Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárlás után automati...

Ingatlanvásárlás után automatikusan megkeres a NAV a vagyonszerzési illeték miatt, vagy nekem kell jelezni feléjük?

Figyelt kérdés
Március legelején kötöttük meg a végleges adás-vételi szerződést, de az illetékkel kapcsolatban még semmit sem kaptam. Nekem kellene jelezni a NAV-nak?
2019. ápr. 28. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez ügyben az ügyvédnek kellett volna mindent elmondani.
2019. ápr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell jelezned, majd küldik ezzel kapcsolatban a papírokat.
2019. ápr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
először küldenek egy papírt, aztán később küldenek egy csekket. Lehet hogy csak fél év múlva. Neked semmi dolgod ezenkívül.
2019. ápr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha az ügyvéd vállalt magára mindenféle ügyintézést, abban elvileg volt egy bejelentés féle is, ami arról szól, hogy kinek mekkora vagyonhányada keletkezett és hogyan kíván adózni utána. Ha ez megvolt, akkor semmi dolgod nincsen. Mi negyed év után kaptuk meg a határozatot.
2019. ápr. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő szándékú válaszokat. :)
2019. ápr. 29. 17:01
 6/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Aggodalomra semmi ok. Orbán erőszakszervezete meg fog találni. Türelem.
2019. máj. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már meg is kaptam, és egyből 12 csekket küldtek ki. Pedig befizettem volba egybe, de így csak havi részletekben fogják megkapni. ;)
2019. máj. 17. 21:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha részletfizetési kedvezményt kértél, akkor küldenek ennyi csekket. Ettől függetlenül egyben is ki lehet fizetni nyilván. :P Én elutalgattam az aprópénzeket havonta... :D
2019. máj. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!