Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tehetek vakond ellen!?...

Mit tehetek vakond ellen!? Kiturja az áttelepített epret?

Figyelt kérdés

Mit tehetek ellene!?

Próbáltam ricinus keveréket önteni a járatokba és köréjük, de ahogy sejtettem is, máshol túrt fel.


Vakond golyó bevalt vkinek?

Macska, kutya nem fogja meg, nem ijeszti el.

Nagyon sok eprem volt, legalább 70 db, és most jó, ha van 40.:((


2019. okt. 25. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

A vakond ott turkál, ahol van neki élelem.

Csinálj talajfertőtlenítést a mindenféle férgek és lótetű ellen, a vakond (ami védett és hasznos) magától el fog menni!

[link]

2019. okt. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Rendes macskát/kutyát szerezz be. Ne olyan táposokat, amik olyannyira divatosak. Ezek a tápos macskák még egy egér elől is elszaladnak...
2019. okt. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Elmesélem egy aljas gaztettemet, hogy én miképpen szabadultam meg tőlük. Horgászat után, a megmaradt gilisztákat, egy kitányérozott fűzfa tövébe szórtam. Másnap reggel látom ám, hogy különböző irányokból, túrások tartanak a fa töve felé, és ott őrült habzsolásba kezdtek. Következő horgászatomra mégtöbb gilisztával készültem, és a maradékot, a kerítésen át a szomszéd telkére dobáltam. És láss csodát, a vakondokok átfúrták magukat oda. Jött a harmadik szomszéd. Teljes siker! A negyedik szomszédot, aki mellesleg jó barátom, már beavattam a ténykedésembe. Az Ő háza mögött kezdődik az erdő. Lépésről lépésre kicsalogattuk a vakondokokat, jó messzire az erdőbe. Jó pár doboz gilisztába belekerült, de ez a költség még mindig eltörpült attól, amennyi pénzt költöttem előtte a védekezésre, minden eredmény nélkül. Ezt a módszert ne nagyon terjesszétek, nem vagyok rá különösebben büszke. :)
2019. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Én sok fajta megoldást próbáltam de mind hatástalan volt egyedül a vakond csapda vált be.

Konkrétan ez:

[link]

Tudom ez végez az állattal és védett állat de az ember már csak ilyen, ami nem tetszik neki azt elpusztítja.


Amiket próbáltam és nem vált be:

-túrásba helyezett: kapor, őrölt fekete bors, kutyaszőr, gázolajos rongy

-elásott sörösüveg ( ez 4-5 napig elriasztotta de utána újból megjelent)

-ultrahangos riasztó ( 2 fajtát próbáltam egy olcsó fajtát kb 2500ft volt és egy drágább Pest-Stop márkájút ez 7eFt körül vettem. Teljesen hatástalanok még annyit se ér mint a sörösüveg)

- bors karbid granulátum

- füstpatron

2019. okt. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Az van, amit az előző ír. Elriasztani nem lehetséges. Az adott büdösített, zajosított járatot betúrja, ás másikat. A felszín alatt nedves földben 50 m-nél többet is simán csinál egy éjszaka alatt.

Nekem mondjuk a linkelt csapda egyetlen alkalommal se csapódott el, a vakond mindig betúrta elcsappanás nélkül. A csodafegyver szerintem ez:

[link]

Ennek meg az a hátránya, hogy a földben egy hónap alatt használhatatlanra rozsdásodik. De addig kifoghatjuk vele a vakondjainkat. Hajlítással gyengíteni kell rajta, mert ez se csappan el gyári állapotban.

Amit a 3. írt, hogy a giliszták zajongására odatódultak a vakondok, az jó nagy baromság. Igaz, hogy a vakond fő tápláléka a giliszta, nem a pajor meg hasonló kártevők, de nem ilyen módon üldözi. Hanem azért ássa a hosszú járatait, hogy abba bepottyanva a giliszta a kemény falon keresztül nem tud egyből elmenekülni, így a vakond a rendszeres őrjáratozása során összeszedi a bekerülteket. (A pajorok nem mászkálnak el a fix helyükről, ezért ezeket csak véletlenszerűen találja meg ásás közben.)

