Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Igénybe vehetjük a CSOK-ot ha...

Igénybe vehetjük a CSOK-ot ha a páromnak van egy 48nmes lakàs? 1 gyerekünk van tervezünk még 1 gyereket.

Figyelt kérdés

Kicsi a lakàs 2 gyereknek, meg egyébként is kertest szeretnénk...

Ő ezt a panelt nem akarja attól eladni. Vagy csak úgy lehet hogy eladja?



2019. febr. 13. 12:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Beindult már a gépezet úgy látom XD
2019. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
Tervezünk még egy gyereket. Ahha, milyen jó ösztönző is a CSOK. Pénzért világra hozni a gyereket. Tulajdonképpen Orbán megveszi a fiatalokat kilóra.
2019. febr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Ti miről beszéltek? Olyan hihetetlen, hogy egy pár két gyereket akar? Ha adnak hozzá pénzt, miért ne fogadná el? Én is kapok a gluténérzékenységem miatt adókedvezményt, mégsem azért vagyok beteg, hogy pénzt kaphassak...

(bocs, a kérdésre nem tudom a választ)

2019. febr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%
Én egyedülálló vagyok,nem is tervezek ezen változtatni.Igazából megvan mindenem,szép ház,felsőkategóriás autó,motor,jól fizető munka stb..minden amire valaha vágytam,és mindent önerőmből értem el,soha senkitől nem kaptam semmit.De gondoltam bemegyek a helyi önkormányzathoz és érdeklődöm hogy milyen támogatásokban részesülhetek egyedülállóként,gondoltam itt támogatás első lakásvásárláshoz,illetékkedvezmény és a többi..Behívtak elmondtam mondókámat,és a nő szó szerint kinevetett,azt mondta hozzak össze vagy 2-3 gyereket aztán menjek vissza...tehát aki egyedül él,vagy párként élnek és nincs és nem is terveznek gyereket az a kormány számára nem létezik,nem termel hasznot olyan értelemben hogy nincsenek utódai akik majd valamikor fizetik az adót ugyanúgy mint ők eddig..Érdekes.Ez az egész az életüket egyedül vagy gyermek nélkül tervező emberekkel szemben totál igazságtalan.A CSOK-kal szó szerint megveszik a gyerekeket,ismerek olyan párt akik nem terveztek gyereket még jó ideig de a lehetőségen kapva aláírtak egy szerződést hogy záros időn belül vállalnak 3 gyereket,kaptak 15 milliót,vettek egy nagy házat,most lehet gyártani a gyerekeket az államnak.Én ha terveztem volna valaha is családot,akkor sem vettem volna igénybe soha ezt az undorító lehetőséget,mert ez már az aljasabbnál is aljasabb dolog.
2019. febr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essek, nem a csok miatt akarunk még gyereket. Eleve így terveztünk 2 gyerek, de egy kis lakàs van nem fér el 2 gyerek, eddig azért nem lett még.... ès nekünk megkönnyítené a helyzetünket a csok.... ha adják miért ne?!
2019. febr. 13. 13:40
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
Nem lehet 50%-nál nagyobb tulajdona egyikőtóknek sem.
2019. febr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok visszavonom. Inább menj be a bankba pontosan megmondják.
2019. febr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
2# milyen ostoba vagy... Biztos azért az 1 430 000 Ft èrt szül valaki még egy gyereket.. Ugyanis annyi jár használt lakásra, kèt gyerekre... De fújjad csak a hülyeséget...
2019. febr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
4# Nem fogadnád el ja... De így is bementèl érdeklődni mikor mindened meg van.. Szánalmas komolyan... Mi mindig is két gyereket szerettünk volna, persze h elfogadjuk azt a kevesebb mint másfél millió forintot... Régen is volt ilyen csak szocpolnak hívták... Új lakást nem tudunk és nem is akarunk venni.. Én sem értek teljes egészében egyetlen ezzel az egésszel... De azért az ilyen hozzászólásoktól kinyílik a bicska a zsebemben...
2019. febr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
14%

#9


Miért ne mehetnék be érdeklődni?Nincs pénzre,segélyre szükségem,csak kíváncsi voltam mik a lehetőségei egy egyedülállónak vagy egy házaspárnak akik nem szeretnének gyereket.A támogatást te hogyne fogadnád el,csak úgy adják..ha már két gyereket akartál,te dolgod,tartsd el őket..teremtsd meg az egzisztenciát magadnak és a gyerekeidnek,jaa hogy nem tudod,de a gyerek az kell..cigány gondolkodás..

Nekem 24 éves koromra saját házam volt,0 segítséggel.7-ből 6-ot napot dolgoztam napi 12 órába kint németben éveken át hogy meglegyen mindenem..és végül egyedül megteremtettem mindent amire vágytam úgy hogy sosem kaptam semmilyen anyagi segítséget,és még én vagyok a szánalmas..

2019. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!