Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi lehet ez a bogár a fürdőszo...

Mi lehet ez a bogár a fürdőszobában? Hogy védekezzek ellene?

Figyelt kérdés

Nagyon apró, szürke, és "bajsza" is van, nagyon undorító. Mindig a kàdban vannak(általában 2-3), lassan mozog, nem repül. Biztosy hogy nem ezüstös pikkelyke. 14 éve lakom ebben a házban, de soha nem tapasztaltam ilyesmit. Csak a kádban látok ilyeneket, a kád felett van egy aknaablak is, felette meg egy csőventillàtor. Múltkor volt kint a szerelő, és kivette a csőventillàtort, azóta ott van a falban egy hézag az akna felől (nemrég vettem észre ezt, mert nem túl feltűnő). Lehet, hogy onnan jönnek ezek a dögök? A napokban biztos be fogom tömni az a hézagot, csak tudni akarom, hogy mi lehet ez. Nagyon félek, hogy beköltözik a házba. Súlyos fóbiàm van, szóval nem lenne jó. Mivel védekezzek még azon felül, hogy betömöm a hézagot? Fújjak szét valami vegyszert a házban?

Tiszta vagyok, gyakran mosok fel, és gyakran porszívózok, a kádat is takarítom gyakran.


2020. nov. 19. 03:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Tudom, melyik ez az apró bogár. Ilyen lapos a teste, több ízből áll (7-8), rengeteg kis szőrszerű lába van és nagyjából két centi hosszú bajsza. Ugye ő a főalany? Nem fog bántani, de nem érdemes vele foglalkozni (mármint úgy, hogy kitessékeled). Szóval marad az, hogy kinyírod. Nem olyasfajta, ami könnyen szaporodik, mint a poloska, szóval ha azt a pár példányt kinyírod, amikkel találkozol, akkor egy idő után nem fogod látni őket. Én is szoktam időnként látni ilyen jószágokat különben. Ez nem a körülmények miatt van, egyszerűen ő ezt a nyirkos, sötét helyeket szereti, mint amilyen a fürdőszobád. Azok a helyek, ahol a falba nincs fólia belevakolva, oda könnyebben bemennek.
2020. nov. 19. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyszerűen tartsd bedugva a lefolyót (a mosdóét is), valószínűleg onnét jönnek.
2020. nov. 19. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!