Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Szárnyas hangyákkal a lakásban...

Szárnyas hangyákkal a lakásban amik a plafonról jönnek elő mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés

Földszinten lakom albérletben, a plafonon van egy fa burkolat ami alól előmászik pár szárnyas / repülő hangya amiknek többsége amúgy magától megdöglik miután leesik a padlóra, de némelyik még zümmög meg mászik mindenfelé

Nem kajára jönnek mert ez a hálószobám, de éjjel pl. aktívabbak mikor ég a villany vagy megy a monitor


Próbáltam befújni a réseket ami hatásos pár óráig de utána megint jönnek, meg van hangyacsapda de ezek nem másznak vissza a bolyba, olyan mintha csak ide jönnének meghalni... nem egy kibírhatatlan állapot napi 10-20 hangya jön de már hetek óta piszok zavaró


Vegyek szilikonos tömítőt és minden apró repedést próbáljak betömni?



2021. máj. 29. 02:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A rajzás nem tart túl hosszú ideig, szóval ha hetek óta megy, akkor már lassan vége lesz.

A bolyt lenne legjobb kiirtani, de hát plafonban nehéz csalizni.

Azt megteheted, hogy tömíted a réseket. De ne szilikonnal, mert nem lehet lefesteni, hanem festhető akrillal.

2021. máj. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A hangyák ellen kemény meló védekezni..nekem is televolt a konyha-plafon, mint kiderült a padláson fészkelnek, és a falban mennek le-fel..

A (fagerendás)padláson megbontottam egy kis részt és chemotoxot szórtam rájuk. Megkerestem az utánpótlási vonalat is, ott is kaptak rendesen...ez évekkel ezelőtt volt, máig nincs hangy a környéken.


A szilikonos tömítőt kikerülik, kár a fáradtságért...


Valószínű, hogy valahol méregbe futottak, ezért pusztulnak el hamar...lehet, hogy másvalaki intézkedett, mondjuk feletted?..mert ott is vannak hangyák, az biztos..csak az emberek nem dicsekszenek vele.

2021. máj. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hangyacsapda.

Egyszer és mindenkorra megoldódik a gondod.

[link]

[link]

2021. máj. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Főkert vagy a Levegő Munkacsoport ügyfélszolgálata munkaidőben megmondja.
2021. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A szárnyas egyedek (királynők) szaporodni akkarnak (új koloniát létrehozni). Mivel nem tudnak kijutni valoszinű szomjan halnak. Mivel nem táplálkoznak és nem térnek vissza a fészekbe, a mérgeknek semmi értelme.


[link]

2021. máj. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#2 ez jó ötlet, lehet a felettem levő szomszéd mérgezi őket, majd megkérdezem mert biztos neki is lehetnek gondjai


#3 pontosan olyan kerek raidet raktam ki ma de mint mondtam ezek nem általános hangyák, nem élelemért jönnek, nem viszik vissza a mérget a bolyba, nem is tudom ezek a röpködő hangyáknak van-e bolya


Szerintem éjjel látják a repedéseken keresztül a fényt és arra jönnek vagy lehet este aktívak de napközben nem vészes

2021. máj. 29. 19:29
 7/9 anonim ***** válasza:

A szárnyas hangyák a normál hangyák által felnevelt, szaporodó példányok. A gyűjtögető dolgozók ugye nem szaporodásképesek, hanem minden bolyban van - fajtól függően - egy vagy több királynő, ami főállásban csak petéket rak. Tavasszal a boly felnevel egy csomó ivaros nőstény és hím hangyát, ezek mind szárnnyal rendelkeznek, és nem dolgoznak. Kirajzanak a bolyból, és megtörténik a párzás. A megtermékenyített nőstények elrepülnek (kivéve, amelyik fajnál visszamennek a bolyba), keresnek egy megfelelő lakóhelyet, aztán elhullajtják a szárnyukat, és új bolyt alapítanak. Az első dolgozókat maguk nevelik fel, a többit már az első dolgozók.

Szóval, a szárnyasok nem fognak csalit visszavinni a bolyba, de ők azért jönnek elő nálad, mert van ott boly, ami felnevelte őket. Ha boly van, akkor meg dolgozók is vannak, és ha nem nálad, akkor a feletted lévőnél gyűjtögetnek. Vagy nálad is, csak nem nagy mennyiségben, és nem veszed észre őket.

2021. máj. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egy hónapnyi intenzív szenvedés után 2 napja jelentősen mérséklődött a dolog, nem nagyon bújnak elő új hangyák. Hallom, hogy mocorognak de már nyugtom van tőlük, nem tudom mi történt, lehet új útvonalat találtak


Ez minden évben megismétlődik? előző lakó elfelejtette említeni erre készüljek, az első pár hét volt rossz mikor ilyen 2-3 centis szárnyas hangyák jöttek elő és hullottak a padlóra, utána már kisebbek jöttek helyettük

2021. jún. 5. 06:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Valoszinű évet 1 megfognak jelenni.
2021. jún. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!