Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan lehet védekezni a...

Enkidu kérdése:

Hogyan lehet védekezni a vakond ellen? Mindent feltúrt a kertben.

Figyelt kérdés

2019. dec. 9. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Erre ajánlják a néhány tő vakondűző kutyatej (nagy sárfű, Euphorbia lathyris) telepítését.
2019. dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

1. Áss be a földbe egy széles szájú üveget úgy, hogy csak kb. 1 cm emelkedjen ki a talajból. A szél "fütyülni" kezd az üveg szájánál és elűzi a vakondot.

2. Szoktak petróleumba áztatott rongyot is tekerni egy botra és azt szúrták be a vakondtúrásba, de ez ma már környezetszennyezés.

3. Amikor túr, ki is dobhatod ásóval és fogjad be (készíts oda valamit előre), aztán vidd olyan helyre, ahol nem okoz kárt (pl. gyümölcsöskert).

Hasznos állat (a maga helyén), ezért ne öld meg!

2019. dec. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Én már nem írom le részletesen, mert leírtam 100x.

Talajfertőtlenítés megfelelő szerekkel = nincs élelem = továbbáll.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=vakond

2019. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
65%
A legjobb megoldás a vakondháló. De azt kertépítés előtt jól átgondolva szokták letenni, mert utána csak nyűg, ha valamit akarsz még a kertbe telepíteni.
2019. dec. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Sósborszesz zselé. Nekem bejott. Emellett üres palackok a lyukba
2019. dec. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Amit írtak és lepontozták, igaz! Bármilyen mechanikus megfogós, füstös, szagos, megfullasztós gázosítós, ásóval kivevős, stb ötlet elvetélt. Ha meg is fogsz talán egyet, jön a tesója rövid időn belül. Három havonta Force 1.5G-vel megszórod, és nem lesz gondod utána.
2019. dec. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó Hozzászóló! Értem, köszönöm. És hogyan kell alkalmazni ezt a rovarölő szert? És nem veszélyes olyan szempontból, hogy zöldséget stb termelek, és bele megy én meg meg eszem?
2019. dec. 12. 19:45
 8/14 Flippy94 válasza:
57%

Nem kell ellene védekezni az, hogy ott vakond van annak oka van és ha ez az ok megszünik akkor a vakond is tovább áll.

Személyes tapasztalat: egyszer nálam a kertben is megjelentek vakondtúrások és először én is tenni akartam ellene. Amikor kutakottam az interneten kiderült, hogy a vakondok megjelénének oka lehet pl a lótetü elszaporodása. És valóban jó pár lótetü fészket találtam a kert ásása során. KB. 2 év után a lótetü és a vakond is eltünt.

2019. dec. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7

"Piretroid tipusú rovarölő talafertőtlenítő granulátum Hatóanyaga: 15 g/kg teflutrin Felhasználható: Kukoricában talajlakó kártevők ellen 7-10 kg/ha, kukoricabogár lárvái ellen 12-15 kg/ha adagban sorkezelés formájában. Burgonya, cukorrépa, napraforgó, paprika, paradicsom, káposztafélék (magról vetett, szabadföldi), gyökérzöldségek (sárgarépa, petrezselyem, pasztinák, cékla), levélzöldségek (spenót, sóska, saláta), zöldbab, borsó, kabakosok (görögdinnye, sárgadinnye, uborka, tök), hagymafélék (vöröshagyma, fokhagyma) kultúrákban talajlakó kártevők ellen 7-10 kg/ha adagban, sorkezelés formájában. Gyümölcsfélékben (almatermésűek, csonthéjasok, bogyós gyümölcsűek), szőlőben talajlakó kártevők ellen 7,5-10 g/m2 adagban, sorkezelés formájában. Csemete-, mag-, dugvány- és oltványiskolában talajlakó kártevők ellen 15-20 kg/ha adagban, sorkezelés formájában. Felhasználási javaslat: A készítményt sorkezelés formájában – megfelelő granulátumszóróval – a vetéssel egymenetben kell használni úgy, hogy a granulátum közvetlen a mag mellé kerüljön. Biztosítani kell a kiszórt granulátum talajjal történő teljes fedettségét. A kukoricabogár lárvái ellen az egyik leghatékonyabb készítmény, Amerikában a kártevő ellen a legszélesebb körben használt talajfertőtlenítő szer. A kukoricabogár mellett az egyéb talajlakó kártevők – pajorok, drótférgek, mocskospajorok – ellen is hatékony. A Force 1,5 granulátummal végzett talajfertőtlenítés után a szulfonilurea hatóanyagú gyomírtószerek - Titus*, Motivell**, Monsoon***, Mester***, Basis* - a fitotoxicitás veszélye nélkül használhatók. Munkaegészségügyi várakozási idő: 0 nap Méregjelzés, veszélyesség: Gyenge méreg. Veszélyjel - Xn (ártalmas). Vízi szervezetekre kifejezetten veszélyes. Méhekre nem veszélyes. Élelmezés-egészségügyi várakozási idő: előírás szerinti felhasználás esetén korlátozás nincs. Forgalmi kategória: III."

[link]


Kiemelném az utolsó mondatot:

"Élelmezés-egészségügyi várakozási idő: előírás szerinti felhasználás esetén korlátozás nincs."

2019. dec. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
A szintetikus piretroidokat valóban kiskanállal is eheted, akkor se lesz bajod tőle. Csak éppen kipusztítja a talajéletet. Nem elég, hogy mára az összes szántóföldből kipusztult minden, még a kertjeinket is öljük meg?
2019. dec. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!