Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hozzátok is bemásznak ezek a...

Hozzátok is bemásznak ezek a büdös poloskák?

Figyelt kérdés

Budapesten élek és szeretek szellőztetni, ha otthon vagyok és jó az idő egész nap nyitva van az ablak..


Egy nagy hátránya, hogy folyton bemásznak ezek a büdös poloskák, van hogy naponta 5-6-ot is le kell húzzak a wc-n, ami már kezd az idegeimre menni.

Ti is küzdötök a problémával? Ismertek jó védekezési módszereket ellenük? Többen a fizikai védekezést mondták, de sajnos ez nem nálam kivitelezhető.


Régen tudtommal közel sem volt ennyi poloska, most miért terjedt el ennyire?

Tényleg nincs ennek az undorító rovarnak természetes ellensége?



2017. máj. 4. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Szúnyoghálón keresztül?
2017. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Ide inkább a büdös legyek jönnek be. (Amelyek ökológiai szerepe valóban fontos, viszont lakáson belül is terjeszthetnek fertőzést, illetve lepetézhetnek, nyüveket hagyva maguk után. Gyakran attól tartok, hogy megtalálják az ideiglenesen kitett ételt, és rövid időn belül lárvák kelnek ki belőle.)

Nem vagyok az a nyavalygós típus, és mint látható, jó okaim vannak bizonyos szintű aggályokhoz.

2017. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk szúnyogháló van, de a redőnytokon keresztül bejönnek. Szerencsére csak havonta néhány találja meg ezt az utat :-)
2017. máj. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ragasztós szúnyogháló, sajnos semmi más... próbálkoztam azzal is, ameddig lehúzható hálóm volt, hogy körbe a rést befujtam 2naponta mászó rovarölő sprével, de teljesen hatástalan volt a kis dögökre... itt székesfehérváron rengeteg van... ráadásul a sok odióta mikor választani kellett, mindenki lehurrogott, egyedül én mondtam a közgyűlésen, hogy kék legyen a házunk a sok barom meg megszavazta a sárgát... a város szélén... egy szántóföld mellett... az összes rohadt poloska, légy, pók, minden azt hiszi, hogy egy rohadt nagy virág vagyunk... mára persze mindenki bánja, hogy sárga a ház...
2017. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk is jön az egyik lakásba.

De csak abba, aminél sok növényt tartunk.

A többibe nem jön.

2017. máj. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Második két kérdésre a válasz: azért, mert ezek más poloskák. Többnyire ázsiai márványospoloska (Halyomorpha halys) és zöld vándorpoloska (Nezara viridula) a tettesek, mindkettő invazív faj, aminek nálunk nincsenek meg azok a természetes ellenségei, amik az eredeti élőhelyükön kontroll alatt tartják őket. Jelenleg van pár darázs, főleg fürkészdarazsak, amik "rászoktak" a jövevényfajokra és ritkítják őket, de sajnos ennek leghamarabb pár év múlva lesz látható/érezhető eredménye.
2017. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6: Ezek elvándoroltak az eredeti élőhelyükről az éghajlatváltozás miatt?
2017. máj. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem, annál sokkal prózaibb oka van. Többnyire az őshonos helyéről az európai piacokra importált termény, gyümölcs, meg ilyesmik között megbújva, vagy magán a szállítóeszközön potyautasként kerültek be.
2017. máj. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Illetve, a növényeknél is van ilyen, mint például a bálványfa, vagy a gyalogakác. Invazív fajok.
2017. máj. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Igen, illetve a fehér akác is. Általában valóban emberi közreműködéssel kerülnek át akarva-akaratlanul (a harlekinkaticát pl. biológiai védekezésképp hozták ide, a krumplibogár anno szállítmányokkal érkezett), de előfordul olyan is, amikor "magától" terjed, amihez valóban hozzájárulhat az éghajlatváltozás, mert amiatt (is) válhatnak kedvezőbbé neki a körülmények. Ha jól rémlik, a zöld vándorpoloska pl. Dél-Európából terjedt át ide, bár azt nem tudom, hogy oda behurcolták-e vagy alapból megvolt.
2017. máj. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!