Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy vehetnénk saját lakást?

Hogy vehetnénk saját lakást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A sztori röviden annyi, hogy a párommal szeretnénk saját lakást venni. Amióta az eszemet tudom albérletben élek és a párom is. Nagyon unjuk és ennyiért inkább sajátot vennénk. A probléma hogy nem vagyunk hitelképesek, abszolút nem. Nekem nav tartozásom van amit igyekszek torleszteni de lesz vagy 10 év apránként mire lejár, neki azt hiszem providentből vissza maradt tartozása van. Tudom hogy ez egyaltalan nem jo kiindulasi pont, de lehetetlen nincs. Ezeken kivul is, ha nem lennenek a tartozasaink, akkor is a 2 órás bejelentésünk (vendéglátás) semmire nem lenne elég. Hogy csinálják az emberek? Sok helyen megfordulok lakóparkok, saját házak Bp-en, amik 30milliótól indulnak. Mindenki nem örökölhette/lophatta/csalhatta a pénzt és azt is kizártnak tartom hogy mindenki hitelképes egy lakóparki lakásra vagy saját családi házra 30-40 éves kora körül. Gondolkoztam hogy magánszemélytől részletre vehetnénk, de azok általában messze vannak pesttől és a munkalehetőségektől. Valamint elég bizalmatlan is lennék az ügyben, papír ide vagy oda.

Gyereket is szeretnénk, ami persze albérlet mellett kizárt, sőt a bérbeadók részéről is kizáró ok 98%-ban. Kérlek segítsetek! Ti hogy csináltátok? Van ennek egyáltalán megoldása? Vagy marad az örök albérletezés? :(



2019. júl. 13. 20:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%

Ha 2 óráta vagy csak bejelentve, magadnak kell fizetni a tbt! Fizeted?


Amúgy teljesen hülye vagy a pénzügyekhez, így sose lesz lakásod

2019. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj, de ebből a következő 10 èvben nem lesz lakásvásárlás ès ezt csak magatoknak köszönhetitek.

A tartozás nem úgy megy, hogy fizetgeted kedved szerint. Jól megbüntetted a rugalmatlanságáèrt, holott kicsit kellett volna megerőltetned magad, befizetni 200ezret ès el van felejtve. Èdesanyádra sem kenheted, felnőtt nő voltál.


A párod a tartozás után 5 èvig rossz adós marad. Mèg egy telefon sem lehet a nevèn, nemhogy lakás. Aztán meg 2 órás bejelentèsre sem adnak hitelt.


A gyerekvállalásról meg ne is beszèljünk, kb egy fizetèsből.


Mindenkèppen szakmát kellene váltanotok, bár rendes bejelentèssel tiltanák a fizetèsetek felèt. Jelen helyzetben mèg az albèrlet ès a fekete munka a legjobb esèly a túlèlèsre. Most nem látok kiutat, tènyleg max a külföld. De a tartozást törleszteni kell. Talán ha örökölnètek, azt eladva visszafizetnètek a tartozást ès akkor lehet nulláról kezdeni. De a vendèglátás sem maradhat örökkè, mindenkèppen lèpnetek kell, mèg ha átmenetileg visszaesès is anyagilag.

2019. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Az anyagiakhoz nem, de az ado es tartozas ugyekhez, jogszabalyokhoz tenyleg hulye vagyok. Azert "kenem" Edesanyamra mert O 10 evig volt vallalkozo, gondoltam rendezi amikor a sajatjat is, es majd szol mennyit adjak. De ugye nem. Mindegy.

A 2 oras bejelentett ugy tudom fedezi a tb-t, minden munkaadom ezert jelentette be igy a dolgozoit. Ezen kivul voltam orvosnal evente 2x legalabb, es sosem volt pirosban a tb-m. Anno egyszer igen, de akkor el is kezdtem fizetni magam utan havonta a 6000 parszaz forintot csekken.

Az elevulesi idot nem tudom sajnos, keresgeltem, de mindenhol mast irnak, van ahol 5 evet, van ahol 4 evet. Ezen kivul visszamenoleg nem tudom pontosan mikor kaptam levelet toluk, ami ugye azt jelenti hogy nem tudom mikortol kellene szamolnom az elevulest. De kizart h olyan mazlim legyen h elengedjek, vagy akar elengedjenek belole egy kicsit is. Mint mondtam probaltam toluk fizetesi konnyitest, halasztast, reszletet, vagy reszleges elengedest kerni, de csak elutasitottak, pedig ki akarom fizetni. De egyben nem megy. Anno sem ment most alberlet mellett meg plane

2019. júl. 14. 13:41
 14/20 anonim ***** válasza:
88%

7 vagyok:

én építkezés elején vagyok, és a bank csak akkor ad hitelt, ha a leendő házon rajta a tető. Ennek teljesen kéznek kell lennie bádogozással együtt, a fő és tartó falaknak kell állnia.FA födém esetében csak gerendáknak kell fent lennie, de ez amúgy is kell a tető előtt..

