Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 35-40M-n hirdetett, jó környék...

35-40M-n hirdetett, jó környéken, jó házban lévő budapesti lakás árában szerintetek mennyi a reális alku manapság? (Készpénzes fizetés esetén. )

Figyelt kérdés
2019. febr. 24. 08:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én is meglepődtem a 64 nm2-es 20 milliós áron!


Akkor tudsz alkudni ha a vevőnek valami miatt macerás az eladás/kiköltözés. Pl. új lakásba költözik, aminek későbbi az átadási ideje, esetleg olyan ütemezésben kéri a vételárat ahogy Neki szüksége van a pénzre.

36 millióból 1 milliót tudtunk alkudni, nagyon jó környéken, jó lakás árából. De úgy,hogy pár hónap eltelik a költözésig.

Mindenben alkalmazkodtunk az eladóhoz.

2019. febr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a 64nm-es panel 20 misiért tényleg ajándék budapesten. Mi tavaly májusban vettünk 69nm-eset a XV. kerületben, totálisan szétfingott állapotban 22 millióért és az jó vétel volt már akkor is, mert csak egy kicsivel jobb állapotúak mentek 26 körül.
2019. febr. 26. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
22%

Totál megéri annyi pénzt fektetni bele XDXD El nem tudom képzelni milyen gondolkodásmódja van annak aki erre vetemedik. Akkor is így gondolom ha lepontoztok 14%-ra...


Melyik is a jobb, élhetőbb, egészségesebb, és embernek jobban való környezet? Válasszatok...


[link]


[link]


[link]


vagy például, maradjunk árában:


[link]


[link]

2019. febr. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Kedves 13-as: NEM az volt a kérdés, hogy megéri-e ennyiért vagy hogy megéri-e Pesten lakni. Nyilván túl vannak árazva a lakások. De ha Pesten van munka, család és barátok is, akkor az ember nem költözik el 100 km-ekkel távolabb csak azért, hogy a lakás olcsóbb legyen (ha nem muszáj).


Az érdemi válaszokat köszönöm.

Ezek szerint jó üzletet kötöttünk:) - Csak viszonyítani akartam, hogy mások szerint lehetett volna-e többet alkudni, de ezek szerint nem.

2019. febr. 27. 07:43
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekem - programozóként- Budapesten dolgozik, naponta 2X 2 órát ingázik jelenleg.

Vidéken csúcsvégzettséggel sincs esélye állást találni,míg Budapesten válogathat.


Egyértelmű,hogy Pesten kerestünk lakást, és még csak nem is az agglomerációban hanem a fővárosban, jó tömegközlekedés mellett.


Drágák a lakások, igen, túlárazottak, igen, megpróbáltunk alkudni, de ott vettünk, mert ott volt szükség rá.

2019. febr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Ahha csak a programozói fizetésből futja is fizetni. De nem mindenki programozó. Ezzel az erővel sehol sincs munka csak Budapesten. Akkor költözzön MO. 10 milliós lakossága Bpre szerintem.
2019. febr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

Szerencsére (vagy nem), de afelé tolódik a munkaerőpiac, hogy a legtöbb munka otthonról is elvégezhető lesz. Főleg a programozás lenne ilyen, ezt az esetet mondjuk pont nem is értem.

Én webfejlesztő vagyok, se kutyám se macskám, digitális nomádként 3-4 havonta más országban élek, bárhonnan tudom végezni a munkám.

Egyébként vannak ismerőseim akik kiköltöztek az agglomerációba, mert hogy tök jó lesz, ha eladják a lakást és vesznek az árából egy kertes házat mondjuk gyömrőn, de mindenki költözne vissza 1-2 év után. A napi ingázás iszonyatosan időrabló.

2019. febr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Pályakezdő programozó,azonnal,kezdőként,otthonról végzett munkára,jó fizetéssel nem tudom mennyire van esély. Pár év múlva biztos lesz,esély is,és plafon fizetés is,de el kell indulni valahonnan. Egyébként is -és ez az én véleményem- totális otthonról dolgozás sem jó,kell az a közösség.
2019. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
58%

Teljesen elmentünk offba már, úgyhogy reagálok.

Tényleg nem jó. Én itthonról melózom 3 éve. Eleinte király volt minden kb fél évig, aztán borzalmas még egy fél évig, mert semmi kötöttség és nagy önuralom kellett ahhoz, hogy ne délben keljek, stb. A következő fél év megint rémálom, mert feleség, anyós, após, sógor, barátok, szóval mindenki jön azzal, hogy "jaj de jó hogy otthon vagy, akkor elintézel nekem XY dolgot napközben?". Vagy csomagot átvenni, vizest/villanyost beengedni. Na, amióta ezek megszűntek és a sarkamra álltam tényleg jó. Viszont kell a napi egy edzés, hogy lemenjek egyrészt mozogni, másrészt közösségben lenni. Illetve napközben 1-2x lemegyek a közeli kisboltba, ha másért nem akkor egy rágóért, hogy addig is kimozduljak. Máskülönben szerintem becsavarodnék.

2019. febr. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
60%

Élethelyzetfüggő, az eladó élethelyzetéé.

Ha minél előbb el akarja adni a kéglit, hogy az árából Spanyolországban építkezhessen, akkor 10% is lehet.

Ha én árulnám most, nekem egy fillér sem, mert még mindig lassú emelkedésben vannak az árak, és van lehetőségem kivárni az eladással a jövő évet is, mert nem kell hirtelen a pénz semmire, hovatovább jövőre alacsonyabb adósávban adózom már az eladás után, ami önmagában legalább 1 M-s pluszt jelent.

2019. márc. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!