Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha az egyik fél nem tud...

Ha az egyik fél nem tud fizetni a másik félnek azért hogy a közösen vett házban maradhasson, akkor annak ki kell költöznie a házból? Akkor is ha egy anyáról és a kiskorú gyermekéről van szó?

Figyelt kérdés

A szüleim 5 éve ,,elváltak,, (nem voltak házasok). Több mint 3 évig ment a gyermekelhelyezés, most anyukámmal lakok és apukámmal pedig 2 hetente hétvégén találkozom, és minden este beszélek vele telefonon. Anyukámmal mi maradtunk a házban (kertesház), apukám költözött el. Több mint 1 éve megy a vagyonmegosztás. Most jutottunk el arra a pontra hogy pár hónapon belül anyának ki kell fizetni apát, mert csak akkor maradhatunk itt. Sőt még nem csak a ház felét kell anyukámnak kifizetni, hanem több száz ezer ft albérleti díjat ami apukám arra fel kér hogy mi úgymond az egész házat laktunk, nem csak a felét, amennyi nekünk járna.

Én tudom hogy anyukámnak nincs ennyi pénze. Így is szinte napról-napra élünk. Nagyon szeretek itt lakni. Nem szeretnék elköltözni. De nem akarok apukámmal élni. Mert ugye ő költözne ide ha mi nekünk el kell menni. Meg nem is lenne olyan nagy gond, hogyha nem lenne kutyusom. Nem úgy értem hogy ,,jajj bárcsak ne lenne!” Félreértés ne essék. Sőt, nagyon szeretem őt. Ő a legjobb barátom. Ezért főleg az ő érdekeit nézem a magamé helyett. És tudom hogy megőrülne egy albérletben. Mert biztos hogy csak albérletet tudnánk bérelni abból a pénzből amit apukámtól kapnánk. Nem tudnánk házat venni belőle.

Minden nappal egyre közelebb kerül a határidő. Én egyre jobban rettegek.

Így a végére az lenne a kérdésem, hogy a bíróság milyen szinten védi az anyát s gyermekét ilyen téren?

Aki esetleg jártas ebben, vagy van tapasztalata, az kérem ha tud segítsen.

A válaszokat előre is köszönöm!

16/l



2019. ápr. 12. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Ha van kiskorú gyermek, akkor nem. Ilyen esetben valószínűleg akkor is édesapádnak kell elköltözni, ha az övé a ház, édesanyádnak pedig lakáshasználati díjat kell fizetnie, ami jóval kevesebb lesz, mint az arányos albérlet, mert te is ott laksz. De mire leérettségizel, addigra jó lenne megoldást találnotok, mert ez a helyzet a végtelenségig nem húzható.
2019. ápr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Közösen vették a házat, tehát nincs mese a fele apádat illeti.

Vagy beköltözik a felébe, vagy tényleg kellett volna neki fizetnetek.

Kérdés, hogy fizetett e gyerektartást? Mert ha nem,akkor nehezen követelheti a bérleti díjat.

Két megoldást látok:

- Anyukád kifizeti apukádat, de ez ugye nem megy.

- Apukád kifizeti anyukádat

- Senki nem fizeti ki a másikat, hanem a házat el kell adni, az árát elfelezni és venni ott a közelben egy olcsóbbat, esetleg némi hitellel kiegészítve.

Mert azt ugye te is úgy gondolod, hogy apád nem élheti az életét albiban (+fizetség) ti meg lakjátok a házat.

Nagyon sajnállak, te nem vagy hibás semmiben, de ez így nem fog menni!

2019. ápr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Igen ezt már így is elég ideje húzzuk. Most egy kicsit sikerült megnyugtatnod. Azt tudom hogy nekem itt lakhatási jogom van, akkor is ha anyukám nem tud fizetni mert én ebbe a házba születtem. De akkor ettől függetlenül csak anyának el kéne költöznie, vagy rá is ugyanaz vonatkozik rám, tehát ő is maradhat?

