Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Túléli a növény a hangyákat?

Túléli a növény a hangyákat?

Figyelt kérdés
Egy hete kiraktam a teraszra a szobanövényt (babérlevelű) és ma átakartam ültetni, millió hangya volt benne és pete is. Lesepertem róla, de biztos maradt még a földben, tönkreteszi a növényt?hangyafarm lesz a házban ha ősszel beviszem? Sose volt még ilyen vele, mert nagyon büdös a virágának a szaga, azt hittem sose lesz benne "kártevő"

#hangya, növény, virág, szobavirág, babér
2020. jún. 22. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is volt ilyen a pálmámmal, hangyairtó csalétekkel irtottam ki. Raid, Protect, vagy Vape, már nem emlékszem, de gyakorlatilag ugyanaz az eredmény.

[link]

[link]

[link]


És igen! Ha nem irtod ki a hangyákat, ősztől tele lesz tőlük a lakás! De sikeresen ki lehet őket irtani ezekkel.

2020. jún. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Akkor van remény :)
2020. jún. 23. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Az a kártételük, hogy kihordják a talajt a gyökerek közül, és extrém esetben kiszáradhat a növény, ha annyira csupaszok lesznek a gyökerek.

Fogsz bármilyen rovarölőt, lehetőleg ami méhekre is veszélyes (a hangyák rokonai), bekevered, mintha permeteznél, és ezzel megöntözöd a növényt, hogy szépen átázzon az egész földlabda.

Esetleg még az is megoldható, hogy vízbe állítod a cserepet, hogy az egészet ellepje, és ilyen 6-os forma gömbvassal sűrűn függőlegesen megszurkálod a földet, aztán így hagyod pár órára, addig nem lesz baja. De ha olyan sűrűek a gyökerek, akkor ez nem fog menni, vagy nagy kárt teszel a gyökerekben. Azért kell megszurkálni, mert a hangyák meglehetősen vízálló termeket szoktak csinálni, és ha nem szurkálod meg, akkor megreked bent annyi levegő, ami elég nekik arra az időre. Saját tapasztalat, másztak elő egészségesen a hangyák két óra vízborítás után.

2020. jún. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem csak elírta, vízbeáztatás megvolt ültetésnél, mert nem volt más ötletem.
2020. jún. 25. 14:45
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

A rovarölők egy része nem méhveszélyes. Ha ilyent használsz, akkor bizonytalan, hogy a hangyákra fog-e hatni. A csomagolásokon kötelező feltüntetni a méhveszélyességet, tehát innen el tudod olvasni.

Mivel nem virágzó növényt akarsz permetezni, hanem földet beöntözni, ezért a méhekre nem kell figyelemmel lenned, nem tudják megenni semmilyen formában a szert. (Szerintem ez a szerencsétlen azt hitte, hogy a beöntözött rovarölőktől minden arra elrepülő méh a szívéhez kap, és holtan zuhan le. De erről természetesen nincs szó, ilyen durva szert neked még képen se fognak megmutatni.)

2020. jún. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!