Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan járhatok el, ha az...

Szentkuti95 kérdése:

Hogyan járhatok el, ha az eladó kifizetés után nem hajlandó elhagy a megvásárolt ingatlant?

Figyelt kérdés
Abba a helyzetbe kerültünk sajnos, hogy vásároltunk egy családi házat, ám a teljes vételár megfizetése ellenére sem akar kiköltözni a régi tulajdonos, hiába köti az adásvételi szerződés is. Vajon rendőrségi karhatalommal kitehető?

#ház #szerződés #nem költözik
2019. jún. 26. 09:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

# 10/10

Én nemrég adtam el a lakást, 3 hónapot kaptam a kiköltözésre, ami dátum szerint július 31.

Meglepetésként ért, hogy a foglaló és az első vételárrészlet kifizetése után pár héttel átutalták nekem a teljes összeget. Nem is értettem, mert ez előtt már két lakáscserém volt és az utolsó utalás a birtokba adás napján történt.

A szerződésben persze benne van a kötbér, ami napi 8 ezer forint. Az is érdekes, hogy azóta nem is találkoztam a vevővel.

2019. jún. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nálunk a szerződésben, az van írva hogy a teljes vételár megfizetésével egyidejűleg köteles kiköltözni. Áprilisban csináltuk a szerződést, most lett kifizetve, mert úgy gondoltuk, hogy így volt elég ideje találni valamit és kiköltözni.
2019. jún. 27. 01:13
 13/22 anonim ***** válasza:

" a teljes vételár megfizetésével egyidejűleg köteles kiköltözni."

És a szerződésben mi áll, mikor van ez a nap?

2019. jún. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
A szerződésben nincs konkrét dátum, csak az hogy a vételárat 90 napon belül meg kell fizetni.
2019. jún. 27. 02:53
 15/22 anonim ***** válasza:
47%

Akkor is benne kell lennie. hogyan fogtok megegyezni erről a napról!

Az nem pálya, hogy szerdán délben hasadra ütsz és kifizeted, az ő bankszámlájára megérkezik 16:00-ra, te meg este 6-kor vered az ajtót, hogy mért nem költözött még ki, holott te utaltál, csak vele nem egyeztettél.

Ez azért nem elvárható, ugye látod?

2019. jún. 27. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Persze, de nem is így van. Szerintem van különbség aközött hogy ez idő alatt egyetlen házat sem nézett meg, mert úgy gondolja hogy neki nem kell kiköltözni, ha nem akar....vagy az ember azon van hogy el tudjon költözni abból a házból amit meg vesznek tőle. Egyébként megnéztem igen úgy lett írva, hogy ha Június 15-ig megkapja akkor 15-ével kell kimenni, utána viszont azonnal ki lekk költözni és 90 napon belül kell megfizetni a teljes összeget. Így kapott fixen 2 hónapot a költözésre.
2019. jún. 27. 08:36
 17/22 anonim ***** válasza:
ÉN 3 hónapja vettem ingatlant. A szerződésben az van, hogy a teljes vételár kifizetése után 2 hónap áll rendelkezésére , hogy a volt tulajdonos elhagyja a házat. Április 10-én fizettem ki. A szerződés szerint június 10-ig el kell költöznie. A szerződésben rögzítve van az is, hogy az ingatlanhoz tartozó egyéb dolgok nem képezik a tulajdonát, azokat nem viheti el, ha elviszi rongálás, lopásnak minősül. pl: ajtók, villanykapcsolók, bojler. nem szedheti fel a parkettát sem. A volt tulajdonos elköltözött a megadott határidőn belül.
2019. jún. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A szerződéskötésnek és a 90 napnak valójában nincs jelentősége,hiszen az adásvétel akkor lép érvénybe amikor az eladó a pénzt megkapta(vagy a számláján jóváírásra került).Ahogy föntebb írtam mindettől függetlenül a birtokba adás legvégső időpontját rögzíteni kell,magyarul az a legutolsó nap amikor az eladónak az ingatlant és a kulcsokat át kell adni,hiszen a konkrét adásvétel a birokba adás között akár hónapok is lehetnek.Egyébként miért nem akar elköltözni?
2019. jún. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy azért nem hajlandó kiköltözni mert ő már idős és az utóbbi 2 évben ígyis 4-szer költözött. Megk~rdeztem tőle hogy akkor egyáltalán minek árulta a házat? Erre azt mondta hogy azért mert a pénz is nagyon kellett neki.
2019. jún. 27. 19:38
 20/22 anonim ***** válasza:
XD
2019. jún. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!