Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vályogházban lenni mégsem...

Vályogházban lenni mégsem olyan jó?

Figyelt kérdés

Ház vásárlás elött állunk és mivel a vályog reneszánszát éli, valamint sok jót hallani róla, így mi is adtunk neki esélyt. A családdal 5 vályogházat is megnéztünk Pest-megyében, olyat is, ami ELVILEG fel volt újítva. Érdekes, negatív volt az összes tapasztalat ezekkel a házakkal kapcsolatban a család minden tagjától. Nagymamám negatívan elfogult a vályoggal kapcsolatban, így neki el sem mondtuk milyen házban van, mégis büdösnek és kellemetlennek érezte a bentlétet. A gyerekek is így érezték és bevallom én, aki rengeteg Lukács Lászlós videót néztem, nekem is elment a kedvem tőle. Mindegyikben lehet érezni egy afféle föld szagot. Hideg és kellemetlen a levegő, vagy ha valahol nem, akkor ott is olyan az élrzés, mintha egy pincében lennénk. (Eddig Budapesti, tégla lakásokban éltünk, párom Panelben)


A Budapesti lakásainkat raktuk össze és szeretnénk venni egy nagy és jó állapotú kertesházat Pestmegyében vagy Budapest külvárosaiban. (XVI/XVII/XIV). Vályogot csak Pestmegyében, Budapesti agglomerációban találtunk, adtunk neki esélyt, mivel negyed annyiba kerültek, mint a Budapesti házak.


Megnéztünk Gödöllőn 3 tégla építésű házat is és érdekes módon, ott nem tapasztaltuk a kellemetlen érzést. Furcsa, mert az egyiket vegyes falazatuként hirdették és már meg is örültem, hogy csak a rossz szerencse játszhatott közre, de mint kiderült, csak egyetlen szoba volt vályog és az tiszta dohszagu és nyirkos volt....


Ezután kérdezem. Tényleg annyira jó a vályog? Vagy ez inkább egy szegény ember DAC, mert másra nem tellett?


Kultúrált és vállalható hozzászólásokat várok!


2019. ápr. 25. 20:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szegény ember dac?

LOL.

Én direkt i

Vályogot kerestem. Nincs se nyirkosság, se doh szag.

A vályognál be kell tartani bizonyos szabályokat és nincs vele semmi gond.

A talajnedvesség elleni szigetelés a kulcsszó, ha az van és jó is akkor egyszerűbb az "üzemeltetés". Ha nincs akkor sincs veszve semmi, csak jobban oda kell figyelni bizonyos dolgokra.

Ne csak pénztárca alapján válassz házat, az elvárásaid szerint. Egy régi vályog sose lesz olyan mint egy új téglaház, de nem is kell, és ezt elvárni sem lehet.

Üdv :

Egy vályog ám elő

2019. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Jav.

Egy vályogban elő építőmérnök.

2019. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 mindentudó99 ***** válasza:
52%
Ha van vízszigetelése akkor teljesen jó. De 99.9 %-ának nincs. Ha megoldható az utólagos szigetelés ezt meg kell nézetni és annak a költségével együtt is olcsóbb jóval akkor semmi gond . Vízszigetelve nincs földszag doh penész stb. Ha vesztek mindenképp legyen stabil alapja is.
2019. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 15 évig éltem vályog- ill. vert falú házban Bp.-en.

A régi elrohadt hajópadló fel lett szedve majd beton, vízszigetelés és normál parketta került rá.

Soha semmilyen szag nem volt, viszont a 60 cm-es falaknak köszönhetően igen olcsón lehetett fűteni benne, és a legnagyobb nyári melegben sem merült fel pl. egy klíma beszerelésének a gondolata.

Már nem emlékszem, hogy hányban volt egy földrengés, amitől a szomszéd téglaháza megrepedt több helyen is. A mi házunkon viszont semmilyen nyoma nem volt a rengésnek.


