Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lesz munkahelyük...

Hogyan lesz munkahelyük azoknak, akik a falusi CSOK-nak köszönhetően végre saját házhoz juthatnak?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint nem véletlen, hogy elnéptelenednek a falvak, az emberek többsége nem a pörgős városi élet, hanem a munkalehetőségek, a túlélés miatt kapaszkodik inkább Pesthez vagy bármely nagyvároshoz. Nagy segítség a kormánytól az ingyenmilliók, de hogyan fogják eltartani magukat a falvakba leköltöző családok? A visszaélések miatt sajnos olyan szigorú szabályokat vezettek be a csok mellé, ami üröm az örömben. Például a csok-os ház még egy kisebb vállalkozás székhelye sem lehet, székhelyszolgáltatót kell keresni jó pénzért (még egy otthoni fordítási munka végzéséhez is.) A másik dolog: tilos életvitelszerűen máshol tartózkodni, így az sem megoldás, hogy marad a (pl.) pesti munka, pesti suli és hétvégén hazamegy a család. Hogyan lehet megoldani, hogy az állami segítséget is igénybe vegye az ember, de a munkahelye is megmaradjon?

2019. márc. 10. 18:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%
Pl gazdálkodhatnak.
2019. márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Tényleg nincs más lehetőség? És ezt tudják, akik bele akarnak vágni?
2019. márc. 10. 19:30
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

A falvakban élők nagy része ingázással jár dolgozni. Tehát faluból jár be a közeli városokba dolgozni.


Sokan azért faluban építenek mert ott a telek ára több mint a felével olcsóbb.

Például én Baján lakom egy város széli üres telek is 6 milliónál kezdődik egy 10 km- el lévő faluban ennyiért már vesz egy jó állapotú nagy házat amit korszerűsít ( nyílászáró csere fűtésrendszer, külső szigetelés stb) van egy jó háza és fele annyiból megvan mintha újat építene.

Vagy 2 millióért vesz egy nagy telket és máris 4 millió + van a zsebében és 2x nagyobb telke van.


Persze az, hogy mindenért be kell utaznia a városba azt ők is tudják de ők úgy vannak vele, hogy az a napi 30p utázás még így s megéri mint egy 40m2 kis lakásban élni vagy nincs pluszba sok milliójuk városban élni.

2019. márc. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem mindenki azon a településen él ahol dolgozik, bármilyen hihetetlen. Különben mitől lenne beállva reggelente az összes út Budapest és az agglomeráció között...
2019. márc. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%

#4 - A falusi csok nem BP agglomerációját érinti, sokkal kisebb, csökkenő népességű falvakat.


A kérdésre a válasz: sehogy. Szerintem. Nem ismerem a falusi csok részletes feltételeit, de vagy nagyon kihasználatlan lesz (1-2 kalandvágyó ingázó, aki bevállalja a család madárcsicsergős otthonáért), vagy amúgy is faluban élők fognak kicsit vándorolni. Sajnos ha a putris réteg is meg tudja csípni (remélem nem), akkor a már alig élhető települések is tovább romlanak.

2019. márc. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Estádio de Felchút ***** válasza:
77%

Muunkaheeely?!

Ööö...

Napasztmek, erre PONT nem gondoltunk... :\ Megkérdezem a Vezírt, mindjárt jövök.

2019. márc. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 mindentudó99 ***** válasza:
81%
Egyszer ki kellene mozdulnotok és körül nézni falun. Képzeljétek ők is dolgoznak ugyan úgy mint a városiak. Mégis mit gondoltok falun mindenki közmunkás? Eljárnak imgáznak. Nem olyan nagy dolog faluról bejárni a közeli városba vagy egy ipari parkba. Nyilván senki nem egy zsákfaluban fogja kihasználni a Csok-ot.
2019. márc. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%

"Nem olyan nagy dolog faluról bejárni a közeli városba vagy egy ipari parkba. Nyilván senki nem egy zsákfaluban fogja kihasználni a Csok-ot."


Pedig pont ez lett volna a cél, arra szánták, hogy ezek a falvak ne haljanak ki.

És egyetértek, semmi haszna.

Nekünk van egy örökölt házunk vidéken, még csak nem is zsákfalu, Fejér megye, tök jó lenne átépíteni, kibővíteni, akármi, de annyira elcs*szett a közlekedés, és annyira kevés a munkalehetőség, hogy nem éri meg. Kocsi nélkül megoldhatatlan.

Így a ház szépen lassan elrohad, mi meg pesten nyomorgunk 30 nm-en kilátások nélkül továbbra is. :)

2019. márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
49%

Én budapestiként több mint egy órát utaztam a budai lakásomból a pesti munkahelyemre, 3 átszállással.

Most vidéken, SŐT(!) falun lakom és 40 perc alatt bent vagyok Budapest centrumában az 54 km-re levő faluból.

Gyakorlatilag 20 percet nyertem. Hazafelé ugyanez, miközben kényelmesen ülök, olvasok és ha kell vécére megyek.


Én nem tudom mi van itt a fejekben, de valami tragikus katyvasz!

Ha nem az utcasarkon van a gyár, akkor már mindenkinek sír a szája és a nyugatot emlegeti egy ilyen pichányi országban. Amerikában 3000 km-eket költöznek családostól egy munkahely miatt, hogy utána naponta még 100-150 km-t még utazzanak.

2019. márc. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 mindentudó99 ***** válasza:
20%
Fentebb már írtam választ . Még annyit tennék hozzá hogy a minap hallottam hogy a mi kis 2500 fős falunkban születik arányaiban a legtöbb gyerek a megyében. (Bácskiskun) Tehát bőven élhető falu . Lesz aki kihasználja a Csokot is. Nagyon sok a munkalehetőség. Igen , k8 kell mozdulni érte. Na és?
2019. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!