Mert egy közeli ismerősünk, egy fiatal anyukával és a kiskorú gyermekével hasonló dolog történt. A hölgy megtudta hogy a férje megcsalja, ezért beadta a válópert. Elváltak, de a nő nem tudott fizetni a férfinek hogy ott maradhasson a kislányával, és őket kirakták a házból. De ha jól tudom a hölgynek abban a házban nem volt része. Anyukámnak pedig van. Ti mit gondoltok erről?

2019. ápr. 12. 21:06
 4/14 A kérdező kommentje:
Második válaszoló neked is nagyon köszönöm a válaszod! Igen apukám fizet gyerektartást, ráadásul nem is keveset. 60 ezer forintot. A keresete után ítélte meg neki ezt az összeget a bíróság. Apa nem albérletben lakik, hanem mikor innen elköltözött, azontúl az édesanyjánál lakott, a nagymamámnál aki sajnos azóta meghalt. Most megörökölte azt a házat a 2 testvérével.
2019. ápr. 12. 21:09
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

"Elváltak, de a nő nem tudott fizetni a férfinek hogy ott maradhasson a kislányával, és őket kirakták a házból. De ha jól tudom a hölgynek abban a házban nem volt része. Anyukámnak pedig van. Ti mit gondoltok erről?"

Ez más, mint a ti esetetek, mert nálatok közös a ház, itt egyik ki kell, hogy fizesse a másikat, vagy el kell adni és megosztozni a pénzen. Ismerősödnél jó ügyvédje lehetett a fazonnak, mert hiába a férfi tulajdona a ház, a házassággal a nőnek lakhatási joga keletkezett benne, amit váláskor pénzért lehet tőle visszavásárolni. Mondjuk én ezt nem tartom etikusnak, de ez a törvény. Az "őket" alatt mit értesz, mert a kiskorú gyereket nem rakhatta ki a pasi, csak a volt nejét.

2019. ápr. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Legjobb megoldás az ingatlan eladása lenne. És k8harcolni hogy add8g maradhassatok. Majd venni egy kissebbet ha pénzhez juttok.
2019. ápr. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszokat!

5. válaszoló: Sajnos a férfi a kislányát is kirakta, nem érdekelte hogy mennyire depressziós lett miatta a kislány, mert ő is nagyon szeretett ott lakni mint én itt. Nem is járt egy ideig iskolába ha jól tudom. Utánna a férfi odaköltözött azzal a nővel akivel a feleségét megcsalta.

6: válaszoló: Igen ezt már sokan mondták pl. az anya ügyvédje hogy adjuk el a házat és anya és apa osztozzon meg a pénzen. De miután elmondtuk nekik hogy ez a ház nem lakóház, hanem gazdasági terület és ráadásul osztatlan közös 2 szomszédunkkal, akkor mindenki belátta hogy ez a ház szinte senkinek sem kéne. Mert sosem lesz papíron lakóház :/

2019. ápr. 13. 07:25
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#7

Egy osztatlan közösön levő gazdasági épület még a legjobb helyen is a földdel együtt maximum 2-3 millióba kerül. De ezzel már baromi sokat mondtam.

Anyukád vegyen fel a felére személyi kölcsönt és fizesse ki apádat! Más megoldás úgy tűnik nincs.

2019. ápr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Igen én is ezt mondom hogy nem túl sokat ér ez a ház, és nem is kell nagyon senkinek. Anya azt mondta nem vehet fel hitelt mert nem hitelképes mert egyedül neveli a gyermekét ( azaz engem ) és annak nem ad a bank hitelt. Meg nem is tudnánk miből fizetni. Örülünk ha a számlákat be tudjuk fizetni, és mi és a kutyusunk is tud enni.
2019. ápr. 13. 12:01
 10/14 A kérdező kommentje:
Elnézést hogy így utólag írom de plusz még annyi a hitellel kapcsolatban hogy erre a házra nem is lehet felvenni hitelt :/
2019. ápr. 13. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!