Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor lesznek újra reálisak...

Mikor lesznek újra reálisak az ingatlan árak? Érdemes kivàrni?

Figyelt kérdés

Van egy viszonylag nagyobb megtakarításom. 5 éve még tudtam volna családi házat venni belőle.

Most 15-20 millió hitel kéne mellé a környékemen.

Van rá esély, hogy pár éven belül jelentősen csökkenti fognak az árak?

Mondjuk 5 even belül?

Vagy semmi nem indokolja majd a csökkenést?

Nem szeretném egy életre eladòsìtani magam, úgy, hogy 2014-ben még hitelmentesen vásárolhattam volna (magánéleti okok miatt léptem vissza akkor sajnos, hülye voltam.)

Sajnos nem értek a pénzügyekhez, de én nem érzem reálisnak a mostani árakat, a fizetések nem nőttek ilyen mértékben. Gondolom a csok miatt drágult, de az engem nem érint, nem lehet gyerekem.


2019. ápr. 9. 08:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%

A "reális" mit jelent egy ingatlan ár esetén?

Számomra azt, hogy 40 év alatt ki lehet fizetni úgy, hogy nem kell hozzá 4 állást vállalni, hanem elég egy.


Ha Így gondolkodom, akkor visszavezetem arra, hogy nem a zsömle kicsi, hanem a pofánk nagy. Tehát fizetést kéne rendbe rakni és akkor lenni miből költeni. De jelenleg egy fizetés több, mint fele elmegy arra, hogy albérletben éljen valaki. Ha lennének olcsó bérlakások, tehát fizetés 1/4-e lenne max egy bérlakás, akkor több munkaerő több forgalmat lenne képes teremteni és nem csak azoknak nőne a vagyona, akik kiadják az ingatlanokat és újabb ingatlanokba fektetnek és azokat is kiadják és nem jut lakhatás azoknak, akikről hazudják, hogy nekik szól a CSOK. Azaz a családoknak. Mert egy mai fiatal nem azért vár 35 éves koráig, mert jó móka idősen szülni. Hanem azért, mert addig teljes bizonytalanságban él és nincs lehetősége megteremteni azt a létminimumot, amibe vállalna egy gyereket. És ezen nem fog változtani az, ha 10 millió forinttal drágább lesz az ingatlan és ennyivel többet kap, aki eddig sem tudta megengedni magának, hogy gyereket vállaljon, mert az a pénz elmegy ingatlanra.


Továbbá, aki meg olyan gazdag, hogy megtehette, hogy gyereket vállal, azaz nem gond, hogy kiesik egy szülő keresete és van mögötte akkora védőháló, hogy ha belebetegszik a munkájába, akkor sem kell utcára kerünie, na azoknak jól jön ez a pénz, mert gyarapodhatnak még jobban.


Csak ezzel hatalmas szakadék képződik és még jobban LEMARAD az, aki nem akar, csak mondjuk 1, vagy max 2 gyereket, de azt is úgy, hogy nem rendelésre nyomja ki a világra, hanem szeretetből és lehetőségből.

2019. ápr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
29%

Igazad van Kérdező, magam is hasonlóan gondolkodom.



``


Az árak nem fognak csökkenni, szóval erre várni nem érdemes.''



Ebben azért ne legyél annyira biztos. :)



Tehát..


- Mi a helyzet?


- Az ingatlanárak fel vannak hájpolva a Bankok és a Bankokat kiszolgáló Magyar Állam (árfelhajtó) tevékenysége következtében.



- Milyen várakozások vannak most (befektetői részről)?


- Egyre inkább a nagyra fújt ingatlanlufi kipukkanását várják.



- Mi történik, ha kipukkan az ingatlanlufi?


- 1: az újonnan épített lakások sokkal kevésbé lesznek eladhatóak


2: a használt házak, lakások ára csökken.



A hitelekről:


- Mihez vannak igazítva a mai forinthitelek?


- A mindenkori Jegybanki Alapkamathoz. (MNB)



A lakás- és egyéb építésekről (lakópark és társai):


Mivel az építők és építtetők félnek az árak esetlegesen bekövetkező esésétől és az ingatlanok eladhatóságának lassulásától, így félő, hogy (egyes esetekben) gyorsabban, kapkodva stb. építkeznek.



``Azt hallottam, hogy júliustól bővül a csok és jön valami másik 10 milliós kamattàmogatott.



Ez is beèpül majd az árakba? Létezik, hogy még mindig emelkedni fog?''



Létezhet. Ez csupán a Bankok és az őket kiszolgáló Kormány magatartásán múlik. ... de ... egy lufit minél hatalmasabbra fújunk, annál nagyobb esélyünk van arra, hogy kidurranjon.


