Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy átlag embernek hány éves...

Egy átlag embernek hány éves korára adatik meg hogy saját háza/lakása legyen?

Figyelt kérdés
22 vagyok, most kezdtem csak melozni, viszont azon gondolkodom, hogy mikorra, ilettve hogyan érem el az, hogy saját lakásom legyen

2019. márc. 23. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ny-Európában az emberek fele bérlakásban él élete végéig.
2019. márc. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 grafno ***** válasza:
100%
Ha nem számolom a hitelt és az öröklést, meg ajándékozást és ha egyedül venné próbálná megvenni akkor sok embernek csak 55-60évesen lesz/lenne saját háza/lakása szigorúan csak atlagembereket kalkuláltam átlag fizetéssel átlag alatti ingó/-tlan árakkal.
2019. márc. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Az átlag embernek 80 évvel a születése előtt lett meg a lakása, amikor a dédapja elkészült a tetővel. Csak hát az unokáék kiszaladtak a világból...


Vidéken, zsákfalukban, tanyákon 10-ből 8 ház üres, kettőben a mami 90-hez közelít. Rohamtempóban fogy a nép, lassan több ház van ebben az országban, mint ember. Pesten a belvárosban minden második lakás üres, este sötét, csak az ingatlanmaffia spekulál vele. Újabb millióan elhagyták az országot... Azt még sincs lakás. Érdekes egy világ ez. Lehet, nem mindenkinek "London főutcáján" kéne akarni lakáshoz jutni.

2019. márc. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
100%
Ha a szülő nem teszi alá a lakást vagy a későbbi hitelhez az önrészt, akkor szerintem olyan 30-35 éves korában. Én 28 vagyok most, úgy számolom hogy ha minden ok akkor 32 éves koromban tudok venni lakást vagy házat.
2019. márc. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Az eletkor nem szamit.

Csak az hogy mibol szerzed meg a penzt.

Nekem 2 ev kulfoldi munka eleg volt hogy 20 evesen videken hazat vegyek. Mas, aki velem egykoru meg elbulizta a fizetese felet, sok ilyennek 30 ev felett sincs.

A jovobeli masodik lakasom hitelet meg reszben az allam fogja fizetni.

2019. márc. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt is tegyük hozzá, hogy egy lepukkant vidéki házat valóban nem nagy kunszt megvenni, összegyűjteni rá. Sok helyen kapni technikailag 30 évvel lemaradt házat 5-6 millióért is, csak nem túl nagy élmény benne lakni... állandóan van mit javítani rajta, viszi a pénzt mint egy rossz öreg kocsi. Ami értelmes ház élhető formában az 10-12 milliónál kezdődik, még egy szabolcsi kisvárosban is... Lakások meg még drágábbak, 2-300 ezer m2-e alsó hangon. Ha pedig gyereket is vállaltok, igen hamar kevés lesz a 21-30m2, amit 9-10 millióért veszel.


Össze lehet hozni, ha mindkét fél dolgozik, és van hol laknia addig is (nem albérlet), akkor 10 év alatt havi 100 ezret félretéve talán összegyűjthető. Úgyhogy igen, 35 éves korodra. De az átlag nem gyűjti össze ennyi idő alatt, úgyhogy mire meglenne a két-három szobás házad, addigra pont kirepülnek a gyerekek, akkor meg már minek a fenének a nagy ház...

2019. márc. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha fixen minden hónapban félreteszel mar most egy összeget, és ha gaz van akkor sem nyúlsz hozzá, nem lehetetlen. Mi a most már férjemmel, első 3 évben anyukámeknal laktunk. Gyerek nem volt. A fizetésünn felét félretettük, 1/4anyueknak, 1/4 megmaradt. Lett így 4 milliónk kb. Aztán kimentünk külföldre, igaz ott 3 ev alatt ennek a 2,5 szeresét tettük össze, de ha nem megyünk, +2 ev alat kb ugyanitt tartanank. Nincs hitelünk, nem kaptunk szülőktől pénzt ( de ott lakhattunk kevés pénzért) nem örököltünk. Szóval ha okosan csinalod, és megfelel pár évig a szüleid háza, akkor nem lehetetlen. Amíg otthon laksz, adfig tudsz spórolni. Nem tzdom mit dolgozol és mennyiért, de ha havi 120ezret félre tudsz rakni, az évi majd 1,5 m. És ha ha közben szerencsés vagy és megtalálod a párod, akkor meg egyszerűbb. Ha kell is vmi kis hitelt felvenni, 30 eves korodra lehet lakásod.
2019. márc. 25. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi is ketten vettünk lakást a párommal. Én 2 éve dolgoztam, ő kicsit több. Bő 1,5-1,5 milliónk volt, amit bele tudtunk tenni a lakásba, egyet kaptunk kölcsön szülőktől, a többi hitel. Azóta eltelt két év, időközben jobban fizető munkahelyeink lettek. A szülői tartozást visszaadtuk. Folyamatosan teszünk félre előtörlesztésre és van 4 lakástakarékunk is. Számításaink szerint 4 év múlva lesz tehermentesen a miénk a lakásunk. Máshogy nem ment volna. Ha akkor ilyen feltételekkel nem tudjuk megvenni a lakást, akkor két mérnök alkalmazotti bér ide vagy oda, olyan mértékben távolodnak a zsebünktől az ingatlanárak, hogy mire összejönne az önerő, addigra megint nem tudunk semmit venni. Örülök, hogy akkor így döntöttünk, a mai helyzetben már áldjuk a fejünket.
2019. márc. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első: külföldön is az el bérlakásban, aki nem teheti meg, hogy sajátban lakjon...
2019. márc. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!