Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az mit jelent, ha valaki...

Az mit jelent, ha valaki eladja a családi háza fél tulajdonrészét?

Figyelt kérdés

Láttam ilyen lakáshirdetést.

"Családi okok miatt"


Akkor ez azt jelenti,hogy valaki össze akar költözni egy idegennel,közös fedél alá?Ez elég érdekes.


2019. jún. 8. 20:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Először azt hittem,hogy kiköltözik az illető,és esetleg bérbe adja a másik felét,de ez családi ház,3 szobával.
2019. jún. 8. 20:58
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valakivel 1/2 1/2 arányban tulajdonosa a háznak, ő pedig a saját részét akarja eladni. Az ilyen házakat nem érdemes megvenni, csak a baj van vele. Ő is azért szabadulna tőle, mert a másik tulajjal nem tud megegyezni. Ezért árulja "családi okok miatt".
2019. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ő nem akar a házban lakni, más balekot akar a helyére.


Általában öröklésnél szokott ezlenni, leginkább akkor ha a tesó az ingatlanban lakik és nem akarja kifizetni a másikat.

2019. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam,hogy válás,vagy ilyesmi,és az egyik fél menne,de ki akar közös lakásban lakni egy idegennel,úgy hogy előtte "szabadult" meg az élettársától?:D


Mert ugye ez nem bérlés,hogy hó végén felmondod az albérletet,hanem tulajdonrész.


Érdekes.

2019. jún. 8. 21:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt írod, "érdekes". Ez több, mint érdekes, ugyanis józan ember egy ingatlan fele részét nem veszi meg, csak abban az esetben, ha az ingatlan fele arányban teljes mértékben elkülöníthető a másik felétől.
2019. jún. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen,ez nem olyan,megnéztem a képeken.


Ki költözne össze egy közös tulajdonú ingatlanba egy ismeretlennel?Ez elég bizarr.

2019. jún. 8. 22:08
 7/8 xswerdy ***** válasza:
100%
nem kell feltétlenül beköltöznie a vevőnek. Megegyezhet a másik fél tulajdonosával úgy is, hogy az használja az egészet és bérleti díjat fizet. Vagy később megpróbálja azt a részt is megvenni. Semmiképp nem egyszerű ügy, de ezáltal bizonyára nyomott lesz az ár.
2019. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó!Igen én is valami hasonlóra gondoltam még,hogy a felét bérli vagy később fizeti ki,de egy kisebb városban,kertes háznál eleve a bérlés is szokatlan.


Na,meg aki elakarja adni miért érné meg neki,hogy később,részletekben fizeti ki valaki a maradékot?

Persze ha csak nem jó magas kamatra.

2019. jún. 8. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!