Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy vehetnénk saját lakást?

Hogy vehetnénk saját lakást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A sztori röviden annyi, hogy a párommal szeretnénk saját lakást venni. Amióta az eszemet tudom albérletben élek és a párom is. Nagyon unjuk és ennyiért inkább sajátot vennénk. A probléma hogy nem vagyunk hitelképesek, abszolút nem. Nekem nav tartozásom van amit igyekszek torleszteni de lesz vagy 10 év apránként mire lejár, neki azt hiszem providentből vissza maradt tartozása van. Tudom hogy ez egyaltalan nem jo kiindulasi pont, de lehetetlen nincs. Ezeken kivul is, ha nem lennenek a tartozasaink, akkor is a 2 órás bejelentésünk (vendéglátás) semmire nem lenne elég. Hogy csinálják az emberek? Sok helyen megfordulok lakóparkok, saját házak Bp-en, amik 30milliótól indulnak. Mindenki nem örökölhette/lophatta/csalhatta a pénzt és azt is kizártnak tartom hogy mindenki hitelképes egy lakóparki lakásra vagy saját családi házra 30-40 éves kora körül. Gondolkoztam hogy magánszemélytől részletre vehetnénk, de azok általában messze vannak pesttől és a munkalehetőségektől. Valamint elég bizalmatlan is lennék az ügyben, papír ide vagy oda.

Gyereket is szeretnénk, ami persze albérlet mellett kizárt, sőt a bérbeadók részéről is kizáró ok 98%-ban. Kérlek segítsetek! Ti hogy csináltátok? Van ennek egyáltalán megoldása? Vagy marad az örök albérletezés? :(



2019. júl. 13. 20:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%

"Mindenki nem örökölhette"


Akinek van, azok meg tudták fogni a pénzt, a vagyont.

Több generációra visszamenőleg. És de, akkor van

ingatlan a dédszülők, nagyszülők után.

A szocializmusban kapott mindenki kiutalt lakást, vagy vehetett meg részletre szövetkezeti lakást. A szocializmus végével pedig kb. 2 havi fizetésért tudtad megvenni a kiutalt lakást.

Ahol felnőttél, ha az saját lakás volt, akkor úgy repültél ki, hogy azt eladták a szüleid, kettévették, a fele a tied lett. A család folyamatosan csinált megtakarításokat ezt pedig folyamatosan beleforgatták az ingatlanba, felújították, nagyobbra, drágábbra cserélték.

6 éve még 3 millióért volt Bp-i belvárosi lakás.

Így megy ez.

40 évig valaki nem gondolkodik azon, hogy laknia kell valahol és sem a szülei, sem a nagyszülei, sem előző generációk nem tették ezt? Ez számomra elképzelhetetlen.

2019. júl. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod! En 26 eves vagyok. Edesanyam 4 eve hunyt el, egyszer sikerult neki ingatlanhoz jutnia Bp-en, el is csereltuk egy videki hazra Bp-tol 60km-re,hogy majd ingazunk. Kozben nagymamam egyedul maradt a Heves megyei hazukban, mondanom sem kell mennyire (bocs de) elciganyosodott a falu, kihaltak a magyarok szo szerint. Igy eladtak a hazat, oda koltozott hozzank a cserelt hazba, felujitottuk tok jo volt. De rajottunk hogy nem eri meg ingazni, igy vissza jottunk Bp-re alberletbe. A haz maradt, a mai napig benne el nagymamam, de sajnos az elhelyezkedese es tovabbi felujitasok nelkul alig er 8-9 milliot, pedig 100nm+600 a telek En bp-en alberletezek emiatt, haza koltozni tobb okbol sem szeretnek, de leginkabb az ottani munkanelkuliseg miatt nem.Szoval volt illetve van hazunk. Csak nem jo helyen. Nekik ennyi sikerult. Nem vilagi gazdagok voltak, de nem is csorok. Ennek fenyeben en mit tudnek tenni? Semmit. Abbol kell gazdalkodni ami van.
2019. júl. 13. 21:53
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Aha, hát mindenesetre amíg nem tudod megkeresni a megélhetésed és a NAV-tartozásod árát, semmit nem tudsz.

Ezt kéne megoldani. Külföld?

2019. júl. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%
És a párod hány éves és ott mi a helyzet?
2019. júl. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Kulfold sajnos kilove, szinten anyagiak es a minimalis nyelvtudas miatt. Bar utobbi javithato egyszerubben. Fejenkent atlag 220-at keresunk(valtozo mert borravalo, rendelesek szama, hany napot tudnak adni a munkahelyen, 3-4 vagy 5-6 napot egy heten).



Parommal annyi a helyzet hogy provident tartozasa van, regota, igy nem vehet fol vagy a nevere semmit, mert behajtjak. Munkank ugyan az, csak kulon helyen dolgozunk, tehat ha az O tartozasa nem lenne, akkor is ott lennenk h 2 ora bejelentettre(holott 12 orat dolgozunk...) nem vehetne fol hitelt. Ezen kivul vannak az edesanyjaek, nincsenek tul rozsas viszonyba, de Ok sajatban elnek, segitseg viszont onnan sincs.


