek tűnhet de egy önerőhöz édeskevés.


Nincs más megoldás mint rendezni az anyagiakat és elkezdeni félretenni. Én is kb. onnantól tudtam tisztességesen félretenni, pár év múltán megismertem a párom. Összetettük a megtakarításaink, majd szülőktől kapott kölcsönnel és banki hitellel együtt vettünk egy közepes lakást - én akkor 31, párom 35 volt.

2019. jan. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!