Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bújjak ki a családi...

Hogy bújjak ki a családi nyaralás alól?

Figyelt kérdés

Amikor még kicsi voltam (kb 6 éves koromtól 10 éves koromig) többször mentünk családilag a Balatonhoz, apa, a nagyszüleim, a nagynéném és neki az éppen aktuális párja. Utána ez valahogy megszakadt, de most kitalálták, hogy menjünk idén is (11 éve voltunk utoljára). Persze hívtak engem is, de nekem semmi kedvem menni. Alapból nem rajongok az ilyen apartmanos nyaralásokért, a Balatont sem szeretem (nem fürdök élővízben). Mondtam, hogy elég zsúfolt lesz a nyaram, de mondták, hogy mondjak egy időpontot, ők alkalmazkodnak hozzám... És hogy biztos van még egy szabad hetem valamikor.


Nem akarom megbántani őket, de egy hetet sem akarok végigszenvedni ott. Főleg, hogy a két unokatesóm nagyon neveletlen, ha ott vagyok, rajtam lógnak végig. Szóval akkor egész héten lehetnék ingyen bébiszitter pluszba.


2019. febr. 18. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Elmondod, hogy nem fürdesz élővízben, ezért nem szeretnél menni, napozni meg medencézni pedig nem akarsz egy hétig. Örülsz, hogy gondoltak rád, de az az igazság, hogy nincs kedved ehhez, nem pihenésnek fognád fel, hanem kötelességnek.


Meg kell érteniük, nagykorú vagy, nem rángathatnak el. Meg sem sértődhetnek, hiszen semmi sértő nincs ebben.

2019. febr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Mondd nekik, hogy menjenek, amikor nekik jó, és te majd beugrasz egy-két napra, hogy azért találkozz a családdal, de egy hetet most nem tudsz menni.
2019. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Menj el dolgozni,akkor legalább értelmes dologra tudod fogni az egészet......
2019. febr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyetemre járok, de nem hiszem, hogy sok közöd lenne ahhoz, hogy miért nem dolgozom. :)
2019. febr. 18. 10:38
 5/11 anonim ***** válasza:
11%
Ne nyavajogj 1 hete kibirsz aztan hatha felszedsz egy-ket balatoni pipit :)
2019. febr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De igen, nyavajgok, mert nem szeretem az ilyen nyaralásokat. És ha már elutazom, akkor élvezni szeretném az utat, nem "kibírni", számolgatva a napokat, mikor jöhetek végre haza.
2019. febr. 18. 12:07
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

5-ös, sok mindent ki lehet bírni, de a nyaralás nem természeti katasztrófa, vagy sorscsapás. A nyaralás arról szól, hogy jól érezze magát az ember. És ha nem érzi jól magát, mégis miért kellene kibírnia?


Kérdező, szerintem sértődés nélkül nem fog menni. Ennek ellenére is meg kell mondanod, hogy nem mész, mert nem szereted ott. Majd megbékélnek. És legalább jövőre már nem hívnak.

2019. febr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
És ha megsértődnek? Legalább legközelebb lehet, hogy már nem is hívnak :D
2019. febr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor menj el csak egy vagy két éjszakára utánuk. Annyit csak kibírsz. Nem kell egész héten ott lenned. Mondod, hogy neked csak ennyi fér bele az idődbe.
2019. febr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
En elmegyek a családoddal nyaralni egy hetre helyetted ha akarod :)
2019. febr. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!