Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szemétség visszamondani egy...

Szemétség visszamondani egy lakás megvételét, ha találtam olcsóbban jobb állapotút ugyan azon a környéken?

Figyelt kérdés
Olcsóbban adják, és ráadásul nemrég lett felújítva, jobb részen is van. Megállapodtam már az eladóval, de csak szóban. Nem fogadta jó hírrel, mert így potenciális vevőktől esett el miattam..

2019. jún. 8. 17:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az üzlet az üzlet és senki nem ellensége önmagának.

Ne izgasd magad, a tulaj majd talál másik vevőt!

Ameddig nem foglalóztad, bármelyikőtök visszaléphet,(benne van a pakliban.)

Igaz utána is, de akkor veszteséggel.

2019. jún. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezt mondtam neki, hogy nekem az én érdekemet kell hogy nézzem.. Nem mindegy, hogy lelakottat drágábban + rákölteni még egy halom lóvét :)
2019. jún. 8. 17:27
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy nem örült neki.

De a te döntésed is az, ez üzlet, neked csak a saját érdekedet kell nézned.

2019. jún. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Írtak már ide olyanok akik nem foglalóztak hitel miatt, ott az eladó lépett vissza, mondván- jobb ajánlatot kapott. Ez egy ilyen játék.
2019. jún. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

Ha én lennék abban a helyzetben amiben az eladód, én is hivatkoznék mindenféle "elutasított" vevőben, hogy mi mindenről maradtam le "miattad".

Ez lehet való is, meg füllentés is. Ha nincs lefoglalózva, vagy nincs előleg, vagy ha csak szóban történt, akkor csak magaddal törődj, a magad javával. Ilyen az élet...

Ő is eladhatta volna előled, hiszen írásban semmi sem volt lefektetve. Bizonyos esetekben nem kell írásbeli szerződés (pl. üzleti vásárlás esetén: kérek fél kiló kenyeret), de ingatlanoknál igen. A szóbeli megállapodás mindkét fél részére nyitott: pro és kontra.

2019. jún. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs foglaló, addig attól lépsz vissza amitől akarsz. Értem én, hogy "az adott szó", de ingatlanvásárlásnál milliókról van szó, amikért te akár évekig is dolgozhattál, itt le kell ezt tojni.
2019. jún. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szemetseg. Ez üzlet. Jobbat találtál olcsobbert.
2019. jún. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ő meg lehet hogy nyer is rajta mert azóta is emelkedtek az árak.

(persze csak vicc)

De ilyet is olvastam már itt, hogy az eladó lépett vissza mert talált olyat aki többet ad érte.

2019. jún. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%

Itt mindenki a foglalót emlegeti ,hisz ez a legrosszabb dolog egy vételi ügyben .

A kérdező előleget adott volna,a vételi szándékot is minden gond nélkül vissza lehetett volna mondani.Mert az előleg minden esetben vissza jár .

Foglalónál meg bukta volna a foglalat.

Azért van némi különbség a 2 pénz átadás között .

2019. jún. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Tetszik, hogy van egy kis lelkiismeret furdalásod - ritka kincs ez manapság - de ne legyen!

A legnehezebb részén, a lemondáson már túl vagy, nyugtasson a tudat, hogy nem marad a nyakán a lakás!

2019. jún. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!