Tehat ismet csak falakba utkozunk. Koszonom szepen a segito szandekotokat egyebkent, nagyon kedvesek vagytok :)

2019. júl. 13. 23:28
 6/20 anonim ***** válasza:
Mennyivel lógsz a navnak? Tb tartozás?
2019. júl. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Ezek a tények amik kellenek neked:

kifizeted a tartozásid, közüzemű számla tartozás sem lehet! Párodnál szintén!

Össze kell gyűjtened 20-40% önerőt kp-ba, elhelyezkedés és állapot függvényében változik, de a 30-al nyugodtan számolhatsz. Ha építeni akarsz akkor még a telek is kell pluszba. Ez 30 M lakás esetén 9 millió FT! Ha havi 100000-et félreraktok közösen 7.5 év múlva meg is lesz a szükséges önerőtök, és 31-32 éves leszel addigra.

Mindketten másik munkahelyet kerestek, ahol be vagytok jelentve annyira mint amit valóban kaptok, majd bank függvénye, hogy 3-6-12 hónap munkaviszonyt kér-e.

2019. júl. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os valaszolo!

Nagyon kemenyen egy honapig vallalkozo voltam 7 evvel ezelott. Majd alkalmazottra valtottam inkabb, igy fel lett fuggesztve.

Azt Edesanyam intezte, igy gozom nem volt arrol h azt az egy honapot O nem rendezte anno, csak mar a levelet kaptam ra par evre hogy ~200ezer koruli osszeget varnak tolem. Akkor nem volt modomban fizetni, 2 evvel ezelott neki alltam levelezni a NAV-val, hogy reszletre adjak meg es kifizetgetem. Akkor mar ~290 ezret koveteltek. Nem mentek bele tobb honapnyi levelezgetes utan sem, igy ugy voltam vele hogy majd aprankent fizetem ahogy tudom es kapjak be mert rugalmatlanok. A heten kaptam toluk levelet hogy kint jartak a bejelentett lakcimemen a vegrehajtok es kerestek az egy eve eladott automat, tartozas fejeben ugye. Ez is erdekes h nem latjak az eladast, de mindegy... A lenyeg az hogy ami 2 eve ~290 ezer volt, az mostanra valahogy 940ezer lett. Hetfon tudok meg en is bovebbet mert nem ertem hogy triplazodott be az osszeg 2 ev alatt, ugy h kozben fizetgettem is. A levelben le volt vezetve minden evre az osszes jarulekom, osszeg szerint, tartozaskent, amit szinten nem ertek hiszen oke h csak 2 oraba, de be vagyok jelentve,az meg ha mindent nem is de van amit fedez. Igy hat passz a miben lete a mostani tartozasomnak.

2019. júl. 14. 11:09
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es valaszolo!


Ez mind nagyon szep es jo, de a tartozast kifizetni nem egyszeru, ezen kivul alberlet es kaja is, elni/szorakozni meg nem is voltunk, de az nem is lenyeg.

A vendeglatasban nincs olyan h teljesbe be vagy jelentve, dolgoztam par helyen, de 4 oranal tobbe nem jelentenek be. Mashoz nem ertunk. Persze, tok egyszeru, leteszunk egy masik szakmat OKJ-n ( 150-200ezer /fo, reszletekben). Mondjuk hogy letettuk, de nem kapunk erte annyi fizut mint itt, megint rosszabb helyzetben leszunk, sot 300-400ezerrel meg is rovidultunk a tanfolyam miatt. Diplomara nem igen van lehetosegunk. Jelenlegi tanulmanyaink alapjan pedig ez a maximum keresetunk, tobbszor probaltam kilepni a vendeglatas vilagabol, de mindig vissza kenyszerultem, mert 160-180 ezer amivel kiszurjak a szemem ES UGYAN UGY NEM JELENTENEK BE, nekem nem eri meg. A kulfoldezesrol meg annyit h odakint is kell lakast berelni, hasonloan durva arakon, sot. Ezen kivul legalabb egy-ket honapnyi tartalekunknak kellene lennie. Ha nem tobbnek, igy az szinten nem opcio. Nem egyszeru az sem.

2019. júl. 14. 11:18
 10/20 anonim ***** válasza:
62%

8: Az elévülési szabályoknak nézz utána!

5 év alatt elévül a tartozás, ha az elévülési időt nem szakítja meg olyan esemény, ami az elévülési idő megszakításának számít.

Nekem is évült el közel 100 000 Ft-os NAV-tartozásom tavaly.

De alaposan át kell nézni, majd kérni a NAV-tól, hogy elévülésre hivatkozva kéred, hogy ne tartsák már számon a tartozást.

2019. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!