Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Igaz hogy a lakás eladáskor...

Igaz hogy a lakás eladáskor legalább fél milliót számít egy emelet?

Figyelt kérdés
Nyilván az hogy minél lejjebb legyen,jelesül második emelet 500-al többe kerül mint a harmadik?
2019. ápr. 6. 21:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Nem igaz. Főleg, ha van lift. De ennyi erővel a 4. felfelé szintén + 500ezer, mert ott már szúnyog sincs?
2019. ápr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
A fóldszinten lakom. A felettem levő első emeleti lakást 1 millióval többért adták el, mint amennyiért én vettem az enyémet pár hónappal ezelőtt.
2019. ápr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

más különbségek is voltak nem csak a pár hónap és a földszint

csak azokat nem látod, vagy nem akarod látni

2019. ápr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Ha van lift, akkor szerintem nincs különbség. Max. ha 10 emeletes a lakás, akkor a zárószinten nem szeretnék lakni az emberek, mert nagyon meleg van. De én laktam ott is már, semmivel sem volt rosszabb, mint a 4. Emeletén (szúnyog és poloska is ugyanannyi volt sajnos).


Ha nincs lift, akkor viszont jelenthet különbséget.

2019. ápr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Számít.


A vevők nem szeretik sem a túl alsó (1.2.3.) sem a túl magas (8.9.10.)emelteket.

És persze az sem mindegy, hogy van-e panoráma és mit látni.


Az a fél milla így akár 1 - 1,5 is lehet! Főleg, ha van nagy erkély/terasz.

2019. ápr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
1-2 millió a lakás állapotától is függhet
2019. ápr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Nem igaz.

Főleg ha nem panelben gondolkozik valaki.

2019. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

Én most szeretnék vásárolni és főleg fsz-első-második emeletben gondolkozom. Ezek nálam több, mint félmilliót érnek.

Alapvetően tégla lakást szeretnék, max 4 emeleteset, itt általában lift nincs. Oka: nem jut túl sok ember egy lépcsőházra, nem jut túl sok autó kis területre, élhetőbb, közvetlenebb a környezet. A feleségem nem bírja egyedül felcipelni a gyerekeket csomagggal, babakocsival a felsőbb szintekre, ezért max a második, ami még ideális. Ezen felül ami hihetetlenül sokat számít, hogy ezeket a szinteket még árnyékolják nyáron a fák.


Ha ilyet nem fogok találni, akkor jöhet szóba liftes, magasabb épület. Hatalmas hátrány: rengeteg ember, aminek nagy része tojik a közös részekre, a környezetére, meg úgy mindenre. Ocsmány, leharcolt liftek. Emberi hőmérséklet pedig csak klímával érhető el. Egyértelmű, hogy ez milliókkal kevesebbet ér nekem, kompromisszumos megoldás maximum.


Szóval szerintem igen, sokkal magasabb árra lőhetőek be az alsóbb szintek, ha minden más szempontot figyelmen kívül hagyunk.

2019. ápr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem igaz, ahogy a kérdésben megfogalmaztad, de az emelet számít.

Földszint és zárószint, mindig olcsóbb kicsit. A tetejére senki nem megy szívesen. Négy emeletesben a negyediken adtam el a lakásom, kénytelen voltam kicsit még engedni.

Ez nem csak nálam van így. Az embereknek az egyik fixa ideájuk, hogy a lapostető beázik. Ezt itt is sokat tárgyaljuk. Nem mindenhol ázik be.

Panelban, tízemeletesben a tetejét olcsóbban lehet eladni, de ott másképp számít.

Ott a felsőbb emeletek, meg a legalja nem annyira menő.

A fűtés is máshogy esik. Máshogy melegszik.

Amúgy a földszint meg mindenhol hidegebb. Ahol garázs van alatta, ott jobb, de ahol nincs, ott nem annyira.

Szerintem pont a második és harmadik közt nincs ilyen különbség, illetve nem így van szintenként. Mpndjuk négyemeletesben a második és a negyedik közt biztos, és elsősorban, ha nincs lift. Ennyire nem veszélyes.

Tehát a liftet ne hagyjuk ki a kérdésből.

2019. ápr. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

ÍGY nem igaz.

De sokan a földszintet és a zárószintet eleve kizárják a választásból, ezért ezeknek a lakásoknak tényleg kisebb a piacuk, ezért nehezebben/nagyobb alkuval lehet eladni őket.

2019. ápr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!