Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Törperózsa levéltetvei ellen...

Törperózsa levéltetvei ellen mit használjak?

Figyelt kérdés

Van egy kis rózsám szobanövényként. (Nem tudom milyen típus, az a tipikus cserepes ajándékrózsa.)

Kb. egy hónapja kis fehér és fekete kártevők (levéltetvek?) jelentek meg rajta, amik a levelét szívogatták. Akkor szappanos vízzel permeteztem kb. egy hétig, ami megoldotta a problémát, viszont utána sok levél besárgult és lehullott. Nem tudom ez a permetezéstől vagy a tetvek miatt volt, de mostanra már ez is megszűnt.

Most viszont visszatértek a tetvek.

Merjem használni megint a szappanos vizet, vagy attól sárgultak el és hullottak le a levelek?



2021. máj. 14. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szappant használtál? Lehet, volt benne valami összetevő, amitől elsárgultak a levelek.

Én kenőszappant használok, és az nálam bevált.

Mondjuk lehet, hogy egész mástól sárgultak a levelek, és csupán véletlen egybeesés a szappanos lemosással. Akár még valamilyen vírus is lehet, amit a levéltetvek terjesztenek.

2021. máj. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sparos folyékonyszappant. Azt olvastam, hogy ne legyen benne illatanyag, ebben sajnos biztos van, de akkor épp csak ez volt itthon. De akkor legalább ezt lecserélem.
2021. máj. 14. 10:16
 3/6 anonim ***** válasza:
mospilan
2021. máj. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A szappan is okozhat levélhullást, de az meg főleg, hogy szobában tartod. Azt nem bírja, a rózsa egy rendes mérsékelt övi növény, nagy fényigénnyel. A törperózsa csak a méretében különbözik a nagyoktól, az igényeiben nem.

Tedd ki kertbe vagy legalább erkélyre, és a mg-i boltban vegyél bármilyen rovarölőt, amin írják a levéltetveket. Nagyon könnyű őket kiirtani, mindenre érzékenyek. A felszívódó szerek mondjuk jobbak, de kicsi növényre mindegy, mert rendesen le tudod permetezni őket.

2021. máj. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

A fénnyel szerintem nincs gond, többet kap, mint odakint kapna (csak az árnyékos gangra tudnám kitenni, így viszont egy déli ablakban van). Új hajtásokat és virágokat is hozott egyébként, úgy néz ki ezt leszámítva jól érzi magát. Később, ha lesz rá lehetőségem, mindenképp megfogadom ezt a tanácsot is.

2021. máj. 14. 13:15
 6/6 A kérdező kommentje:
Kitettem a szabadba (világos, de árnyékos helyre), jól érzi magát. Különféle tetvek (most már pirosak is) néha visszatérnek, de egyelőre a házi szerek is elégnek bizonyultak, meg van, amikor maguktól is eltűnnek. Vegyszerért azóta sem jutottam el, de észben tartom. Köszönöm a tanácsokat!
2021. jún. 24. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!