Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi mindenre kell figyeljek...

Mi mindenre kell figyeljek albérlet kereséskor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok októberben töltöm be a 18. életévem.

Nagyon valószínű hogy el fogok költözni otthonról, ha egyedül, akkor egy szobát bérelnék ki és lakótársakkal élnék együtt. A másik változat pedig az, hogy a legjobb barátnőmmel együtt berelnénk ki egy pici lakást.

Nyáron keresek egy munkát (már dolgoztam) és elkezdek pénzt gyűjteni, hogy legyen elég a költözéshez. Tudok spórolni valamint jól be tudom osztani azt hogy mire mennyit költök.

Albérlet keresésénél mire kell figyelnem? Nagyjából már tudom, hiszen utánanéztem viszont kíváncsi vagyok a TI tanasaitokra.

Pl tudom, hogy le kell ellenőrizni az ablakokat (hogy jól szigetelnek-e), kilincseket, ajtókat, csapok megfelelő működését, szomszédságról érdeklődni, falakat valamint a festést lecsekkolni.

Továbbá még szeretném kérdezni, hogy reális-e a tervem?

A.)1 szoba bérlése esetén: Havi 110.000 (körülbelül) ebből 65-70.000 Ft a szoba(közös költség és reszivel együtt) Van egy cicám az ő rá szánt költség havi 5000 forint körül van. Havi 15.000 az élelmiszer (ezzel ügyesen tudok gazdálkodni) a maradék megy egy megtakarítási számlára, szükség esetén felhasználom.

B.)Barátnőmmel együtt:havi 100.000 Ft a lakás ez 50.000 az én jövedelmemből-50.000 a barátnőm fizetésébol. Plusz közös költség és rezsi, tehát ez havi 65.000 lenne. A többi ugyanúgy mint ahogyan a fentiekben leírtam.

Főzök rendszeresen, tehát vendéglőbe járás nem lenne egyáltalán. Nem nagyon szeretek shoppingolniv( szeretek de etikai és anyagi okok miatt nem teszem). 3 havonta vasarolnek drágább boltokban ruhákat (ha szükséges) Pl marks & Spencer, United colors of benetton stb. Ezek a boltok etikailag valamennyire erkölcsösesk és a ruhák viszonylag tartósak tehát tulajdonképpen ez egy "investment" lenne.

Emellett esti iskolába járok, ez heti max 3 óra plusz otthoni tanulás+ munka.


Kérlek adjatok tanácsokat, hogy mire kell még figyelnem, valamint nyilvánítsatok véleményt és kérlek mondjátok el, hogy e tervem reális vagy rózsaszín ködben mászkálok.



2019. febr. 8. 11:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogy legyen szerződés és közjegyzői záradék, ami biztosítja a bérlői jogaidat, és azt, hogy lakcímed legyen a lakásban. Ezek nélkül nem lehet.


A jogszabályokat tanuld ki, mi a tulaj kötelessége a javíttatásokban és mi a Tiéd.

Legyen légkondi, ha meleg a lakás!

Egyedi fűtés legyen, amit szabályozhatsz!

Legyen alacsony a közös költség!

Ha nagy nm, akkor legyen vízóra, ha kis nm, akkor ne legyen vízóra!:)

Legyen liftes, ha emeleti.

Legyen utcai a lakás, ha csöndes az utca és mahas emeleti, legyen udvari a lakás, ha zajos az utca.

Ne legyen túl nagy belmagasság (3,7 +), mert drága felfűteni.

Kérdezd meg, mikor volt a műszaki felújítás, mert sok minden meghibásodhat a falban, ha régen volt, és azt bent lakva kell elszenvedned.

Tisztázd a biztosításokat, köss kiegészítő biztosítást a saját holmidra! 1 évre előre fizetve a legkedvezőbb, kb. 7000 Ft.


Közös ktg-re és rezsire nagyon sok a 65 000, a fele is elég kellene legyen, jól kell választani.


