Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért akar mindenki minden...

Miért akar mindenki minden áron Budapesten élni?

Figyelt kérdés

Horror ingatlanárak, nyomorúság, panel dzsumbuj.


Azt megértem, aki foglalkozása miatt Pesthez kötött, pl informatikus, mérnök. De egy egyszer átlag Bélának miért nem jó egy normális vidéki városban, emberhez méltóan élni? Ezalatt értem: normális méretű ház, friss levegő, nyugalom.


Rengeteg ilyet látok, Pesten nyomorog, albérlet már már luxus, marad havi 30k a zsebében, bkv-n is bliccel, de Ő pesti.



2019. febr. 16. 12:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Van, aki itt él, mert felismeri, hogy jobb lehetőségei vannak, mint vidéken. És van aki szimplán csak hülye. Azt gondolja itt kolbászból van a kerítés. Na ez az általad emlegetett kategória.
2019. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

De amíg Erzsi Budapesten válogathat a munkahelyek között, és léphet a 130 ezer nettóból 150-re, 160-ra, sőt,ha kellően szorgalmas vállalhat takarítást is, vagy bármi egyéb kiegészítő. munkát, addig vidéki Erzsinek erre nincs lehetősége.


Olvasom időnként a Lokált. Rengeteg olyan állás van ahová Erzsinek nem kell végzettség, és nem 130 nettót kereshet.

Vidéken legfeljebb egy lehetősége van: 3 műszakba eljárni egy gyárba, még szombatonként is, 12 órában, úgy,hogy körbebuszozza az összes falut mire összeszedik a dolgozókat.

2019. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Én nem akarok Budapesten élni, de vidéki vagyok.


Nézd az is az OK,hogy vidékről ennyien elmenekülnek, én Kelet-Magyarországról írok a bűnözés, felénk a járásomban van tán 2 tiszta kb 99%-ék magyar falu, a többi vagy 20 amit ismerek a legkevesebb is 15%-ék cigány, de ismerek 40%-ékban cigányok által lakott falut, de jópárban is 30%-ék van, rengeteg a betörés ,a bűnözés, utcán verekedés, a herbal kábítószert is rengeteg kis cigány kölyök használja és csinálják a feszkót, a rendőrök le se szarják igaz vannak cigány rendőrök is, de hiába. Az iskolákból sok fehér magyart diákot elhordanak ,mert féltik őket, mert már az általános iskolás cigánykölyök verekszik.

2019. febr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki akar Budapesten élni, de tény,hogy manapság tényleg oda összpontosul a költözni vágyó lakosság nagy része.


Ezer oka van, de ami a legtöbb embernél motiváció a több munkalehetőség, és a magasabb bérek.

+ a kistelepülések szinte megszűnnek, a vidéknek vége.


Itt se megfelelő orvosi ellátás, se bevásárlási lehetőség, se oktatás, se munkahely, de ha mégis, akkor minimálbért adnak, vagy innen ingáznak órákat esetleg pont Budapestre.


Persze, be lehet szaladni a közeli városba mindenért, vannak akik a gyerekeket is oda viszik már óvodába/iskolába. DE: ehhez kell két szülőnek két autó,és rettentő nagy szervezés ki kit visz/hoz/vásárol.Ez pl már az agglomerációban is fennáll.


Lehet,hogy meglepő, de pl. vidéken /és itt már várost is értek nemcsak falut/ programozóként esély nincs elhelyezkedni. Itt vannak a multik, de nagyrészt gyártási folyamatok vannak, a fejlesztés Budapesten.

Nem kell mondanom,hogy Budapesten mennyi lehetősége van egy programozónak...


Reggelente az autópályák bevezetőjén káosz,munkás buszok tömkelege.


De pl. az egészségügy, az oktatás, a szolgáltatások, mind-mind ott érhetők el.

2019. febr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!