Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panelban élni miért gázabb,...

Panelban élni miért gázabb, mint egy lakótelepi téglaépítésű házban?

Figyelt kérdés
Amiket gyári munkásoknak építettek anno, pl Allee környékén lévők, legvékonyabb válaszfallal, sokkal jobban áthallani mindent mint egy panelban. +20-30%-os árdifferenciát nem értem..

2019. jún. 4. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Panelba télen meg fagysz nyáron meg sülsz.
2019. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ami nem feltétlen igaz, főleg a szigetelt paneleknél. 9-10.-en elhiszem!
2019. jún. 4. 16:02
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Miért lenne gázabb?

Sztereotípia.

2019. jún. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Régebben azért volt "gázabb", mert a távfűtés miatt nagyon magas volt a panel rezsije. Most, hogy nagy részüket hőszigetelték, nem tudom, hogy ez változott-e.

A téglaépítésű lakótelepek lakásaiban viszont sok helyen konvektor volt, aminek a gázfogyasztását a lakó szabályozhatta. De az sem volt olcsó.

2019. jún. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Gáz mindkettő a feeling miatt.

A lakótelepek nem arról híresek, hogy a jómódú emberek gyűjtőhelye, sem itthon, sem külföldön.

Félreértés ne essék, mi is panelben laktunk 40 évig, de a tény az tény.

2019. jún. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki utál ilyenben lakni, van aki nem. Én sem, pedig 1971 óta panelban lakom. Pár éve, amikor a mostaniba költöztünk pár hétig zavart a mellettünk levő felvonótorony motorjának a be-kikapcsolása. Ma már fel sem veszem. Szeretünk ilyenben lakni. Múlt évben beburkoltattuk (16 cm vastagon) a 6 lépcsőházat, egész télen 0 (nulla) és 1 között volt beállítva a hőszabályzó a radiátorokon, de a szobákban 24-25 c° volt a hőmérséklet. Igazat írtam, nem másítottam a valóságon. Másoktól hallottam több esetben: a fűtési számlájuk (vékonyabb burkolás esetén) 30%-kal lett kevesebb.

Szerintem nem gáz panellakásban élni.

2019. jún. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az áthallás miatt kár aggódni, a manapság épülő társasházaknál ugyan úgy nem tartják be a legalapvetőbb hangszigetelési elveket, mint 50-60 éve.
2019. jún. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

7-es válaszoló.

Igazat adok neked, de ha a szomszédok részéről (de a Te részedről is) van némi tapintatosság, akkor még a gyerekek ugrálását is vagy el lehet tűrni, vagy lehet mérsékelni.

Én 1971 óta lakom panellakásban, két helyen. Nincs problémám sem a szomszédokkal, sem -tudtommal - nekik velünk. Emberség kérdése is...

2019. jún. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez pontosan így van, ahogy az utolsó írja. TÁRSASház. Csak Mao.-n nincs kultúrája az együttélés alapvető szabályainak, illemeinek.
2019. jún. 7. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!