Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért vesznek Budapesten...

Miért vesznek Budapesten 20-30 m8llióért lakást az emberek, ha Salgótarjánban, Komlón 3-4 millióért is lehet?

Figyelt kérdés
2019. márc. 19. 20:04
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

29-es választolónak szánom, 23-as vagyok.

"Vidéken igaz, hogy kevesebb az orvos és a választási lehetőség, de azért egy picit emberibb időben orvoshoz lehetett kerülni."


Ez nagyon jó lenne ha így lenne, de sajnos nem így van. Idősek a szüleim, pontosan tudom,hogy milyen az egészségügy, falun, de a közeli kisvárosban is. Nézd meg hány háziorvosi körzetben nincs háziorvos, a közelünkben van olyan település ahol 10! évnél régebben csak helyettes orvos van.


Épp' a napokban kértem időpontot több szakrendelésre. Meglepődtem, mert még az se működik,hogy 1-2-3 hónapra kapok, egyszerűen nem adnak időpontot.Megmondják,hogy április elején telefonáljak, májusra akkor adnak. Ha április elején fél óra alatt betelik az időpont adott szakrendelésre, akkor telefonáljak májusban, majd júniusra.

Sőt, volt olyan szakrendelés ahol azt mondták,hogy csak hétfőn reggel 1/2 8-kor telefonáljak, akkor tudnak időpontot adni. Persze ez nem kizárólag rám vonatkozott, mindenkire, aki az adott szakrendelésre időpontot kért. Viszont...amikor bementünk összesen 4! beteg volt a délelőtti szakrendelésen, ennyit fogadtak a 2 órás rendelési időben.


A háziorvosunk egy héten 3 délelőtt rendel, 2300 fős a település.Amikor nem rendel vagy mentőt hívsz, vagy vársz a délutáni ügyeletre.Ahová menj be, mert nem jönnek ki...


Óvodában valóban van hely, ahogy az iskolában is. Mindkét helyen kb. 85% a kisebbség/hátrányos helyzetű, alacsony értelmi képességű gyerek. Nincs velük bajom, de a foglalkozások, az oktatás Rájuk épülnek, aki haladni szeretne a tanulmányaival másik közegbe kell hogy járjon. De oda vidd/hozd, esetleg különórára, mert a tömegközlekedés nulla, vagy ha mégis, 7-8-9 éves gyereket nem engedhetsz el egyedül.

Azok a szülők akik pl. mindketten 3 műszakba járnak ,vagy reggel 6-ra mennek, esélyük nincs ezt megoldani.


Lehet itt beszélni vidékfejlesztésről,faluprogramról, esély nincs ezekben a falvakban gyökeres -pozitív- változásra.

2019. márc. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

31#

Vélhetően más környékről beszélünk. Az én szülőfalumban szerencsére az a tapasztalat, amit leírtam.

2019. márc. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Komlón nem sok munkalehetőség van ami normálisan fizet.


Mit kezdesz egy olcsó lakással, ha a fizetésedből nem tudod fenntartani?

2019. ápr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Selyem Jázmin művésznőtől nem kell tartaniuk a komlóiaknak soha többé nem teszi be a lábát Komlóra ugyanis még március végén sikerült eladnia a lakását azóta Budapesten keseríti meg az új szomszédai életét.
2019. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

"Salgótarján olyan mint egy nagyobb egyutcás falu"

Ez biztos Győzike mondta neked, mert hogy még nem jártál itt soha, az fix.

2019. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Én Salgótarjánban lakom. Régen én is Pest fan voltam, de ha most felutazok, uhh... Múltkor konkrétan szédelegtem abban a bűzben, annyira megszoktam már itt a tiszta, friss levegőt.
2019. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!