Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Volt olyan, aki kiírtotta a...

Volt olyan, aki kiírtotta a házra rálógó ágakat, hogy rágcsálók ne menjenek fel a padlásra? Volt eredmény?

Figyelt kérdés

Egyik oldalról már a komplett szőlőt lenyírtam, ami ránőtt a csatornára, most onnan nem másznak fel a padlásra a patkányok(kb 40-et már kinyúvasztottam, de kezdem unni ezt a "hobbit"). De másik oldalról még bokrok, fák vannak, nem kis meló lenne...

Vagy ezek a kis gcik képesek a falon is felmászni?

Település vége, kertben sok gyümölcsfa, már minden lehullott gyümölcsöt felszedtem, szomszédban alkoholista jóember, 30 szárnyassal, hatalmas szemétdombbal..

Már ott vagyok, visszaköltözök lakótelepre.

Köszönöm.



2020. nov. 20. 04:58
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Patkány nem igazán lakik padláson az az egérnek pálya.

Megvívtam én is a magam harcát velük mert mellettem egy le lakkot ház van sok forint mérgekre de már meguntam mindennap és haszna nem volt amí bevált

egy tálba egy marék porcukor, egy marék gipsz, egy marék liszt . ezt össze kell keverni ami fontos mellé egy tányérba víz .

Negyed annyi forint és csak pótolni kell a mennyiséget plusz látszik hogy fogy víz mindég legyen .

2020. nov. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy ezek a kis gcik képesek a falon is felmászni?"

Igen.

2020. nov. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg nem pele vagy nyuszt van a padláson?

Nálunk a tyukólban a karbid volt a megoldás a patkányokra, de nálunk a föld alatti járatokon keresztül jöttek. Érdemes megkeresni a jaratokat és szó szerint kifüstölni őket. Nálunk is a szomszédból jöttek és oda húzódtak át. Sajnos ott leszarják. Még a tacsik jó patkanyfogók, vagy a foxik. A macskák is megbirkóznak vele, de ők kevésbé ügyesek, nekik nagy a patkány.

2020. nov. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Saját szememmel láttam, függőlegesen futott az egér a falon. Nekem macska van, minden nap többször őrjáratozik, kis létrán fel tud menni a padlásra. Vékony lécből csináltam, betörőt nem bír el. Illetve be szoktam tenni a szekrényekbe hagyományos lecsapós csapdát.

A méreg, ragasztó semmit se ért, mindig volt mellette rágcsáló kár.

2020. nov. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, patkány van zömében, de láttam mogyorós pelét is, pedig az védett. :(

Szerencsére olyat nem fogtam.

Szerintem az egész repertoár szerepel a padláson, mindenféle színben, meg méretben láttam már.

Sima lecsapós fogókat használok, mérget nem akarok, féltem a többi állatot.

Hát ha felmászik a falon, akkor nem tudom, bár egy patkány elég nehéz, az talán leesik, remélem, az egérről el tudom képzelni, hogy felmászik.

2020. nov. 20. 16:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Egér simán felmászik, de a pati nem. Az esetleg repedésen, vagy esőcsatorna mentén, de sima falon nem, még a kőpor se elég neki. Meg általában nincs is olyan nagy rés a cserép alatt, hogy beférjen. Ahol mégis van, ott meg kell javítani.

Ha a falat felülről egy vízszintes deszka határolja (stukatúr), akkor az az egeret is megállítja.

A falhoz, tetőhöz érő ágakat úgyis le kell vágnod, ha nem akarsz ebből kárt, és ha ezzel megvagy, akkor a patkányhelyzet is megoldódott, csak a már bent lévőkkel kell szórakoznod.

2020. nov. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A próféta szóljon belőled, remélem így lesz. :)

Most elég hideg van, nagyon takarékra tették magukat.

Szerintem egy csokorban vannak egymást melegítve kb fölöttem.

Nem nagyon akarom nyirbálni őket, csak kissé nagy lármát csinálnak néha.

2020. nov. 22. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!