Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valaki elmagyarázza egy...

Valaki elmagyarázza egy laikusnak, hogy miért ilyen brutalisak az ingatlanárak?

Figyelt kérdés

És hogy honnan van ennyi ember, aki meg is veszi ezeket a (szerintem) iszonyúan tularazott ingatlanokat?

Egyszerűen nem értem, hogy lehet itthon ennyi jómódú ember?


A laikus én vagyok.


2019. ápr. 21. 10:11
1 2 3
 11/21 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Boldogan éltek míg meg nem haltok. Miétr hány évesek vagytok 80?. A maradék 20 milla jó ha 10 év8g elég spórolósan. Még 200 se jutna kettőtöknek havonta.
2019. ápr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
71%
#11: Hé, ne nézd le a kistelepüléseket. Tudod itt ha elesel felemelnek, egy nagyvárosban meg átlépnek rajtad.
2019. ápr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%
#11 6 millióért akkora ház? Esetleg akkor ha már dőlni készül össze. Vagy putris a település. Itt se veszel 10 millió alatt értelmes házat, hidd el... Főleg most hogy vérszemet kaptak a tulajok, mindenki emel 2-3 milliókat. És akármilyen ganés a ház akkor is 16 millióra tartják.
2019. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%

Szabolcsban a szülőfalumban van eladó 5 szobás 6 millióért, nem purti. Kádár kocka pedig 3 millióért. Ez se omlik, csak fel kell újitani. Lehet hogy kezdetekben túlárazzák, de előbb vagy utóbb engednek az árból, az ilyen kis falvakban nem kapkodnak az ingatlanokért.

Nem úgy gondoltam hogy a maradékból tartanánk el magunkat. Természetesen dolgoznánk, és ~20milliós tartalékkal elég jól meglennénk egy jó darabig.

2019. ápr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
#14 megmutatnád akkor a linket? Kíváncsi vagyok.
2019. ápr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Pont hogy nem akarok panelba menni. De ha megmutatod, hol tudok három szobás kertest venni Pest környéken (normális allapotut), boldog leszek.
2019. ápr. 21. 15:01
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"5.-nek.



Ha valamihez buta vagy, minek kommentelsz"


Te a válaszoddal gyakorlatilag semmit nem adtál hozzá a kérdéshez. Ez inkább vall butasàgra, mint hogy legalább az ember próbálja találgatni az okokat.


Egyébként aki nem hiszi el, hogy vidéken van 2 millióért fullos ház.. Egyik rokonom falujàhoz a legközelebbi megyeszékhely is egy órára van kocsival (nagyon rossz utakon át). 2 szobás, felujitott házát árulja 1 milliòért. Senkinek nem kell. Ahol nincs munka, nincs iskola, bolt, patika, orvos a közelben, oda senki nem költözik már. Ahonnan legalább a közlekedés jó (nem napi 2 busz megy) és normális utak is vannak, ott simán lehetnek magasabb árak, hiába falu.

2019. ápr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
89%

Heti 3 ilyen kérdés van, alaposan kifejtőek a válaszok.

Ld. a kérdése alatt felajánlott topicokat!

1: Belföldi vevő:

a) Az ingatlanmozgások 95%-a CSERE. Tehát csökken vagy nő a család létszáma, és ahhoz igazítod a négyzetmétert. Ilyenkor kb. ugyanannnyiért adsz el, mint veszel, innen az anyagi fedezet a vásárlásra.

b) a családi megtakarításokat is beletolják ilyenkor pluszban.

c) hitelt vesznek fel.

2: Külföldi vevőkör.

2019. ápr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
4: De most is laktok valahol, nem? És az is egy ingatlan és annak is van egy piaci ára...
2019. ápr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
59%

"honnan van ennyi ember, aki"

Mennyi ennyi?

Max. 10-20 000 ember teszi ki jelenleg az ingatlanpiacot az országban.

Az ő viselkedésük alakítja az árakat.

9,98 millió nem vesz ebben részt.

2019. ápr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!