Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vidéken, ahol lehet venni...

Vidéken, ahol lehet venni ilyen 10-12 millióért látszólag jó állapotú házat, az azért van mert rossz a környék?

Figyelt kérdés
Vagy mert nincs munka, vagy miért ilyen olcsók néha a vidéki házak?
2019. febr. 6. 04:45
1 2 3 4
 1/39 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
92%
Attól függ, hol. Inkább az a jellemző, hogy kisebb a kereslet, ezért olcsóbbak az ingatlanok.
2019. febr. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
56%

meg keves a lehetoseg, faluhelyen azert a pnezert palotat kapsz kb.

De nincs mozi szinhaz,nagybevasarlas, kenyer mar delre elfogy, hust se vehetsz akkor amikor akarsz, este max a kocsmaba ulhetsz be, stb

2019. febr. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
92%

Bármelyik lehet.

Pl. a szülőfalumban 5 M-ért már lakható házakat lehet venni, 10-ért felújítottakat. Pedig cigány kevés van, ezért visszafogottak, a fehérek túlnyomó többsége normális, még általános iskola is van, meg ipari munkahely is a szomszéd kisvárosban meg a távolabbi környéken is, mégis egyre inkább csökken a lakosság. A fiatalok már több évtizede elköltöztek, amikor még sokkal nagyobb volt a különbség a város meg a falu között, az öregek meg meghalnak. A házak ott állnak üresen, mert annyira azért nincs infrastruktúra, hogy direkt ideköltözzenek új lakók. Vagy ha igen, azok is idősebbek, akik a házukat otthagyják a gyerekeknek, de aztán ahogy egyre betegebbek lesznek, visszaköltöznek a városokba, ahol mégis csak közel van minden, a bolt is meg a kórház is, és ismét eladó lesz a házuk.

2019. febr. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 mindentudó99 ***** válasza:
69%
Birom ezt a mozi szinház dumát mintha a Pesti nép mindennap oda járna. Ezeknek városi legendáknak se kell bedőlni hogy nincs kenyér meg hús. Aki ilyeneket ír annak ajánlanám mozduljon ki néha. Ne valami Isten háta mögötti zsákfalut vegyünk alapul. Ott amúgy se 12 milla a ház. A saját lakhelyem lehet olyan amire pl te gondolsz kérdező. Itt 2500 an lakunk. Igen kb 10-12 milláért jó házat kapsz. Három helyen árulnak húst és fél öttől estig van kenyér ha ezen aggódna valaki. Minden kapható . Nem kell az éhenhalásstól tartani.Ilyen úgymond nagybevásárlásra sincs szükség hogy elmenjek egy Tescóba. Igen nincs szinház ezt elismerem. De mivel akinek erre igénye van el tud menni ez nem is gond. Mozi van 20 percre . Három irányban útrakelve is. Nyilván nem nagyváros ezért itt helyben kevés a munka. Én is utazok érte oda is negyven és vissza is negyven percet. De azt mondák Budapesten lakva dolgozva se mondíg jobb a helyzet ilyen téren. Ja és egyáltalán nem rossz környék. Felén egyre többen vásárolnak házat. Nem hogy lefele felfele mennek a ház árak. Mivel értelme nincs 25 millét kiadni egy 40m2-es lakásért ami kb élhetetlen egy gyereket tervező fiatal párnak. Ez a falu 65 kilóméterre van a fővárostól.
2019. febr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is lehet 10-12-ért lakható házat venni. Közepes város. Szinház mozi nincs, de hatalmas ipari park. Bevásárló központ. Reggeli csúcsban is araszolva egy óra Budapest.

Viszont, sokan Budapesthez ragaszkodnak. Én, budapesti munkahelyre innen 1 óra tiz perc alatt fent voltam. Kolléga Budapest külső kerületéből örült ha 1 óra 30 perc alatt beért.

2019. febr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
28%
4: 65 km a város határától?
2019. febr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
49%

4: Minden színház teltházas mindig, az is, ahol 30 000 a jegy és hónapokra előre kell vadászni.

Egyébként senki nem említette Budapestet, hanem a várost említette a vidékkel szemben.

Egyébként meg a mozi-színház kombóval az összes művelődési és szórakozási lehetőségre utalnak az emberek úgy a sportokra, különórákra, iskolákra, egyetemekre, könyvtárakra, kutatóhelyekre, múzeumokra, kiállításmegnyitókra, mint a pubokra, koncertekre. állatkertekre, vidámparkokra. És bizony, akinek gyereke van, aki művelődési korban van, az minél többet szeret ezekből biztosítani neki.

25-45 évesen, mikorra már mindent láttál és nem tudnak újat mutatni neked és kielégültél ezekből, már nem lesz szerepe ezeknek.

Kivéve ha egyetemen tanítasz, színházban dolgozol, vagy bármi művelődési területen, ami ezekhez az intézményekhez kötődik. Ugyanis ezekre a helyekre nem csak a felhasználó jár, hanem a szolgáltató is.;)

Én is OKJ-n tanítottam, majd a BME-n dolgoztam 9 évig pl., aztán filmstúdiókban. Ezek ugye nincsenek falun.

2019. febr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
70%

4: Ja, ezt akartam még csatolni:

[link]

[link]


Különben a szocializmusban voltam gyerek, amikor majdnem ingyenes volt a mozi és a színház, és kb. hetente 3 filmet néztem moziban, és 1-2 hetente egy darabot színházban, és az volt a probléma, hogy már mindent láttam, amit adtak, és nem tudtam újat találni.

Aztán jött a vadkapitalizmus és anyagi okokból le kellett mondanom erről.

2019. febr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
40%
4: Ja, és színházban is dolgoztam.:)
2019. febr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

#2

Mi az, hogy nincs nagybevàsàrlàs?

Ne nevetess màr.

Szerinted mi hol vàsàrolunk?

Tesco/Lidl/Spar stb.

Beülünk basszus a kocsiba, és bemegyünk a vàrosba.Szerinted gyerek mellett meg plàne nem kell vàsàrolni?

Bőven kell, erre van többek között a kocsi.

Szórakozàs?Megintcsak be a kocsiba, és mondjuk akàr fel Pestre, pedig mi 100 km-re lakunk onnan, mégis eljàrunk ide-oda.


Azért olcsóbb falun/községben hàzat venni, mert nem vàros, ez ilyen egyszerű.Ott mindig dràgàbbak lesznek az ingatlanok, eltekintve néhàny példàtól.

2019. febr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!