Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Régi panel eladása újépítesű...

Régi panel eladása újépítesű /újszerű lakás vásárlása?

Figyelt kérdés
Aki otthon van a témában attól kérdezném: Panel lakást szeretnénk eladni ami erősen felújításra szorul, helyette egy garzont tudnék venni viszont újépítésűt vagy újszerűt szeretnék amihez nem kell már hozzanyúlni. Érdemes e ilyesmibe belevagni? Most a felújított lakások is drágák. (Sajnos nincs keret a másikat felújítani)

#Panel eladása #újépítesű lalas
2018. nov. 19. 09:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Esetleg aki újépítesű lakást vett priviben írja meg lszi ha van esetleg olyan project amibe nem érdemes belemenni rossz tapasztalat alapján). Köszönöm.
2018. nov. 19. 09:16
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ritka, ha egy újépítésűt úgy kapsz meg, hogy abba már csak bőröndöt kell húzni. Én inkább 5-10 éves újszerűt javasolnék. A "dizájn" még megfelel a mai kornak, ellátja funkcióját, nem lepukkant, elavult, tisztasági festés után esetleg költözhető is.

Mi ilyet vettünk, nekünk bejött. A fürdő már lehetne modernebb pl. de így is abszolút vállalható, valószínű sosem fogunk pénzt beleölni, előbb költözünk tovább. Van méretre készült konyhabútor, ami szintén lehetne modernebb színű, egyéni igényekre szabott, de ez is tökéletesen megfelel még most is és nem fogunk több mint fél milliót beleölni egy új bútorba. Szóval igény függő abszolút. Mi csak olyanokat csináltattunk meg folyamatában, amit szükségesnek láttunk. (Pl. egy hatalmas beépített szekrény, redőnyök, szúnyogháló, stb. Egyébként egy tisztasági festés után költöztünk.

2018. nov. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az egyik rokonom vett újépítésű lakást. Nulláról indultak, tehát amikor elkezdődött a kivitelezés akkor léptek be. Az átadás tervezett időpontja április lett volna. Még most sincs átadva.


Nem írtad,hogy mennyit ér a lakásod, kb. mennyiért tudnád eladni, mekkora a mérete és milyet/hol szeretnél.


Az új lakások árai brutálisak, ha nem a kezdetektől indulsz, hanem már kész lakást szeretnél venni.

Nem tudom,hogy a felújításra szoruló lakásodért kapnál-e annyit amennyibe egy újépítésű garzon kerülne.


De ennek már gondolom utána jártál.


Én a helyedben inkább az újszerűt választanám mint az újépítésűt, amit ki tudja mikor adnának át.

2018. nov. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen újság is jó lenne, sőt de abból nagyon nem láttam ezidáig, a felújított meg most elég drága ahogy elnézem.
2018. nov. 19. 11:25
 5/9 A kérdező kommentje:
Javaslom. Újszerű
2018. nov. 19. 11:25
 6/9 A kérdező kommentje:
*jav.újszerű
2018. nov. 19. 11:26
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam hogy van hol lakni jelenleg az kiadásra lenne előreláthatólag mert a mostani lepukkant panel sajnos csak a pénzt viszi.
2018. nov. 19. 11:27
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos túl nagy keret nem lesz így abból az árból egy lyuk fog kijonni jó esetben. (lepukkant panel árából, hiába van jó helyen)
2018. nov. 19. 11:45
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Laktam már újépítésű lakásban. Előtte panelban is. Ezért össze tudom a kettőt hasonlítani. Szokták mondani hogy a panellakásban a falnak szó szerint "füle" van. Mert vékonyak a falak. Az újépítésűben is ezt tapasztaltam. A szomszéd horkolása áthallatszott. Meg minden más is. A lakóközösség sem volt különb az újépítésűben. A pozitívuma az volt hogy az újépítésű lakások a jelen kor ízlése szerint vannak kialakítva. Járólap és laminált padló és minden egyéb. A szigetelések nem voltak a legjobbak az újépítésűben sem. Amikor kevés víz kifolyt a fűrdőszobában a zuhanytálcából akkor az alsó lakó panaszkodott foltokat lát a plafonon a sarkokban. A gépészeti elemeken is spóroltak mert mindenből a lehető legolcsóbb típus volt beszerelve. Az újépítésű hőszigetelése talán valamivel jobb volt mint a panelé.
2018. nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!