Felszerelt legyen a lakás olyan dolgokkal, amiket méretre kell csináltatni: szúnyogháló, sötétítőfüggöny, stb. Különben az első éved azzal telik el, hogy ezeket beszerezd, az első hetekben nem komfortos lakásod, sok idő, sok munka, sok pénz, és egy másik lakásba nem tudod magaddal vinni.

De pl. ha nincs berendezve az nem baj, személyes tárgynak tartom higiéniai okokból pl. az ágyat vagy a hűtőszekrényt, és azt tudod magaddal vinni máshova is.

2019. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd nem tudom miért erőlteted ennyire a külön költözést, lehet nyomós okod van erre nem tudom, nem ismerlek, de nyilván te tudod a dolgot. Azért elmondom hogy az albérlet a legnagyobb pénzkidobás az életben. Persze vannak helyzetek amikor muszáj, nincs mit tenni, teljes mértékben megértem ezt is, de ha nem feltétlen muszáj elköltöznöd mert jól kijössz a szüleiddel akkor ameddig tudsz maradj és gyűjts pénzt, tanulj, ha van lehetőséged próbálj ki több féle kisebb munkát ameddig eldöntöd hogy milyen karrierbe kezdj bele, vagy ha tovább tanulsz akkor addig jobb otthon mert olyan munkát nem fogsz találni amiből meg is élsz egy albérletbe, mert lakótársakkal együtt oké hogy megoszlanak a költségek de nem tudod milyen emberekkel leszel egy helyen és kitudja hogy fogsz járni. Akármennyire is jó ez, mert tudom hogy lakótársakkal valóban megoszlanak a költségek de elmondom neked hogy nem lesz könnyű alkalmazkodni mások szokásaihoz.

Az hogy a barátnőddel béreltek egy lakást és megosztjátok a költségeket így sem lesz olcsó. Eleve az albérlet árak 70-90 ezer forint közt vannak, bár sok mindentől függ az ár. Aztán ott a rezsi költsége és leginkább a fűtés drága.

Albérletnél meg eleve azt kell nézned hogy mennyi kauciót kérnek és van-e bútor vagy nincs, vannak-e háztartási gépek, mosógép, hűtő, tűzhely stb... meg persze amikor már belemélyedtek egy lakásba és egyeztettek a tulajjal akkor kell kérdezni hogy ha meghibásodik valami akkor mi a teendő, ki fizeti a javítást vagy a komplett cserét, ha tönkremegy egy hűtő akár önhibádon kívül akkor mi a teendő vele, mert a tulaj vagy vesz helyette másikat vagy nem, és azért a hűtők sem olcsóak. Aztán a fűtés is milyen, távfűtés, vagy önfűtés, ha önfűtés akkor mivel kell. Ha fatüzeléssel kell fűteni az drága sajnos, a gáz olcsó ha konvektoros még az a legjobb szerintem, ha villany na az még drágább. Ha központi az is drága de annak fix díja van, viszont nem ti szabályozzátok és ha központilag kikapcsolják szezon végén de éjszakák még hidegek és fázós vagy akkor be kell ruházni egy alternatív megoldásra ilyen esetekre.

Aztán ha már a lakást csekkoljátok, eleve a nyílászárókkal kell kezdeni mennyire húznak be, stb...


Meg persze nem érdemes kicentizni az árat mert megeshet hogy a tulaj bérleti díjat emel, vagy drágább lesz valamiért a rezsi, esetleg a kaja, stb... Vagy be kell ruháznotok valamire szóval, azért a költségeket ennyire ne centizzétek ki én szerintem.

2019. febr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkész válaszokat.

Eléggé nyomós okom van rá többek között az, hogy jelenleg kétlaki életet élünk nem tudja anyukám eldönteni hogy itt vagy ott jobb az élet. Nekem ez pedig nem kappol mindazok ellenére is, hogy támogató és alkalmazkodó vagyok vele. Sokat veszekszik velem, felnagyítja a dolgokat, valamint nem törődik magával eleget, pontosabban az egészségével, munkamániás, másokra kivetíti a problémáit.

Egyrészt nem kell többet fizetnie rám,és szerintem könnyeb lesz így neki eldönteni, hogy és mit szeretne továb csinálni.

