Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Rengeteg hangya van a lakásban...

Rengeteg hangya van a lakásban, mit tehetnék ellenük?

Figyelt kérdés
Társasházban lakom és tele van velük minden :( A konyhából már szinte mindent kidobtam, ami van, azt is csak a hűtőben tartom. Szemeteskukát nem használok bent, mindent kiviszek a közösbe. Azonnal elmosogatok, semmi kaját nem hagyok kint, mégis hemzsegnek a padlón, az asztalon, az üres szekrényekben, a tiszta evőeszközök között... Tele van velük a folyosó, a fürdőszoba. A vonulási útvonalukra sütőport szórok, fujkálom a lakást ecetes-citromos vízzel, de szinte semmi haszna. Teljesen kétségbe vagyok esve, szörnyű így itthon lenni :( Pedig tisztaság van, plusz nem is vagyok túl sokat itthon. A nagytakarítás után jelentek meg ráadásul, egy nappal azután, hogy az egész lakást átmostam hipóval, szóval fogalmam sincs, mit tehetnék még.

2021. aug. 2. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Valahonnan kajához jutnak, különben nem mennének arra.

Nyomj szét sok hangyát a vonulási íton, és hagyd ott pár órára, megtanulják, hogy nem érdemes arra menni :)

2021. aug. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Már küzdöttem velük én is nekem a tapasztalatom az, hogy az összes házi praktika haszontalan. Próbáltam a sütőport, szódabikarbónát, sót, ecetet, citromlevet, hipót és társait, de haszontalanok voltak.

Ezt követően próbáltam a kontakt írószereket sprayt és por is. Enyhítették a problémát de így is voltak. Ez után olvastam a hangyák a bolyból az öregebb és sérült példányokat küldik ki, ha azokkal bármi lesz nem nagy veszteség a kolóniának.

Olyan szert vegyél amit bevisznek a bolyba, pl. : Foval hangyairtó gél, Protect hangyairtó csalétek , Vape hangyairtó csalétek és ezek társai.

Most úgy néz ki, hogy 2 hónapja nyerésre állok mert nem találkoztam velük.

2021. aug. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Insetext vagy hogy írjak pontosan... OBI áruház, párszaz forint, sárga dobozos 500 gr. Nekem egyetlen egyszer kellett a lakásban használni. Két éve. Tele voltunk hangyaval. Azóta egy db sincs.
2021. aug. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
De ha beírod hogy OBI hangyairto 500 gr, képekre kattintva megtalalod.
2021. aug. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

"A vonulási útvonalukra sütőport szórok, fujkálom a lakást ecetes-citromos vízzel, de szinte semmi haszna. "

Kenyérdarabokat nem szórsz ki nekik ?


Esetleg hangyairtó ? A nevéből adódóan arra találták ki hogy kiirtsa a hangyákat.

2021. aug. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Clean Kill, emberre veszélytelen. Nem fűztem hozzá nagy reményeket, mert már elég sok mindent kipróbáltam, de nagyon tuti!
2021. aug. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
A használhatatlan házi praktika helyett, hangyairtó csalétket vegyél. Ha társasházba mindenhol jelen van, akkor hasznosabb lehet, a központi irtás megrendelése
2021. aug. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
56%
Írtószer hatásos, vannak a TESCO ban ilyenek. Nekem beváltak hasonlók.
2021. aug. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A legjobb, ami nekem bevált hangyák ellen. Azóta nincs egy darab se.

2021. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%
Drogériákban, TESCO, Interspar, Praktiker, OBI, Ecofamily boltokban lehet kapni VAPE és hasonló termékeket, kis kerek műanyag vagy fém doboz 1 vagy 2 darabos kiszerelés, aminek általában be kell nyomni vagy ki kell törni egy-egy kis perforált lyukat az oldalán. Belül van olyan csali, amire mennek a hangyák. Az a fajta jó, amikben olyan méreg van, amit bevisznek a hangyabolyba, mert igy kiirtódik az egész boly, az azonnal ható mérgek (pl spray) nem jók. Én is küzdöttem a hangyákkal, ezek a kis dobozos irtószerek váltak be. El kell olvasni mi van ráirva, van amelyik pár napon belül hat, van amire hetek vannak írva!!!! Azok a jók úgy nézem hosszú távon, amik pár nap alatt hatnak, akkor viszont tényleg kihal az egész boly. Az ecet szódabikarbóna sütőpor stb sajnos nem vált be, de a fenti hangyairtó szerek igen!
2021. aug. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!