Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 30 millióért vennék egy...

30 millióért vennék egy ingatlant. Készpénzben szokás kifizetni vagy utalni kell?

Figyelt kérdés
És ha utalni akkor hogyan ? beviszem a kis telefonom és arról átutalom előttük ?
2019. júl. 22. 14:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%

1,5 millió Ft fölött a pénzmosásról szóló törvény miatt muszáj utalni.


Én beballagnék a bankfiókba, és ott utalnék, persze csak ha már a papírmunka teljesen rendben van.

2019. júl. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
30%
Ha gáz arcok a vevők akkor pedig ügyvédi letétbe teheted a pénzt. Mikor minden rendben, csak akkor fog hozzáférni a vevő.
2019. júl. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
Legjobb a bankban személyesen. És igen, ekkora összegnél már ügyvéd!
2019. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

Én nem szeretném ha utalnának - bár nem mosok pénzt - mert 30milliót utána a számláról felvenni, vagy továbbutalni nem 2 fillér.

Nem ismerem pénzmosási törvényt, de tavaly fizettünk ki 12milliót készpénzben, ügyvédnél egy nyaralóért.

2019. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%
Elviekben utalni kellene, de sokan készpénzben kérik, mert azt a pénz ők is másik ingatlan vételébe akarják fordítani, így hozzá akarnak férni. Ekkora összegnek a felvétele komoly költség.
2019. júl. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Ki ne hozzátok a pénzt a bankból, ragaszkodjatok az utaláshoz! Ha nagyon kphez ragadzkodnak az gyanús, de ha megbízol bennük, akkor is a bankban add át ügyvéd előtt a pénzt!
2019. júl. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Azt hittem én vagyok tudatlan de sok baromságot összehordtatok itt...


"1,5 millió Ft fölött a pénzmosásról szóló törvény miatt muszáj utalni."


Nemrég vettem egy telket 3,5 millió forintért, készpénzben vettem...


"És igen, ekkora összegnél már ügyvéd!"


Ingatlan adás-vételnél egy 150 000 forintos zártkertnél is kötelező az ügyvédi szerződés...



Amúgy nekem mindegy hogy készpénzben szeretnék vagy utalni, kb. ugyanolyan drága mindkettő.

2019. júl. 22. 15:44
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
Biztos hogy utalnám ha van rá lehetőség, ha kp kér az eladó akkor bankban ügyvéd jelenlétében átadnám és mehet vele boldogan. Biztos nem grasszálnék 30 misivel a zsebemben úgy, hogy többen is tudják hogy nálam lesz a pénz... Nem lehet bízni senkiben.
2019. júl. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nincs tiltva a kp, csak körülményesebb.

Max 10-20% kp-t adnék, amennyi egy foglaló/előleg konstrukcióba belefér.

Persze ezt is csak aláírt adásvételi szerződéssel egyszerre az ügyvédnél, ahol

az ügyvéd a 8pld szerződés melett bizonylatolja az átadást. A többi pénz banki utalással 1-2 részletben (ahogy megegyeztek) a bírtokbaadás elött 1-2 nappal menne. Amint megkapják a banki bizonylatot az utalásról, az ügyvéd előveszi az előre aláírt tulajdonjog bejegyzési engedélyt és beadja a földhivatalba....


Nem a teljes folyamatot írtam le, de az ügylet így biztonságos.

A sok kp nem indokolt, főleg, ha több tulajdonos az eladó.

2019. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%

3,5 millióért vettél kp nyaralót? Gratulálok.


[link]


A törvény nem ismerete nem mentesít a következmények alól, úgyhogy én nyilvános fórumon nem reklámoznám.


Az erdeti forrást majd kikeresed, ha akarod. És igen, te ÁFA-fizetésre kötelezett magánszemély vagy, vonatkozik rád.

2019. júl. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!