1. Valaszolonak: köszönöm ezek után nézek, a légkondi számomra nem fontos, borzasztóan környezet károsító, és egészségtelen is.

A szerződéseket ki írja meg? Szükségem lesz egy tanúra?

2. Válaszoló: nem szeretnék sok tárgyat a lakásban, egyrészt mert porfogó, pénzbe kerül, és nekem szükségtelen megvagyok azok nélkül is.

Amiket biztos hogy fogok vásárolni: sötétítő, ágynemű (pepcoban fillérekért kerül), párna, tányérok, evőeszközök, edények, valfak, tisztítószerek stb.

Köszönöm szépen a válaszokat jöhet még!

2019. febr. 8. 12:35
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, hogy kapcsolódik a kérdésedhez a United Colors of Benetton, de etikailag annyira messze vannak az erkölcsöstől, mint ide az Uránusz. Oeko-tex, GOTS logókat keress, de igazából ez em garancia semmire, mert 2-3 évre adják őket. Az pedig, hogy egy cég mit kommunikál, semmi más, csak kommunikáció. :-)
2019. febr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A szerződést a bérbeadó készíti vagy készítteti, de a tartalmát átbeszélitek, közös megegyezés a tartalma és a pontkai.

Hát figyi egy sötétítő függöny nálam varratással 60 000 Ft körül volt egy ablakra nem túl drága, alsó árkategóriás anyagból, és 2 ablak van a lakásban...

Én pár hónapba belekerült, mire meglett, addig ugye nem tudnál besötétíteni, aludni.

És nem tudod máshova vinni, mert minden lakásban más méretű ablak van, tehát minden lakásra külön kell vegyél. Szóval várd csak el a bérbeadótól, hogy legyen!

2019. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

4 igaz, valóban nem ide való volt, úgy néz ki kissé elkalandoztam és nem a fő témára koncentráltam. Max marad a turkáló, a ruhák minősége és az ott töltött idő miatt mennék máshová.

#5ikeaban viszonylag olcsón kapni sötétítőt, remélem ez nem lesz probléma, redőnyhoz mit szóltok? Előnyei hátrányai?

A Jófogáson sok jó dolgot lehet találni, szerintem ott kezdem a keresést a sötétítő, szőnyeg, zuhanyfuggony után.

2019. febr. 8. 12:59
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én csak ehhez szólnék hozzá:

"Havi 15.000 az élelmiszer (ezzel ügyesen tudok gazdálkodni"

Nem tudsz, mert napi 500Ft-ból nem lehet ügyesen gazdálkodni, hogy legyen reggeli, ebéd, vacsora, némi gyümölcs.

Kihagytad a számításból a tiszttó és tisztálkodószereket, kozmetikumokat, gógszereket, bérletet, egyéb utazást, a szórakozásról

2019. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

mi a fenéért szállt el?

... a gyógyszerekről már nem is beszélve.

2019. febr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

6: Őőő.. háát...:)

Nem tudhatod mekkora az ablak!

Nálunk sokkal nagyobb ablakok vannak, mint amekkora a legnagyobb készfüggöny az IKEÁ-ban. szélte és hossza úgyszintén. Nekem 3 db. 160-as szélességű függöny van feltéve és 370 cm hozzúak.

De tegyük fel, neked kisebb kell: akkor is varratni kell, a varratási költséget is hozzá kell adni még egy 20 000 Ft-os függönypárhoz, és akkor az még csak egy ablak, és egy lakásban 2-3-4-5 ablak is van.

2019. febr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A cica sem 5ezer, mert annak kell alom és nem napi 100Ft a kajája, az állatorvos (ne adj Isten)is komoly pénzek.

Ennyire kicentizve nem lehet élni, mert felőrli az embert idegileg. Olyan munkahelyet keress majd, ahol többet keresel, vagy legyen 2 munkahelyed, mert így nem fog menni!

Esetleg ne Bp-en, hanem az agglomerációban vegyetek ki a feléért valamit, manapság a zónázó vonattal a város szívében lehet lenni félóra alatt.

2019. febr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!