Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti laknátok ebben a házban...

Flector23 kérdése:

Ti laknátok ebben a házban ennyi pénzért ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

[link]


Nos, erről az ingatlanról lenne szó. 6 millió forintról lett alkudva az ingatlan 5,2 millióra.

Ezt az ingatlant személyi kölcsönből tudnám megvenni, úgy , hogy 6.8 milliót vennék fel amiből megtudnám csinálni a jogosîtványt, és autó is tudnék venni, és még maradna is valamennyi. Ennek a felvett összegnek 7 éven keresztül havi 108.000 forint lenne a törlesztője. A havi fizetésem 215.000 forint, amiből elmenne még további 25.000 ft utazásra+ rezsi. ( télen a fa miatt több lenne )Barátnőm fizetése 80.000 ft.

Az ingatlan külterületen található, 2 közvetlen és egy távolabbi szomszéddal. Szóval igen... mindenkitől messze, főleg a munkahelytől, ami 40 km utazás lenne. Az állomas kb. 1,2 km-re található, de végig földes utak vannak mindenhol, és erdős környezet.

Szóval... ti laknátok ilyen feltételekkel és ilyen környezetben ebben az ingatlanban ?


2019. jún. 9. 15:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Az ára ahhoz képest egész kedvező! Belül nekem kifejezetten tetszik, otthonos kis ház. Kívül kis alakítással esztétikusabbá tehető. VISZONT: az elosztása csapnivaló! Engem konkrétan ez jobban zavar, mint hogy külterület. Szóval ezért nem venném meg.
2019. jún. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ.
2019. jún. 9. 18:09
 13/28 anonim ***** válasza:
Ingatlanválasztáskor fontos szempont, hogy el fogd-e tudni adni értékén vagy haszonnal, amikor váltani akarsz.
2019. jún. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Na igen... ez egy jó kérdés amúgy , hogy a későbbiekben legalább ennyiért eltudnám-e adni
2019. jún. 9. 18:37
 15/28 anonim ***** válasza:
Nem laknék ott. Elolvastam a hirdetést. Hiába van belül szépen leparkettázva és kifestve, a reális értéke 2 millió körül lehet, jóindulattal.
2019. jún. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat. Viszont tényleg poén, hogy a környéken ennél olcsóbb nincs . Sőt..... csak rosszabbak drágább áron, ami felújításra szorul
2019. jún. 9. 21:00
 17/28 anonim ***** válasza:

Nézd, az egy dolog, hogy a legelhagyatottabb helyen lévő sárházak is már 5-10 millióért vannak hirdetve ebben az országban gyakorlatilag a semmire, az meg egy másik dolog, hogy van-e olyan balek, aki ezeket megveszi. Persze, lehet, hogy lesz egy balek, csak ez a balek ne csodálkozzon, ha ő viszont később amikor el akarja adni (mondjuk 7-10 év múlva) pont nem fog találni megfelelő balekot (erre a fontos kérdésre az egyik válaszoló már jól rávilágított).

Szerintem legyél bátrabb és határozottabb az alkudozásnál.

Írtad például, hogy kiderült, hogy új kutat kell fúrni (gondolom innen jönne a víz házi víztisztítón keresztül). Ez kapásból nem olcsó és még csak az egyik probléma. Dobj be neki 2.5 milliót (de még ezt is sokallom ezért). Lehet, hogy majd valamikor visszanézve elmondhatod, hogy életed legjobb fordulata volt, hogy mégsem vetted meg.

2019. jún. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Túl nagy a törlesztő, rövid a futamidő, mivel személyi kölcsön. Ezen a házon sok mindent meg kell csinálni kívül, különben csak romlik.

A gond vele: vegyes falazatú, ez önmagában nem lenne baj, ha egyformán vegyes lenne, csakhogy van ami tégla - vályog benne, olyan rész, aztán írja, hogy van, ami sárfal köszi, meg van, ami tégla. Statikai rémálom, mert a ház különböző falai különbözőképpen fognak viselkedni, az egyik része erre süllyed majd a másik meg arra. Félig meddig van bepucolva, és eladás előtt újították fel. Mi van, ha 1,5 millát érő vizes, salétromos koszfészket festettek ki eladásra??? Vagyis ha eltakartak valamit, amire nem jöttél rá.


Közvilágítás nincs. Milyen az a víz, bevizsgált? Megfelelő lesz, ha gyereketek lesz?


Ez külterület, mezőgazdasági ingatlan, tanya, nem hitelezhető, ezért a személyi kölcsön. Lakáshitelt fel lehet venni 25-30-40 évre havi 25 törlesztővel!!!! Jó a fizetésed.

És akkor kicsivel lehetne drágább az ingatlan! És mondjuk normálisabb.

Falusi csok nem jöhet szóba? (barátnőddel).


Írd már meg hogy milyen környéken keresel, hadd nézzek rá.

2019. jún. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Igen , teljese igazatok van... ebbe is belegondoltam. Az meg a másik fele, hogy amúgy egyentalán nem értek a házzal kapcsolatos dolgokhoz . Igazából ezzel csak megerősítést kaptam, hogy ne vegyem meg. Egyébként Monor és környéke lenne a legoptimálisabb. :)
2019. jún. 9. 23:46
 20/28 anonim ***** válasza:

18: Mondjuk az egyik képen már látszik az új festésnél, hogy a lábazat salétromosodik, ha jól láttam.


Ez tipikusan az, hogy volt egy putri, amit gyorsan pár százezer forintért felturbóztak és így próbálják meg elsütni.


Értelmes szakember ezt a házat nem látta, elég csak megnézni azt a hatalmas kéményt...


Az elrendezése szerintem nem borzasztó, de látszólag egy mekkmester bővítette és újította fel.


A külföldre költözés egyébként nem opció?

2019. jún. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!