Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Első lakás vásárlása?

Első lakás vásárlása?

Figyelt kérdés
Eszembe jutott, mennyire nem egyszerű volt az első lakásom megvétele. Úgy látom, nem volt ilyen kérdés. Segítsünk azoknak, akik még a dolog előtt állnak. Hány évesen vettétek az első lakásotokat? Hány lakást néztetek meg, mire kiválasztottátok? Mire figyeltetek? Egyedül/párotokkal/családdal választottatok? Ki segített még ebben? (Pl. egy ügyes ingatlanos jó ajánlata hozta a megoldést?) Saját pénzből, vagy örökségből vagy hitelből ment (vagy ezen lehetőségek kombinációjából)? Van olyan, aki csak saját pénzből vette? Hány évig gyűjtöttél?

2019. jún. 9. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Első lakásomat újépítésűként vettem. Munkahelyemtől 100 méterre elkezdtek építeni egy lakóparkot. Bementem az értékesítési irodába, 15 perc alatt kiválasztottam a számomra megfelelőt, árból alkudni nem lehetett. Hitelt vettem fel (5 milliót), a maradék saját megtakarítás volt.

Vagyis az első lakásomat tervezőasztalról vettem. :-)

2019. jún. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Én örököltem az első lakást, nem volt nagy értékű, de jó helyen volt. Azóta már eladtam, mert másik helyre szólított a munkám. Saját pénzből nem nagyon ment volna hogy az első lakáshoz hozzájussak, pedig volt, amikor egy hónapban fél -1 milliót bevételem is volt kisvállalkozóként. Egyszerűen arról van szó, hogy gyorsabban nőttek az ingatlan árak az elmúlt években, mint amennyit félre tudok erre a célra tenni (a vállalkozásnak is vannak költségei, fejlesztés stb.), így egyre messzebb kerülne egy saját lakás vásárlása. Most speciel vennék másikat, de nincs rá pénz, a hitel pedig túl nagy összegű lenne. Agyrém árak vannak és amíg nem mérséklődnek, addig nem is tudok másik lakást venni. De mondom, ez a helyzet a magyar viszonylatban jó keresetem mellett van. Akkor milyen helyzetben lehet az, akinek még ennyi keresete sincs?
2019. jún. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Akkor milyen helyzetben lehet, akinek ennyi keresete sincs?"


Én is ezen gondolkozom...

2019. jún. 9. 11:23
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

én a lakásomat 10 éve vettem, 15 millió Ft-ért Budán. Vidéki vagyok, Bp-en tanultam tovább, a szüleim kiskoromtól raktak félre nekem,és így tudtak adni 10 millió Ft-ot. 5 millió hitelt vettem fel, azóta már letörlesztettem. Akkoriban ez az ár drágának számított egy 40 nm-es lakásért, de én vidéki lévén Budán akartam lakást, nem tudtam megszokni a pesti belvárost. Én is amit tudtam félretettem, lakáscélra, így 5 év alatt kifutott a 20 évre felvett hitelem. A lakásom most a dupláját éri. Az is baj a kérdésedre válaszolva, hogy sok esetben vidékről felköltöző fiatalokról van szó, ahol már eleve a taníttatás sokba kerül a szülőknek, akik nem tudnak még lakásra is adni. Egy budapesti fiatalnak könnyebb, ő a szüleivel tud még egy darabig élni, amíg össze nem gyűjt legalább egy önerőre valót, de aki vidékről jön fel, a koli után 22-23 évesen kénytelen lakni valahol. Nehéz. Aki nem tanult tovább, hanem szakmát választott és 18 éves kora óta dolgozik, annak ilyen szempontból könnyebb, 5 évvel előrébb tart pénzkeresés terén, mint a diplomás. Én arra tippelek, hogy a mostani helyzet - a magas lakásárak, és az, hogy méregdrága lett a felsőoktatás - eléri azt a célt, amit sokan akartak: egyre többen lesznek kénytelenek szakmát tanulni, még ha szeretnének is továbbtanulni, mert mielőbb kell majd a pénz a megélhetésre.

36 éves vagyok, nem lennék szívesen most 10 évvel fiatalabb itt Budapesten.

De mielőtt valaki rámsütné, hogy nekem könnyű volt, mert kaptam támogatást a szüleimtől, annak a válaszom az, hogy ha nem kaptam volna, akkor is addig ügyeskedtem volna, kuporgattam volna, és több hitelt vettem volna fel, hogy legyen saját lakásom. Csak lehet, hogy egy másik kerületben.

2019. jún. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

28 voltam, volt valamennyi spórolt pénzem, ami belement, de lényegében a szüleim vették.

Egyedül választottam. Persze elkísértek a szüleim, hiszen nagyrészt ők fizették, a komolyan szóba jöhető lakásokat együtt néztük meg, de a döntés az enyém volt. Kb. 15 lakást néztem meg, amit megvettem, rögtön tudtam, hogy az lesz.

Jó állapotban volt, festeni, bútorozni kellett+konyhabútort cseréltem, mert nem tetszett.

Saját pénzből nem tudom, mikor lett volna lakásom. Csak párommal együtt tudom elképzelni, hogy együtt összeszedjük az árát, vagy kimegyek külföldre pénzt gyűjteni. Átlagos fizetésből nagyon nem könnyű ennyit spórolni.

2019. jún. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

A párommal közösen vettünk lakást minimális önerővel, hitelre. A szüleink nem tudtak segíteni és nem is vártuk volna el. Éppen elég, hogy mindkettőnket sokáig eltartottak, taníttattak. Én 27 voltam, a párom 32, amikor a vásárlás mellett döntöttünk. Az első megtekintett lakásba beleszerettünk. Megnéztük még kétszer, ebből egyszer apu is megnézte több szem többet lát alapon.

Arra figyeltünk, hogy legyen közel tömegközlekedési lehetőség, éjszakai járattal is. Mi közvetlen agglomerációba költöztünk, fontos volt, hogy autóval is jól közlekedhető legyen. Legyen elég parkoló a közelben, legyen vásárlási lehetőség sétatávra, stb.

A lakásban az volt fontos, hogy modern elrendezés legyen amerikai konyhával, két kis hálóval, legyen erkélye és jófej legyen a lakóközösség, viszonylag normális közös terek legyenek. Megtaláltuk elsőre, így számtalan álmatlan éjszaka után úgy döntöttünk, hogy belevágunk. Ez két éve volt. Jól tettük, hogy nem vártunk...

2019. jún. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
4: Te is Újbudán vagy?
2019. jún. 15. 06:37
 8/10 A kérdező kommentje:
5-6: merre fekszik az ingatlan (ha nem titok)?
2019. jún. 15. 06:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Én idén vettem lakást, miután megelégeltem a vándoréletet az albérletek miatt. Nem mellesleg a mai albérletárak mellett már 2 lakást is vehettem volna… Voltak igények (pl.: fontos volt, hogy legyen tömegközlekedés, ne kelljen sokat költeni a felújításra, stb.) és voltak akadályok is (nem volt annyi pénzem). A GDN Ingatlanhálózat segített nekem végül mindenben: az ideális lakás megtalálásában és a hitel intézésében is (van hitelcentrumok). Menet közben láttam, hogy baromi jó döntés volt szakértői segítséget kérnem, mert egyedül könnyen belebukhat az ember…
2019. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6 vagyok.

Mi Budapest közvetlen agglomerációjába költöztünk.

2019. aug. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!