Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha lenne egy kisebb erdőterüle...

Ha lenne egy kisebb erdőterületem, abból mi hasznom lehet?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy tudom hogy saját erdőrészben sétálok.


Natura 2000-es, 1/1 lenne. Vadásztársaságtól járhat esetleg bérleti díj, vagy ilyesmi? Miért vesznek az emberek erdőterületeket?



2019. máj. 27. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Egy erdő anyagi értékét ugye a kitermelt fa értéke adja. Ha ez valamiért nem megy akkor nagyjából semmi sztem.
2019. máj. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rengeteg erdőtulajdonos van, és nem is kicsi területeket birtokolnak. Valami haszna csak van a fakitermelésen kívül.
2019. máj. 27. 11:38
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Meg a saját erdődet se írthatod kedvedre ha jól tudom. A Natura 2000-es területre gondolom ez fokozottan érvényes. Vadászoktól nem szedhetsz bérleti díjat.
2019. máj. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Az lemaradt hogy nyilván termel hasznot fak8vágasból csak nem lehet akárhogy
2019. máj. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Termel hasznot de csak hosszutavon.

Fa kitermelest csak engedellyel csinalhatsz de ha nagyon benotte a gaz akkor kitisztithatod ami ugyan csak engedelykoteles es kozben 1-2 fat kivagsz hogy a tobb jobban tudjon noni.

Az allam is ad tamogatast az erdore.


Akkor fektess be erdobe ha van felesleges penzed amit tudsz nelkulozni akar tobb tiz evig.


Szantofolddel jobban jarsz mert ki tudod adni berbe. Ha van pl 100 hektarod akkor eleg jo kis beleti dijat szedhetsz be evente.

2019. máj. 28. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Erdőt nem nagyon éri meg venni. Mire kitermelnéd belőle a hasznot, az irokézek már tarra vágják, és még téged büntetnek meg, mert nem a tervnek megfelelően ritkítottad az erdődet.
2019. máj. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!