Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zártkerti ingatlanban élhet a...

Zártkerti ingatlanban élhet a tulaj folyamatosan? Mit kell a zártkerti ingatlanokról tudni?

Figyelt kérdés
zártkert

2019. márc. 5. 19:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Maga a tény, hogy folyamatosan benne laksz, nem tiltott.

Hogy be tudsz e oda jelentkezni, ezt viszont a helyi önkormányzatnál vagy okmányirodán kérdezd, mert van ahova bejelentkezhetsz, van ahova nem.

Hitelt nem vehetsz fel rá, az biztos, mert ez egységes.

Nem tudom, hogy mit szeretnél tudni, mert gyakorlatilag a neten minden kérdésedre megkapod a választ.

2019. márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Felénk nagyon sokan költöztek ki .Főleg panelból .
2019. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Élni élhet. Pl. Én is.

Sokat kell róla tudni.


Pl.

Nem lakóingatlan, így lakáshitel nem megy, de ingatlanfedezethez bankja válogatja, alkalmas.

Be lehet jelenkezni, de hivatalosan életvitel szerüen nem lakhatsz benne. Ez annyi, hogy asszem hat hónap lehet, aztán két napot máshol laksz, majd megint jöhet 6 hónap. Elmebaj:) persze ezen semmi sem múlik.

Általában kicsik, fapados kecók, mivel nem lakóingatlannak épülnek, ahol sok az előírás.

Hiányos, vagy nincs is közművesítve.

Önkormányzata válűgatja, mennyit enged beépíteni.

Jellemzően rossz földutak.

Zöldben van, sok az állat (róka, nyest)

Sok és egyre több a lakó (elszegényedők, vagy zöldbe vágyók)

Nem túl jó ingatlan befektetés.

Földtörvény hatálya alá rendeltek, kivéve amit művelésből kivontak.

Biztosítást lehet rá kötni.

...

Stb...

2019. márc. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Engem ez amit írsz földtörvényes része érdekelne. Mit kell arról tudni?
2019. márc. 6. 20:13
 5/16 anonim ***** válasza:

Zártkert jogilag már nem létezik, külterület a megnevezése, de a földhivatalban sehol nincs átvezetve, ezért még létezik:)

Általában igaz a zártkertekre, hogy külterületen fekszenek és sok közüle mezőgazdasági övezetbe tartozik. Amelyik hrsz nincs művelés alól kivonva, az egyben a földtörvény hatálya alá is tartozik, mint termőföld.

Mint ilyen, köteles vagy művelni (és a művelési ágnak megfelelően), ha nem teszed, földvédelmi bírsággal vagy sújtható.

A gyakorlatban ilyenről még ugyan nem hallottam, de ez a jogszabály.

Az OTÉK külön ír a mezőgazdasági területekről, és meghatározza a beépíthetőset. Ezt a helyi önkormányzatok általában felülírják és +- teljesen eltérő szabályokat is megállapíthatnak.

Ha nincs kivonva művelés alól, akkor az adásvételét a földtörvény szerinti hosszadalmas eljárással lehet megvalósítani. Ha ki van vonva, akkor sima adásvétel.

Az illetéke nem kedvezményes, mint a lakásnak 10%-volt, de ez nemrég valamit változott.

Nem lehet lakóingatlan adásvétellel összevonni az adózás tekintetében.


szóval van pár különbség

2019. márc. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

Sziasztok!

Én és a pàrom külföldön élünk, amit itt összegyűjtöttünk, abból a pénzből szeretnénk családi házat venni. Majd találtunk is egyet, amiről tudtuk, hogy szőlőhegyen van, de azt nem, hogy ez mivel jár. A tulajdonos meg semmiről nem tájékoztatott. Megírtuk a 2 milliós foglalót az Ő kérésére, mert neki annyira van szüksége.

Azóta most van folyamatban a kifüggesztett zártkerti ingatlan adás-vètele. Ügyvéddel irattunk foglalót, hogy ha nem jelentkeznek a ház miatt 60 napon belül, akkor megkapjuk mi. De a gondunk az lenne, hogy sok mindent nem tudtunk a foglaló megírása előtt. Sőt szinte az utolsó pillantban derült ki, hogy mi ennek a zártkerti ingatlannak az eladásának a folyamata. A tulajdonos még erről sem tájékoztatott minket, hogy ez egyáltalan zártkert, csak az ügyvédnél derült ki. Az ügyvéd most tájékoztatott, miután én rákérdeztem, hogy nekünk kötelességünk művelni a szőlőt. Csak mi se nem vagyunk termelők, se nem szeretnénk ezzel foglalkozni.

