Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás önerő nélkül?

Lakásvásárlás önerő nélkül?

Figyelt kérdés
Átlagos, 25 éves fiatal vagyok, viszonylag jó fizetéssel. Eddig nem gondoskodtam - sajnos és a szüleim sem - lakáskasszáról, így pedig, hogy elkaszálták az állami támogatást, nem is tudom, hogy van-e értelme belefogni. Önerőm így tehát nincs. Az a kérdésem, hogy hogyan tudnék mégis lakást vásárolni önerő nélkül?

2019. jan. 24. 12:07
1 2 3
 21/22 urania24 válasza:
Idővel. Mivel jó a fizetésed tegyük fel félre tudsz tenni minden hónapban 50e Ft-ot és a mai árakat alapul véve mondjuk vennél egy 30 milliós lakást. Az önrész kb. 30% (9 milla) 15 év múlva megvan. 40 éves korodra összejön az önrész. Ha 100e-t félre tudsz tenni minden hónapban akkor értelemszerűen 7,5 év, 33 évesen megvan az önrész, az nem olyan rossz! Viszont ha albérletben laksz, kérdéses, hogy ennyit félre tudsz-e tenni. A másik lehetőség, hogy jelzáloghitelt veszel fel egy másik ingatlanra, ami feltételezhetően a szüleidé és ha bármi történik, nem tudod fizetni a részleteket, 2 lakás is bukik.
2019. febr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 mi a fene ***** válasza:
A Te helyedben, msot nem vágnék bele, hanem elkezdenék mennyit félretenni. Most olyan brutál árak vannak, hogy önerő nélkül belevágni öngyilkosság. Mennek itt majd lefelé az árak, piacra dobnak most vmi magasasabb kamatozású államkötvényt, ilyenkor a befektetési célú ingatlanvásárlás visszaesik. Spóroljál, és legyél résen.
2019. ápr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!