Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez általános? Senki nem vár a...

Ez általános? Senki nem vár a hitelesekre?

Figyelt kérdés

Másodszor történik velünk, hogy meg akarunk venni egy házat, és az orrunk elől veszi meg egy kp-s. Az első esetben még megértettem a dolgot, utánunk 2 nappal jött, még nem kezdtünk intézni semmit, az eladónak sürgős volt. Most viszont már egy hónapja intézkedtünk, 2 hét múlva tudtunk volna szerződést kötni és foglalózni. Azért csak akkor, mert több tulajdonos van, az egyik külföldön él, akkor tud hazajönni. Már intéztük az ügyvédet, megcsináltattuk az értékbecslést, szereztük be a banki papírokat, igazából rájuk vártunk, hogy foglalózhassunk. Erre felhívtak tegnap, hogy lenne egy kp-s, úgyhogy bocsika.

Nyilván megtehetik, övék a ház, azt csinálnak, mit akarnak, nem tudunk vele mit kezdeni. De ez ennyire általános, hogy a hiteles bekaphatja, hiába van már folyamatban a dolog, ha jön valaki készpénzzel, akkor így járt? Vagy mi csináljul rosszul?


2019. máj. 5. 07:34
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Hát de mondhatok én időpontot, ha az egyik eladó külföldön van és nem tud azonnal hazajönni, akkor nem tudunk szerződni. Vagy tökmindegy mi az oka, ha nem tud ott lenni, ugyanúgy nincs szerződés.
2019. máj. 6. 14:49
 22/36 anonim ***** válasza:
79%

Ez a külföldi dolog nekem valamiért mégis fura, ha a másik vevő készpénzes volt, akkor ő sem tudta lerendezni a külföldi tulaj miatt, tehát a csúszás ugyanúgy megvolt!

Minden esetben a külföldire kellett várni.

Ez valahol sántít.

Csak kamu volt, vagyis lehet volt külföldi rokon, de nem emiatt nem kaptátok meg.

2019. máj. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Nem emiatt, nyilván a másikkal is csak akkor tudnak szerződni. De ugye addig is övék a döntés, amíg mi a foglalót nem raktuk le (mert a külföldi miatt nem tudtuk). A másikkal se írnak alá hamarabb, azért lett az övé mert kp-s, és úgy voltak vele 6-ból 4-en, hogy ha már így az utolsó pillanatban beesett, élnek vele, hamarabb lemegy a dolog.
2019. máj. 6. 20:45
 24/36 anonim ***** válasza:

Mi egy előminősítéssel a zsebünkben mentünk lakást keresni tavaly ilyenkor. Ezen egy fiktív 30 milliós lakásra kaptunk minősítést (26-28 milliós lakásokat néztünk). Full indiszkrét, de rajta volt a fizetésünk is ahogy a bank kiadta, de hitelesként le kell menni kicsit kutyába, ha az ember labdába akar rúgni a hitelesek mellett.

A legtöbb ingatlaközvetítő eleve szűri a hiteleseket. Értem ezalatt, hogy a környéken kerestünk lakást és az ügyintéző azt mondta, hogy az eladónak nem tetszett a vételi ajánlatunk. Mit ad isten, 2 nap múlva a közeli teszkóban futottunk össze, rákérdeztem, hogy hogy megy az eladás, ő meg sajnálkozva mondta, hogy igazából örült volna, ha mi teszünk ajánlatot, mert szimpatikusak voltunk és nem is érti, hogy miért tettünk amikor látta rajtunk, hogy tetszett a lakás, szóval bukta.

A másik amibe beleszaladtunk amikor tulajdonostól akartunk lakást venni. Itt bevett szokás, hogy a lakás vételárának 20-30%-át zsebbe kéri az eladó, mert akkor ő kevesebbet adózik, meg neked is jó, mert kevesebb az illeték, viszont ezt a bank felé nem tudod eljátszani, ha hiteles vagy.

Egyszóval nagyon oda kell tenni magad, ha hitellel akarsz ma - főleg - Budapesten lakást venni. Mi nulla alkuval és pozitív előminősítéssel, jó beszélőkével tudtuk ezt abszolválni.

2019. máj. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Néha felcseréltem a "hiteles" és a "készpénzes" szavakat, bocsánat, kicsit már fáradt vagyok. :)
2019. máj. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

21: "Hát de mondhatok én időpontot, ha az egyik eladó külföldön van és nem tud azonnal hazajönni, akkor nem tudunk szerződni"

Dehogynem. meghatalmazást kellett volna intéznie már a hirdetés előtt. az eladó nem megfelelő. Itt nem értem, mi köze van a kiírt kérdéshez ennek a dolognak...

Hiszen nem amiatt nem jött létre, hogy hiteles vagy, hanem mert az eladó szarik bele...

2019. máj. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
72%

"örült volna, ha mi teszünk ajánlatot, mert szimpatikusak voltunk és nem is érti, hogy miért tettünk amikor látta rajtunk, hogy tetszett a lakás"


Szóval nem adta át az ajánlatot a közvetítő. ehhez mit szólt az eladó?

Én mentem volna vele együtt a rendőrségre!

És szerződésszegés miatt természetesen nem fizettem volna ki az ingatlanost, hanem kirúgtam volna!

2019. máj. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Világos, hogy ők nem készültek fel megfelelően, de ha kell nekem a ház, akkor várok, mert kénytelen vagyok. A kérdéshez ennek csak annyiban van köze, hogy emiatt nem tudtunk egyből foglalózni, és emiatt maradt idejük megmutatni másoknak és behozni a kp-s vevőt, nem azért, mert mi tököltünk. Semennyire sem múlott rajtunk, értem, tippeket akartam arra, hogy csináljuk legközelebb okosabban. És kaptam, köszi.
2019. máj. 7. 08:08
 29/36 anonim ***** válasza:

"Én mentem volna vele együtt a rendőrségre!"


Ó, dehogy mentél volna!

A másik ügylet teljesen törvényes volt, az eladónak meg éppen mindegy, hogy ki fizet.

A kutya nem akar bíróságra járni, főleg bizonyíték nélkül.

Az eladó sem hülye, a pénzét megkapja így is - úgy is, miért menne még utána enni az ideget hónapokon, éveket át a bíróságra?

2019. máj. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

29:

"Ó, dehogy mentél volna!"


Tévedsz, tettem feljelentést ilyen miatt!



"A kutya nem akar bíróságra járni"


Hát azért tartjuk el a bírókat, a rendőrséget és az ügyészséget, hogy nyomozzanak, vádat emeljenek, eljárjanak a bíróságra és kapják el a bűnözőket, tehát kutya kötelességük!

2019. máj. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!