Gyaníthatóan ti ilyen lepusztult ócsó házakat nézhettetek meg, amiknek eleve igénytelen gazdáik voltak.

2019. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Dac???!

Amit ti éreztétek, hogy hideg és kellemetlen az azért volt kb 99%-ban, mert ahol jártatok, az a ház vizes, nedves, nyirkos volt. A vályog könnyen felvizesedhet.

De ha pesti lakásokat raktok össze, akkor azért csak ne vályogot vegyetek, de ami a lényeg, hogy ne divatból vegyetek, hanem olyat, amit szeretnétek, meg ahol jól érzitek magatokat főleg (meg amire pénz van, tudom, hogy minden drága, de utána ha megbánjátok, az nem lesz jó) .

2019. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Valószínüleg maradunk Budapesten és NEM veszünk vályogot. Elsősorban az agyondicsért (nem éppen joggal) egészségre kedvező hatásai miatt lelkesedtünk be. Eléggé elment a kedvünk tőle, hatalmas csalódás! 50 milliónk van rá, 2 panel ára. Egy kicsié és egy nagyé. A kicsi a nagymamámé volt, aki belerakta a közösbe és velünk tart :) Az egész pénzt viszont nem szerettük volna elkölkteni erre, ezért néztünk olcsóbb házat.


"Gyaníthatóan ti ilyen lepusztult ócsó házakat nézhettetek meg, amiknek eleve igénytelen gazdáik voltak."


Óriásit tévedsz!

2019. ápr. 25. 22:10
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Mi nyaralónak vettünk vályogházat egy tónál, ahol a magas talajvíz miatt minden ház 60-80 cm-es kőalapra épült már 100 évvel ezelőtt is.

Nekem nagyon kényes az orrom és igényes vagyok a környezetemre, de annak a háznak semmi szaga nem volt!

Illetve de!

A mindenkori meszelés miatt volt egy kellemes tisztaság illata, amit azóta sem tapasztalok másoknál a téglaházban. A falak is csontszárazak voltak, nem kellett utólag semmit szigetelgetni.

Isten mentsen, hogy rá akarjalak beszélni a vályogra, de vályogház és vályogház között is van különbség!

Nézd meg a hirdetések képein, vannak amiken kívülről is látszik, hogy derékig csuromvíz, a másik meg még 50 éves hengeres festéssel van és láthatóan csontszáraz.

Házat (otthont) keresni kell rendületlenül, nem feladni 3-4 rossz tapasztalat után!

2019. ápr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a vályogot sokan gyorsan újjá varázsolják korszerű anyagokkal, ami a tönkremenetelèt jelenti.
2019. ápr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 mindentudó99 ***** válasza:
84%
Az se mindegy van e normális alap. Meg persze lapos helyre gödörbe épült e vagy dombra.
2019. ápr. 26. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
34%

"A vályog könnyen felvizesedhet"


Pont itt a probléma. A mai ember nem hobbizni meg állandóan újítgatni, lesni a problémákat akarja egy házzal kapcsolatban, hanem élni benne gond nélkül.


Ezt egy vályogban nem hiszem hogy nyugodt szívvel meg lehet tenni. És akárki akármit mond, a vályog házak minimum 60 évesek, az alatt az idő alatt kapott már hideget-meleget szó szerint is. A mai kor követelményeinek (modern fürdő, modern konyha, laminált padló, színes festék/külső vakolat) már nem felel meg.


Alászigeteled, levakolod kívülről hogy nézzen is ki valahogy, oké. Akkor meg a falba reked meg a benti pára, ugyanott vagy vele, lesz egy vizes falad, penészesedni dohosodni fog.


Szvsz városon, vagy amúgy drága helyen azért kelnek el a vályog házak mert másra már nem telik. Nem meggyőződésből vásárolják meg... falun, kisvárosban meg végképp nem veszik meg, és nem véletlenül.


Mindenki a fűtéssel, meg a nyári hűssel jön. Kb. itt meg is állt az előnyére váló lista sorolása...

2019. ápr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!