Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki a fene akar Budapesten...

Ki a fene akar Budapesten venni egy "lyukat"?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években borzasztóan elszálltak a fővárosi ingatlan árak, amit nem értek. Kerestem 2 db példát. Eléggé szembeötlő. Mindkét ingatlan 80 MFt körül van.


1. 93 nm-es lakás a nyóckerben, 3. Emelet, régi polgári ház. A belseje tök átlagos, 5-10 éve felújított. 3 szoba, wc, fürdő. Semmi extra. Légkondi van.


2. Vidéki nagyváros, kertvárosi rész. 750 nm, 3 szintes családi ház, 2900 nm telekkel. 2 mélygarázs, beltéri medence, szauna, mosókonyha, teljes gépesítés, luxus stílus, minden van amit akarsz, úgy néz ki mint egy palota. A főváros másfél óra autópályán, a Balaton fél óra. A városban van 2 plaza, ott is megkapsz mindent. Puccos éttermek stb.


Ki az aki mégis megveszi a pesti lakást? Hát normális? Itt kapsz 8x akkora SAJÁT házat/telket, nem kell hallgatni ahogy a szomszéd reszeli az asszonyt, liftezni, van saját udvarod, nem ülsz reggel a dugóban vagy a húgyszagú villamoson, tiszta a levegő, nyugalom van, nem kell törődni a szomszédokkal, akkor bulizol amikor akarsz, tarthatsz normálisan kutyát. Nincs sehol tömeg, lökdösődés nincs ennyi szefós meg veszélyes alak. Én soha nem vennék ennyiért ott lakást. Ezért a 93 nm-es lakásért adnék max 30 millát, többet nem ér. Még ha fővárosi akkor sem.


2019. febr. 26. 11:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Sokan. Én nem.
2019. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%

Itt Pesten meg nem kell hallgatni, ahogy a szomszéd flexeli a tudomisén mit, nem kell feltétlenül liftezni, mert nem csak 10 emeletesek vannak, nincs saját udvar, amit fűnyírózgatni meg ápolgatni kell, nem kell órákat vonatozni a faxa MÁV-os mozdonyokon, hogy bejárjon az ember a munkahelyére, helyi közlekedéssel megoldjuk. Nem kell törődni a szomszédokkal, amikor hajnali 5-kor már füvet nyírnak, és itt is lehet kutyát tartani (nekünk macsek van). Jól kell kerületet választani, és akkor nincs szefós alak. Én meg vidékre nem mennék, mert hiányozna a nyüzsgés. Plusz főleg, hogy itt van a munkahely is, nem hiányzik a másfél óra autópálya.

Nincs harag, mások vagyunk. Csak azt értsd meg, hogy nem mindenkinek az a jó, ami neked is.

2019. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%

Én is a fővárost választanám!

Vidéken élek és a legrosszabb benne,hogy mindenki a nyakamban liheg.

Kb úgy érzem magam a vidékiekkel,mintha együtt kelnénk,feküdnénk, "együtt mennénnk boltba"...

Förtelmes érzés!

2019. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt neked semmi közöd hozzá, nem értem miért zavar. De oké, feltettél egy kérdést, akkor leírom.


Egy fiatal mérnök például Budapesten, multinacionális környezetben tud a legjobb fizetést, munkakörülményeket kiharcolni, fejlődni. Ezért preferálják a fővárost, meg persze az infrastruktúra, szolgáltatások, szórakozási lehetőségek minősége miatt.


Baromi rossz példákat hoztál fel. A nyóckerben egy 93 négyzetméteres polgári lakás egyáltalán nem átlagos, nem erre van kereslet. Reális méretű élhető lakásokra, vagy garzonokra, amit egy fiatal meg tud fizetni, vagy egy befektető könnyen ki tud adni, 30-60 m2 körül átlagban.


A 750 m2-es cigányvilla, amit ellentétbe állítottál fenntarthatatlan. Aránytalan amúgy ez az ár, 106 ezer/m2 keleti kistelepülésre jellemző, úgyhogy biztos van gáz bőven. Mondjuk, hogy értelmes ember, távol a munkahelyétől nem költözik ekkora hodályba, mert a fenntartását még egy jómódú vidéki cégvezető is nehezen intézné, ehhez inkább maffiozó kell.



Na mindegy, ott élsz, ahol akarsz, csak ne tegyél fel fölösleges, végletes, életszerűtlen kérdéseket.

2019. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom inkább hallgatnám, hogy nyáron 2 hetente nyírja a szomszédom a füvet, mint azt minden nap, hogy ordibál az apuka, sír az anyuka, reggel 6-kor ütvefúróval fúrja a hálószobám falát, vagy valamit kopácsol, húzogatja a széket, ordít a tv. Pont hogy egy lakásban jobban ki vagy téve a szomszédoknak. Ja és hallgathatod pesten a villamost, a forgalom zaját is, ha a belvárosban vagy. Plusz a konstans bűz és fekália az utcákon. A tömeg meg nem tudom kinek hiányzik. Tömegközlekedj csak, tapossanak meg, tapogasd a ragacsos kapaszkodót és köhögjenek az arcodba, lökjenek félre. Igazad van, ez sokkal jobb mint 5 perc alatt beérni a belvárosba és letenni a kocsit az ingyenes parkolóba :D
2019. febr. 26. 12:57
 6/24 anonim ***** válasza:
67%
Hát, lehet hogy csak én vagyok a szerencsés, de nálunk egyáltalán nincs gond a szomszédsággal. A környék is csendes, mert a forgalmas úttól beljebb esik a lakás. Egyedül a repülők mennek el (magasan) felettünk, azokat meg imádom nézni! :) Büdöst még nem éreztem felénk, a 7. kerben igen, de az a bulinegyed, mi amúgy se ott lakunk. A tömegközlekedéssel meg pont jó tapasztalataim vannak. Amúgy vidéki vagyok én is, és ott a tömegközlekedési buszon tapossák egymást az emberek. Itt meg meglepett, mennyire vigyáz mindenki rá, hogy nem kerüljünk bele egymás aurájába, ha meg mégis, elnézést kérnek. Lökdösődésben sem volt még részem.
2019. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 mindentudó99 ***** válasza:
86%
Ez úgy működik hogy kinek mi tetszik. Én falun laktam mindig semmi pénzért nem mennék egy kis lakásba. Hiányozna a tér az udvar. Más meg pont fordítva van ezzel. Persze én olyan helyen élek ahol elérhető sok munkahely. Egy zsákfalu megint más kategória.
2019. febr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

