Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek Gyulan vagy...

Szerintetek Gyulan vagy Békéscsabán jobb lakni? Miert? A varosokon belul hová (utca, kornyék) koltoznetek, es hová nem?

Figyelt kérdés
Elsosorban Bekes megyeiek válaszát várom vagy olyanokét akik ismerosek itt.koszonom szépen.
2019. márc. 29. 06:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én Békéscsabán nőttem fel. Szerettem ott lakni. Szép, élhető város, mezővárosi gyökerekkel, ami meglàtszik a városszerkezeten. (Sok családi ház, viszonylag kevés panelház - a város méreteihez kèpest.) Szórakozási lehetőségek is vannak. (Színhàz, csabagyöngye, stb). Sajnos, haldoklik. Egyre kevesebb ember lakja. Mondjuk, nincs tömeg, ennek is megvan a maga előnye. Èn szeretem azt a várost. Gyula is nagyon szép, nekem idegen. Gyulának német gyökerei vannak (Csabának szlovàk), kicsit pezsgőbb a kultúrális élete, mint Csabànak. A várfürdő, a vár sok turistát vonz. Emiatt is valamivel több emberrel lehet találkozni az utcákon. Az egészségügyi intézmények mindkét helyen jók. Gyula sztem kicsit "szebbre" sikerült, mint Csaba. A csatorna melletti sétányt és a belvárost Gyulának sikerült sztem szebbre kiépítenie.
2019. márc. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Én pedig gyulai vagyok, születésem óta ott lakom, de gimnáziumba Békéscsabára jártam, tehát ismerem mindkettőt. Én mindkét várost nagyon szeretem, de nem mindegy, milyen igényeid vannak. Ügyintézés vagy vásárlás terén egyértelműen Csaba a jobb (lásd Csaba Center, Stop Shop, NAV, bankfiókok), de igazából Gyuláról sem vészes megoldani ezeket a dolgokat.

Munkalehetőség szempontjából is különbözik a két hely. Ha beszélsz idegen nyelveket, akkor Gyulán valószínűleg hamar el fogsz tudni helyezkedni az idegenforgalomban, de azon kívül nem igazán van lehetőség. Nyilván mivel Csaba nagyobb város, több a munkalehetőség is.

Gyulán belül szerintem bárhová költözöl, nem nagyon tudsz mellényúlni. Gyulavári, Paradicsom, Kolbászfalu, Németváros, Máriafalva a tipikus kertvárosi részek, és szerintem mindegyik élhető, legfeljebb az ingatlanárak különböznek. Ha lakótelepi lakás, akkor pedig szintén Paradicsom, illetve Törökzug. Igazából nem tudok olyan helyet mondani, ahová ne költöznék Gyulán belül, talán egyedül a nagyon külvárosi tanyákra nem.

Ha szempont az oktatás, abban Csaba megint csak előnyt élvez, bár színvonalas óvodák és általános sulik Gyulán is vannak. De nem véletlenül jártam én sem inkább Csabára anno.

Én azt mondom, hogy ha már egyszer Békés megye, akkor vagy Gyula, vagy Csaba, de egyikkel sem tudsz mellényúlni. Máshova viszont én sem költöznék a megyén belül.

2019. ápr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Ja és Gyulán nagyon sok románnal fogsz találkozni, mert az idegenforgalom főleg rájuk kíváncsi. Még román nemzetiségi iskola is van.
2019. ápr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én gyulai vagyok, régebben csak Gyula volt szimpatikus a két város közül, ma már úgy látom, hogy Csabának is egyre kellemesebb atmoszférája van, egyre szebb Csaba is. Mindkét várost tudom ajánlani. Azért szerencsére Gyulán nem csak idegenforgalom van, ezt cáfolnám. Egyébként a két város közt nincs akkora távolság, hogy ne lehessen egyként is tekinteni a kettőre. Csabaiak minden gond nélkül vállalnak munkát Gyulán és fordítva.
2020. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!