Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fejér megye, illetve Székesfeh...

Fejér megye, illetve Székesfehérvár tényleg olyan "fehér" és élhető mint amilyennek mondják?

Figyelt kérdés

Vagy csak van néhány elfogult, és ők állítják a legjobbakat róla? Munkahely (nem gyári, nem robot) munka és biztonság szempontjából érdekel. Hogy mi a végzettségünk mindegy, mindig az az első válasz a kérdésre itt. Azért is, mert robotmunka mindenütt van, de engem nem az érdekel.


Élhető, hangulatos, nem koszos nem szemetes, nem lepukkant városra vágyunk dolgozni, lakni pedig egy csendes, biztonságos falura, vagy kisvárosra, ahol nem 8/10 az óvoda és 80% az iskola nem fehér tagjainak létszáma...


Vagy ez csak álom Magyarországon, hogy hagyják békén élni, éjszaka is nyugodtan tudjon közlekedni, hétvégére, nyaralásra ott tudja hagyni a házat nyugodt szívvel, a gyerek ne kerüljön putrisok közé óvodás korában, iskolás korában pedig cigiző, drogozó buta fiatalok közé?


2019. júl. 17. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én szerelmes vagyok Fejér megyébe, de teljesen tárgyilagosan nézve vannak nagyon fertőzött részei is. (Pl. Pátka, Zámoly, Sárkeresztes, Enying,... sorolhatnám egy darabig)

Székesfehérvárnak is vannak cigányos részei.

Leginkább az ingatlanok árából tudsz következtetni a szennyezettségre.

Én két településről tudom hogy MOST MÉG(!) a szempontjaid szerint élhető, az Seregélyes és Zichyújfalu, de hogy holnap mi lesz, az homály.

Éjszaka ma már sehol nem tanácsos sétálgatni, mert egy településen nem csak az ott lakók lehetnek az utcán.

A betörésekről meg annyit, hogy a betörők rendszerint nem a saját településükön munkálkodnak. Hozzánk 50km-el arrébb lakók próbálkoztak, szerencsére elkaptuk őket.

2019. júl. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kb. akkor ugyanaz a helyzet mint itt, értem, köszönöm...


A lényeg, 10 millió alatt vagy körül SEHOL az országban fenti feltételekkel nem lehet kapni még egy értelmes házat, vagy lakást se. Ill. nagyon a feltételeknek megfelelő település is ritka.

2019. júl. 17. 13:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tősgyökeres Fejér megyei vagyok, jól ismerem Székesfehérvárt, és igen, nagyon is élhető város! Szép város alapból, nem koszos, a legtisztábbak közé tartozik! A közbiztonság is nagyon jó, nappal semmi gond, késő este/éjszaka pedig a belvárosban és a vasútállomáson szoktak lenni cigányok és csavargók, de pont ezért szoktak fokozottan járőrözni a rendőrök is ekkor ezeken a helyeken!

Ha családi házba akarsz költözni, 3 fő kertvárosi rész van, közülük Öreghegy és Maroshegy teljesen nyugodt környék, Feketehegy/Szárazréten volt az elmúlt években 1-2 késelés, de az is fényes nappal családon belüli eset volt, szóval nincs miért izgulni, hogy egy idegen rádtámadna. Ha viszont panelba mennél, akkor közvetlenül a belváros mellett van Palotaváros, tehát az egyik legforgalmasabb rész, vagy még kicsit kijjebb, de szintén forgalmas Viziváros, ahol ráadásul sok kisgyerekes család él.

Munka szempontjából is simán meg lehet élni, bár leginkább gyári munkából hirdetnek szép számmal, de azért másfajta pozíciós hirdetéssel is lehet találkozni, irodákba vagy vállalkozásokba, satöbbi.

Én a Velencei-tó déli partján élek, ami közel van, illetve korábban 6 évig laktam Polgárdiban, ami szintén csak 20 km Székesfehérvártól, és mindkét irányban jó a közlekedés: itt félóránként jár a vonat, Polgárdiból pedig oda-vissza 20 percenként jár busz! A Velencei-tó térsége nagyon felkapott, és kissé drága hely, Polgárdiban pedig sok embert hamar meg lehet ismerni, mivel a lakosság nagy része kedves közvetlen emberek!

2019. júl. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja most látom, hogy 10 millió körül van csak a kereted, ennyiért viszont nagyon szerény a választék! Kisláng mondjuk tele van 10 millió alatti házakkal, de az kissé lepukkant falu, 40 km-re Székesfehérvártól, viszont most láttam az Ingatlan.com-on, hogy Pusztaszabolcson is van pár normálisabb ház 10 millió alatt, az viszont jóval színvonalasabb kisváros, 30 km-re Székesfehérvártól, ott esetleg érdemesebb körülnézni!
2019. júl. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!