Ezekhez még hozzájön olyan apróságok, mint a telek, közművek, tervezés a sallangjaival. Na ezt tekintik 40%-nak, miután kint volt a bank becsüse ellenőrizni a dolgokat és szerinte is megvan a 40% , csak ezután utalja az ELSŐ részletet amivel ha jól emlékszem 75%-ig kell eljutni... A plusz poén, pedig az,hogy az utolsó 10%-ot utólag fizeti ki, azaz akkor mikor már lakható állapotban van. persze ezek a szopatások kiesnek a kivitelező alkalmazásával. Bár kivitelezővel állítólag 20% önerővel is lehet építkezni, de olyannal még nem beszéltem akinek ennyivel tényleg sikerült volna.


Ha nem változtatsz nagyban az életeden, soha sem lesz saját ingatlanod.

Amiatt kell kinulláznod a tartozásaidat, hogy hitelképes legyél. Mert hogyan akarod egy kb 20 milliós hitel kb 100000 havi törlesztőjét fizetni, ha ezt az összeget nem tudod félrerakni? Győrben egy panelér elkérnek 20-24 milliót! BP meg még drágább!!! Te pedig közel 0 ft-ből akarsz BP-n lakást, ami nem fog sikerülni. 30 millió 30 évere kb 125-130000 havi részletet eredményezne, de mint korábban is írtam min. 20%, de inkább 30% kp kell mert elzavarnak a bankból.

30 M 20%-a 6 millió

30 M 30%-a 9 millió

2019. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, hogy egyetlen esélyetek van.

Vegyél lottót.

2019. júl. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg az esély az, hogy nem Bp és környékén nézel házat, hanem jóval messzebb vidéken. Nem tudom, mennyit dolgoztok ezért a 200 körüli fizuért, de ezt bárhol megkapod, sőt. A lakás és ház árak pedig lényegesen olcsóbb másutt.
2019. júl. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

A lotton mar gondolkoztunk :DDD


Viccet felre teve.

Gondolkoztunk videken is, de sok "ex" videki kollegam van, akik a munkanelkuliseg miatt koltoztek fol pestre. Tavaly En is ott tartottam hogy Zala es Somogy megyevel szemeztem, mert jo aron vannak a lakasok, felujitando sem lenne baj.De munka ott is csak kihalasos alapon vagy gyarakban 3 muszakban 120-140 ezerert lenne. Ha csak nem CNC vagy hegesztoi munkarol van szo. De ahhoz meg nincs vegzettsegunk. Kelet magyarorszag kilove, nagyon olcsok a hazak, de munkalehetoseg meg inkabb a beka segge alatt van. Esetleg valami tipp hogy merre erdemes? Eszak draga es munkailag hasonlo mint nyugat Mo-n.


Dolgoztam kozvelemenykutato intezetben, ahol az egesz orszaggal kommunikaltunk, naponta kb 100 emberrel beszeltem, a fonti velemenyem ez alapjan alakult ki az orszagrol. Tehat nem a hasamra utottem, hanem valodi magyar emberekkel beszeltem honapokon at es Toluk tudom

2019. júl. 14. 17:57
 18/20 anonim ***** válasza:

Én a helyedben fontossági sorrendet állitanék.

Azért bejön havi440 ezer, az nem olyan kevés.


Azért majdnem egymilliót 10évig fizetni az sok.

Ezt egy év alatt ki tudod nyogni.


Csak pl. Kapsz 220at, beleadsz a albiba, rezsivel 60 at, marad 160.

Kajaba 40et,

Befizetést 100-at a navnak.

És marad havi 20 ezred amit felreraksz.


Muszáj egy kicsit spórolni, mert akkor állandó hitelcsapdába lesztek.


Tényleg nem tudsz bánni a pénzzel.

Az nemu úgy működik, hogy fizetgetem...

2019. júl. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
2019. júl. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Azért abba is bele kell gondolni, hogy a nav nem hülye. Ha ingatlant veszel, az a nevedre kerül és rögtön megy a levél a navnak is, hogy illetéket kívánsz utána fizetni. Szerinted nem kapna az alkalmon, hogy rátegye a tartozásod fejében a kezét a részedre? Őket megkerülve ez megint max úgy működhet, ha magad alatt vágod a fát. :)

Én jelen pillanat nem látok megoldási lehetőséget a problémátokra. A megoldás az, ha minden tartozásotokat marha gyorsan rendezitek. Nekem ez lenne a legfontosabb és ezért hajlandó lennék külföldön tölteni néhány évet...

Egyébként hogy csinálják az emberek?

Ketten a párommal a nagy baráti társaságunk kb. 40 főt tesz ki. Senki nem volt abban a szerencsés helyzetben, hogy kapjon a családjától egy komplett lakást, olyan volt, akit pár millióval megtudtak támogatni. Ezt leszámítva kivétel nélkül mindenki önerővel, hitelre vásárolt lakást. Mi is. Két teljes időben, hó fehéren bejelentett munkahellyel rendelkezünk évek óta, simán hitelképesnek nyilvánítottak minket. Nem olyan különleges ez azért, boldog-boldogtalan után dobálják ma a hiteleket.

2019. júl. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!