Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlásakor mennyit...

Ingatlan vásárlásakor mennyit nem pofátlan alkudni?

Figyelt kérdés
Milyen sztorijaitok vannak?
2019. ápr. 17. 19:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem minden eladó fölé lővi az árat, hogy az alku beleférjen, de van aki megmondja, hogy nem alkuképes az ár. Ha 100 millás, akkor lehet 5-öt is akár, de 30 millásnál max 500e-t szerintem.
2019. ápr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Én 20 millióért akartam eladni a panellakásomat, meghirdettem 23-ért, mert tudtam hogy már telefonba alkudozni fognak.

Persze jöttek olyan ajánlatok hogy megveszi 5 millióért, azokra rácsaptam a telefont..

2019. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

Mi tavaly vettünk panel lakást a 15. kerületben.

A 4. és a 15. kerületben nézelődtünk, mert ár-érték arányban ezek még nem voltak annyira elszállva a többi kerülethez képest (dél-pestet hagyjuk). Első lakásunk egyébként.

Eleinte megpróbálkoztunk 1-1,5 milliós alkukkal amik miatt kinevettek az ingatlanosok. Legyintettem, gondoltam ne nézzen hülyének, de amikor már a 4. ingatlant vitték el előlünk (és tényleg elvitték, eltűnt az ingatlan.com-ról és később sem került vissza) akkor elkezdtünk visszavenni az arcból. Próbáltunk legalább félmilliókat lealkudni, de volt olyan lakás ahol az eladó nem győzött szabadkozni, hogy ne haragudjunk, de egy vevő megadta neki a teljes árat, de hogy maradjunk ott nála vacsira, mert olyan kedvesek vagyunk. Mi meg mondtuk, hogy megadjuk a teljes árat is, nagyon akarjuk a lakást, de mondta, hogy korrekt szeretne maradni, az előző vevőnek már odaígérte, szóban megállapodtak. Ezután már nem alkudtunk, leginkább arra törekedtünk, hogy az elsők között nézzük meg az ingatlanokat és ha olyan amilyet kerestünk, akkor azonnal ajánlatot tenni a helyszínen. A mi esetünkben ez kivitelezhető volt, mert a lakás állapota lényegtelen volt, egy konkrét alaprajzú lakás jöhetett csak szóba ami élhető és elég nagy, onnantól kezdve az állapotba meg tök mindegy volt. Persze ár-érték arányt figyelembe véve.

Egy szó, mint száz: pesti panelre a fent említett két kerületben nem lehetett alkudni. Idén, hogy mi van, azt nem tudom. Sok a beragadt ingatlan amiket hetek óta árulnak, azt is látom. Én megpróbálkoznék félmillás alkukkal, de a DH.hu oldalán a havonta megjelenő barométer nevű összefoglaló (keress rá) szerint az átlag alku 2-3%.

2019. ápr. 18. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

1,5 éve vásároltunk közvetlen agglomerációban (1 km a Budapest tábla) újszerű társasházi lakást. 16,7 millióért hirdették, mi a második találkozónál azt mondtuk adunk érte 15,8-at, de sejtettük, hogy erre nem fog rábólintani, így előre megbeszéltük, hogyha 16-ért odaadja, akkor megvesszük. Azt gondoltuk ez sem lesz egyszerű menet. A 15,8-as ajánlatunkra rávágta rögtön az eladó, hogy "áá... a legalja 16". Meglepődtünk, hogy ez ennyire egyszerűen ment, kezet fogtunk és megegyeztünk kb. 1,5 perc alatt. Neki sürgős volt, újépítésű házat kellett foglalóznia a tőlünk kapott pénzből. Nekünk nem volt az, de kapóra jöttünk, hogy rögtön megvesszük.

Az, hogy mennyit lehet alkudni, nagyban függ az eladó életkörülményeitől szerintem. Ha csak ráér neki az eladás és viszonylag normális áron hirdet, akkor nem igen fog engedni.

2019. ápr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
23%
#4 általában ráér az eladás... sok a kivárós, madár megvárós eladó, aki még százezres sem akar alkudni. Szerintem 5-10%-nak illene beleférni az alkuba. Tegyék fel annyival többért és akkor vili.
2019. ápr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Le sem merem írni, én mennyi alkura gondoltam.😃

Ez hetek óta fent van, de annyit nyilván nem fog engedni. (Mondjuk 40 helyett 35.)

2019. ápr. 18. 10:25
 7/20 anonim ***** válasza:
Dunakanyarban most veszünk meg egy kertes házat, eleve nagyon áron alul hirdették, alkudtunk még egy millát. De ez hatalmas mázli, fehér holló kategória errefelé. Egyrészt, nagyon el akarják adni mielőbb, másrészt elég béna az elrendezés, kell rá költeni, hogy jó legyen, valószínűleg ez sokakat elriasztott már, így inkább adták olcsóbban, csak menjen.
2019. ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%
En elvbol elvarom, hogy engedjen 10-15%-ot a meghirdetett arbol. Ha ez 4-5 megnezett ingatlannal nem jon ossze, az szamomra jelzi egyertelmuen, hogy jelenleg nagyon az eladonak kedvez a piac, es ha nem surgos, inkabb varok par evet amig fordulnak a dolgok (es fognak, a gazdasag ciklikus).
2019. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Aki megteheti, hogy várjon, annak kényelmes mindkét oldalról ez tény. Aki nem teheti meg, vagy nagyon nem szeretne várni, annak annyira nem kényelmes.
2019. ápr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hát, 8-as, azt hiszem, kevesen engedhetik ezt meg maguknak. Úgy értem, ha venni akarsz, akkor nem akarsz éveket várni.
2019. ápr. 18. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!