(a Bankok valami miatt most pénzt akarnak kihelyezni ... most ez a trend... lehet, hogy csak országszintű stratégia, lehet, hogy régiószintű, lehet, hogy még nagyobb ... ezt nem tudom ... egy-két tippem volna, de azt nem írom le .. )



Még egy szempont:


Magyarországon, amint látható, inkább csak a globalista óriások hoznak létre munkahelyeket. Például a globális autóipar beszállítói, gyártói stb. (operátor és társai)



A jövőről:


ha megáll a globális autó- és egyéb ipar, ami leginkább ``luxuscikkeket'' állít elő, akkor egy ilyen kis, bedolgozásból élő ország (az operátorok országa) igen nagyot nézhet. Se GDP, semmi. Na akkor, biztosan nem ennyibe fognak kerülni a lakások, mint most. (a Bank se helyez már ki pénzt, mert már nem bízik a Régióban) Sokkal kevesebb dolgozó lesz, aki már nem akar mindenáron venni valami kis olcsó házat a gyár közelében ... kevesebb munkás kell Ausztriába, Németországba, mindjárt nem lesz háromszoros ára az ingatlannak Sopronban és Nyugat-Magyarországon, tehát a dolgok egy kicsit a helyükre kerülnek. A hitelek törlesztőrészletei felemelkednek és általánossá válik a készpénz-hiány a gazdaságban. Aki szorul, adja oda kedvező áron és próbál menekülni. (remélhetően lesz neki hová)



És a lényeg:


Korunkban kollektív jelenségek vannak, tehát a süllyedő hajót a ``patkányok'' hirtelen, egyszerre igyekeznek elhagyni. Érted? Ma még tuti király minden, reggelre meg az egész úgy, ahogy van, megváltozott.



Mit figyelj? (globális események)


- USA elnökválasztás ... marad-e Trump? lesz-e pénzügyi válság?


- Ukrajna: stabilizálódik-e? (ott is elnökválasztás lesz, milyen eredményt hoz?)



Személyes:

és, hogy mi a szívem vágya? Egy olyan világban élni, ahol az emberek nem őrülnek meg a pénztől vagy a pénzért… ahol Várbalogon egy rozzant viskóért nem 50.000 Eurót kér. :)


...és szólott Isten: "A pénz az Ördögé." ...és szóla az Ördög: "Annak adom, akinek akarom, és akkor veszem vissza tőle, amikor csak akarom." AMEN

2019. ápr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően egyetértek az utolsó válaszolóval, de a gyakorlatban én az "ingatlanlufi" szóhasználatot nem szeretem. Ez az én nyelvezetemben azt jelenti, hogyha egyszer durran, akkor a padlóra esnek az ingatlanárak, ez viszont enyhén szólva sem reális azt gondolom. Persze a jól képzett elemzők és közgazdászok is csak találgatnak, még a monetáris politikánk is csak megtippelni tudja szerintem, hogy mi várható a következő 4-5 évben, de én azt gondolom, hogy ennyi időn belül, ha nem történik valami globális szintű összeomlás, akkor jelentős változás nem várható.

A gazdaság jelenleg pörög. Ez a politikánk, teljesen tudatosan helyeznek ki pénzeket (kedvezményes hitelek, támogatások, alacsony jegybanki alapkamat). Egy idő után viszont vissza kell fogni a fellendülést, mielőtt a gazdaság ettől omlik össze (nem megfelelő munkaerő állomány, a piac nem tudja kiszolgálni az igényeket, stb). A túllendülés előszele már most látható. Az építőipar pl. pörögne, de már most látszik, hogy nem megfelelő a háttér ehhez, csúsznak a nagy projektek, folyamatosan emelkednek az árak. Egy idő után a probléma halmazok változást gerjesztenek, ez a változás pedig az lesz, hogy a kihelyezett pénzeket elkezdik visszaszorítani (jegybanki alapkamat emelése már várható 1-2 éven belül, ezzel a hitelek kamatainak emelkedése, kedvezmények szigorítása/eltörlése, stb).

Nyilván ez fog eredményezni megtorpanást, csökkenést, de nem robbanás szerűt.


Ez csak az én véleményem. Sokan másoknak meg más. Az előre nem látható eseményekkel pedig nem lehet számolni, mint pl. egy válság. Ez ha jön, akkor visz mindent. Az viszont senkinek nem lesz kedvező.

2019. ápr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. ápr. 10. 10:00
 15/16 anonim ***** válasza:
A népszerű vélekedés ellenére én azt mondom, hogy megéri várni. 5 év múlva nagy valószínűséggel emberibb árak lesznek, mint most. Nálam okosabb építőipari szakemberek is figyelmeztették a családomat, hogy még 2019-ben, de legkésőbb 2020-ban adják el az ingatlanjaikat és ha venni akarunk, azt 2020 után időzítsük. De természetesen nem csak a szaki véleménye alapján javaslom ezt, hanem az ingatlanpiac általános szabályait és a történelem tanulságait tabulmányozva.
2019. máj. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem meg mivel alacsonyak a banki kamatok így mindenki olyan területet keres ahol magasak a hozamok. DE


Egy év alatt 30 ! százalékot drágultak pl: a panelok. Azért ami ilyen magas hozamot ígér az lehetne mindig egy picit gyanús. Nem egy ilyen dolog dőlt be pár év alatt..


Szerintem nem lesznek már olyan olcsóak mint 5-10 éve, de szerintem egy korrekció várható.


Érdekes lesz, hogy akik változó kamatra felvettek ezekhez az árakhoz 15-20 milliókat és majd a leendő növekvő kamatok miatt a törlesztők szépen nőnek egy olyan lakás esetében aminek az értéke csökken ott majd mi lesz? Megint embereket kell majd kimenteni?


Én várok az biztos!

2019. máj. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!