20 év után, 8 éve költöztem fel pestre. Azóta panelben lakom (6év albi 2 éve saját) és imádom. Alacsony a rezsi, nem kell tenni-venni a ház körül (illetve van aki tesz-vesz, erre fizetem a közös költséget), közel van minden, ha akarom éjszaka is 15-20 perc egy szórakozóhely, vagy egy dunaparti séta, mozi, akármi. Vidéken ezek egész napos szervezést igénylő programok voltak, csak úgy, mint egy bevásárlás (bemenni a városba, stb.). De kinek mi. Aki városi az meg vidékre vágyik a nyugiba, szeparált élettérre.

Mindenkinek más a jó. Fejezzük már be ezt, hogy mi a jobb/rosszabb, teljesen szubjektív. Mindkét oldalra tudnék objektíven felhozni 20-30 pro és kontra érvet, attól még senkinek sem lesz igaza.

2019. febr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
5# és mikor a vidéki nagyvárosból ingázol mert nincs munkahely, csak Budapesten épp, akkor nem tömegközlekedsz vagy nem ülsz dugóban? 😃 Vicc... Amúgy elég hülye példákat hoztál... Mi tök szuper lakást vettünk Pesten 26 millióèrt. Jó ez is sok,de ha egyszer itt a munkánk. Nem a belvárosban de fél óra alatt a melóban vagyok és egyáltalán nem zajos. Én nem vagyok hajlandó ingázni.. Amúgy meg úgy csinálsz mintha a vidéki nagyvárosokban mindenki családi házban lakna, mégis hol èlsz te? Szüleim szintén társasházban laknak... Nem vagyunk egyformák, nem tudom miért fáj ez neked... Belvárosban mondjuk én sem laknèk, illetve jó lett volna egy családi ház itt Pesten de el nem cserélnèm a lakásom anyósom házára egy isten háta mögötti faluban.
2019. febr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, le merem fogadni - bár úgysem vallanád be -, hogy legszívesebben Te is pesten laknál, csak nem tudod megengedni magadnak. Értem én. De tök összefüggéstelen és eltúlzott az amit írsz. Reagálok pontról pontra (bár nemtom minek) a bevezető kérdésedre ráfűzve.



1) Hát nem tudom inkább hallgatnám, hogy nyáron 2 hetente nyírja a szomszédom a füvet, mint azt minden nap, hogy ordibál az apuka, sír az anyuka, reggel 6-kor ütvefúróval fúrja a hálószobám falát, vagy valamit kopácsol, húzogatja a széket, ordít a tv. Pont hogy egy lakásban jobban ki vagy téve a szomszédoknak.


- Igen, közvetve jobban ki vagy téve, de ez nem 0/24 minden nap megy amit felvázoltál. Ilyen még a benny hill showban sincs. Mellesleg kertvárosban is ugyanúgy ki vagy téve egy szar szomszédnak, ha nincs szerencséd. Kocsi bömböltetése a hát előtt, gyökér, neveletlen kutya aki elszökik, avar égetés, flex, fűnyírás, "az én telkemre folyik át az eső víz tőled" jellegű bajok, soroljam? Nem éltél még vidéken szerintem. Nem falun, vidéken.


2) Ja és hallgathatod pesten a villamost, a forgalom zaját is, ha a belvárosban vagy.


- Nem kell a belvárosba költözni, vagy ha igen akkor azért, mert minden közel van, ez az áldozat. Valakinek nem éri meg, nekem sem többek között, tök jó a XV-ben.


3) Plusz a konstans bűz és fekália az utcákon.


- Jaja, csak jó gumicsizma kérdése, hogy át tudj menni a zebrán a pesti szartengerben. Jelzem, hogy vidéki kertvárosban kutyaszar szag van, ha nincs szerencséd és annyira vidék, akkor csirke, disznó, komposzt, bármi. Szagok mindenhol vannak.


4) A tömeg meg nem tudom kinek hiányzik. Tömegközlekedj csak, tapossanak meg, tapogasd a ragacsos kapaszkodót és köhögjenek az arcodba, lökjenek félre. Igazad van, ez sokkal jobb mint 5 perc alatt beérni a belvárosba és letenni a kocsit az ingyenes parkolóba :D


- Mert vidéki nagyvárosban nincs tömeg? Győr, Móvár, Sz.fehérvár tökugyanez a belvárosi részen, mint pest. De ha utálod a tömeget, akkor nem mész a zsúfoltabb helyekre, ilyen egyszerű.


Szólj, ha elmúlt a rage.

2019. febr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!