Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ha lecsapom a poloskát,...

Ignis Subdialis kérdése:

Ha lecsapom a poloskát, mielőtt egyet pisloghatna, akkor nem lesz büdös?

Figyelt kérdés

A kérdés tehát, hogy a poloska csak akkor lesz büdös, ha megijed vagy akkor is, ha szét lesz nyomva, mielőtt megijedhetne?

Az invazív márványos- vagy vándorpoloskákról van szó.



2020. jún. 14. 00:33
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Egyébként sírba kergetem a környezetemet a szaglásommal. Nyilván ha a felidegesített poloskának ismerem a szagát és azt nem érzem a tragikus hirtelenséggel elhunyt poloskák esetében, akkor van összehasonlítási alapom. De egy poloska szerintem megüti a nem éppen kifinomult szaglással bírók ingerküszöbét is, azért nem egy nagy művészet messziről kiszagolni egy felbosszantott poloskát.
2020. jún. 15. 08:52
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez az anyag a poloska belsejében van eltárolva. Teljesen mindegy, hogy milyen módon jut a szabadba, ő spricceli ki vagy te nyomod ki belőle.

Természetesen, ha úgy ölöd meg, hogy nem nyomod ki belőle, akkor nem büdös.

Mivel drága cucc a poloska számára, nem tudja gyorsan pótolni, így nem pocsékolja, csak igazán veszélyes helyzetben. Ezért általában nem spricceli ki, ha csak úgy óvatosan kézzel megfogod. Én így szoktam. (Aztán persze kinyírom.)

2020. jún. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!