Viszont a fűzfa alatti öntözött terület giliszta nélkül is nagyon vonzó lehetett vakondnak, mert az öntözött, puha területeket imádják, hiszen ott egyrészt könnyű ásni, másrészt a giliszták is aktívabbak ott, könnyebben bemásznak a vakondjáratba. Az epret is azért turkálják ki valószínűleg, mert öntözve volt, másrészt a gyökereket, elszáradt leveleket eszegetik a giliszták.

2019. okt. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A vakond nem azért védett, mert kihaló félben van, hanem mert hasznos állat.

De beszéltem környezet védő ismerősömmel, aki azt mondta keristesen/kapun belül nem védett. Ezért is kapható pl vakond csapda. De egyébként bántani nem szeretném.

Használtam már több féle talajfertotlenitő szert. Pl Force 1,5G t de nem vált be sajnos.

Ajánlották a ricinus olajos cuccot.. Hát az sem használ. :(

A boros üveg leásása sem jött be, sem a fokhagyma!

Nemtudom mi tévő legyek. Szeretnék szép gyepet és konyhakertet, amiben nincs kiturva minden, amiért fáradalmasan megdolgoztam.

2019. okt. 26. 19:35
 7/10 A kérdező kommentje:

2es

Nem "tápos" egyik sem.

Utcáról lettek befogadva, de annyit érek el, h jobban szét van asva minden.

2019. okt. 26. 19:35
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm h írtatok egyébként, ha valaki tud ajánlani talajfertotlenitő szert, szívesen fogadom hátha közte lesz amit nem próbáltam.
2019. okt. 26. 19:39
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
A néphit szerint a vakondűző (vakond riasztó) növény (Euphorbia lathyris) pár méteres körben elűzi a vakondot, mert a gyökereiből a vakond számára kellemetlen illóanyagok szabadulnak fel. Ezért is ajánlják frissen telepített gyep esetében, de talán epernél is beválhat. A Vaterán árulnak ilyen növényt.
2019. okt. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Én már láttam a neten olyan nagy sárfüvet, amit konkrétan kitúrt a vakond. Ennyit a hasznosságáról.

Egyetlen lehetőség az elpusztítása. Mármint, ha nem akarsz vele együtt élni.

Olyan a régi világban volt, talán 50 évvel ezelőttig, hogy számított, hogy hasznos-e egy állat vagy káros. Most csak az számít, hogy ritka-e. Pl. Indiában a tigris kimondottan káros, mert 1-2 hetente megvacsorázik valakit, ennek ellenére szigorúan védett, mert kevés van belőlük. (Ezért is ilyen viszonylag ritka a tigristámadás, 100 évvel ezelőtt még napi 3 volt az áldozatok száma.)

Egyébként a vakond az inkább káros, mint hasznos. Embert ugyan nem eszik, de az óvónénik által előadottól eltérően, a táplálékuk főleg gilisztából áll, amiknek van ugyan káruk, de inkább hasznosnak minősíthetőek.

Különben vakondból olyan sok van (legalábbis itt a Duna-Tisza közén), hogy ennyi szerintem még soha nem volt. (Régen, ugye, hatalmas mocsaras területek voltak, ahol nem éltek meg, az élőhelyeiken meg rengeteg ragadozó vadászta őket.) Jelenleg a kertekben, utak mellett mindenhol a rengeteg túrást látni. Csak senki nem mer úgy dönteni, hogy ezután ne legyen védett, mert a panellakásokban élő természetvédők rettenetesen felháborodnának. A rajzfilm szerint szeretni kell a vakondot, mint az egeret is.

2019. okt. 27. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!