Fogalmunk sincs mit tegyünk. Visszalépnénk ha nem adtuk volna oda a foglalót.

A kédésem az volna, hogy ha mindenképp megkell vegyük a házat, akkor, mit tudunk tenni, hogy ne kelljen művelni, vagy kilehet bérbe adni? Művelné valaki?

1500 nm telekrol van szo, amin van egy 40 nm ház, ami két szintes, tehát a lakható terület 80 nm plusz 20 nm garazs, ami kiderult az ügyvédnél, hogy nem is jelentette a tulajdonos, hogy ráépült a telekre. Fúrt kutat sem jelentette.

Tehát tudunk- e fellépni ellene, hogy visszakapjuk a pénzt?

Köszönöm előre a választ! Szép napot!

2019. márc. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#6

Sajnos azzal nem érvelhetsz, hogy a tulajdonos nem mondta, hogy zártkert, mert egy ingatlan foglalózásának az alapfeltétele, hogy megnézzük a tulajdonlapot és azon minden rajta van. Az ingatlan jogi státusza és a felépítmények is. Így ezt a részét bukjátok per esetén.

Úgy tudom, hogy majd ti is kivonathatjátok a művelési ág alól, csak már nem ingyen, hanem valamit kell érte fizetni.

A kutak 90%-a bejelentés nélkül készült, majd ha lesz rá törvény, akkor bejelentitek! De a jelek szerint nem minden kutat fog érinteni, csak az ipari célú és mélységűeket, a jelenlegi tervezet szerint.

Ettől függetlenül beszéljetek ügyvéddel, hogy hogyan tudnátok ebből kifarolni, de nem nagy jövőt jósolok a próbálkozásnak. Még ha az ügyvéd nagyon ügyes is, azt a pénzt ti már nem fogjátok látni, vagy csak havi részletekben a legoptimálisabb esetben.

Bérbe kiadhatjátok, ha találtok rá embert, akit vagy a terméssel, vagy készpénzzel fizettek, ez csak megállapodás kérdése. Akármelyik variáció lesz, írásban szerződjetek, hogy nyoma legyen!

2019. márc. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
6- os vagyok. Az rendben van, hogy utána nézhettünk volna, de amiről nem tud az ember, arra, hogyan keressen rá? Én inkabb arra szeretnék kilyukadni, hogy mintha szándekosan hallgattak volna el az információkat. Mivel a tulajnak tobb elhallgatott építménye is van a területen, így ezzel esetleg tudunk vmit kezdeni jogi ügyben. Mivel a 60 napot követően a hatóságnak is engedélyeznie kell az adás-vételt, ami a szerződésbe is levan írva. Ha meg nem felel meg a hatóságoknak akkor nem adható el.
2019. márc. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
6-os vagyok szintén, köszönök minden választ!!
2019. márc. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg Kérdező, hogy itt a 6-ossal tárgyalunk a te kérdésed alatt, de lehet benne olyasmi is, amit te is tudsz hasznosítani!


#6

Mivel meggyőződésem, hogy ti a 2 milliót nem fogjátok visszakapni, mert már elköltötte, ezért az a véleményem, hogy ebből a helyzetből próbáljátok a legjobbat kihozni!

Ismétlem, TUDTATOK mindent és visszaléphettetek volna még az ügyvédnél is, mert te írod, hogy ott fel lettetek világosítva az "utolsó percben"

Félre ne érts, én nem vagyok az ellendrukkeretek, de nem hiszem, hogy ebből jól ki tudtok jönni.

A felépítmények a zártkertekben a nyilvántartott főépületen kívül rendszerint könnyűszerkezetes (mobil) építmények, amik zömében nem engedélykötelesek, de az ügyvédnél ezek meglétéről is tájékoztatva lettetek, nem utólag derült ki.

Oké, hogy azóta meggondoltátok magatokat, de ezen nehéz lesz változtatni! Letelik a kifüggesztés, utána csinosítsátok ki és adjátok el, mást nem tudok javasolni!

2019. márc. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!