Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szemétség visszamondani egy...

Szemétség visszamondani egy lakás megvételét, ha találtam olcsóbban jobb állapotút ugyan azon a környéken?

Figyelt kérdés
Olcsóbban adják, és ráadásul nemrég lett felújítva, jobb részen is van. Megállapodtam már az eladóval, de csak szóban. Nem fogadta jó hírrel, mert így potenciális vevőktől esett el miattam..

2019. jún. 8. 17:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez üzlet, érdekek vannak, én is jártam már így. Nekem is a vevő korrekt módon mondta hogy talált egy jobb ingatlant így visszalépne, egyáltalán nem éreztem hogy szemétség lenne.
2019. jún. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha nem adtál foglalót, akkor szabad vagy.

"mert így potenciális vevőktől esett el miattam"

Ha állítólag seperc alatt megveszik a lakásokat dupla áron is, akkor ez miért baj? :) Csak azért írom, mert a másfélszeres áron lakást árulók ezzel az idézettel szokták indokolni azt az árat, amit kérnek.

Nyugodj meg, fordított esetben szerintem neki még lelkiismeret furdalása se lenne.

2019. jún. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
Én csak akkor adok ajánlatot, amikor 2 napon belülre megvan az időpont az ügyvédhez. Így már se időm, se energiám másik lakást nézni addig, hiszen leköt a szerződés megfogalmazása. Ha ti még itt nem tartottatok, akkor illik visszamondani.
2019. jún. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
26%

Egy normális kulturált országban, az adott szónak súlya van, és igen komoly üzletek is köttetnek pl. egy kézfogással.

(Azaz kezet adott rá mindkét fél.)


Magyarország nem tartozik ezek közé...

2019. jún. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
45%
9# ki a halál fogad el előleget manapság? Én biztos nem fogadnám el...
2019. jún. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
9# Az előlegnek a világon semmi értelme nincs. A foglalónak annál inkább. Aki ingatlan (esetleg autó) vásárlásában gondolkodik először tisztában kellene hogy legyen ezen alapfogalmakkal.
2020. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!